Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

To mogło się źle skończyć. Samochód przejechał tuż przed dzieckiem [wideo]

Nasz Czytelnik przesłał nagranie, które zatytułował, nie bez racji, "O krok od tragedii".

Udostępnij
screen

Nagranie pochodzi z kamery samochodowej Czytelnika. Zostało wykonane w piątek 28 kwietnia rano na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Łokietka w Świeciu.

Widać na nim chłopca podchodzącego do przejścia dla pieszych. Na szczęście zatrzymał się przed nimi i spojrzał w bok, bo akurat w tym momencie, tuż przed nim przejechał samochód. 

Kierowca nawet na moment nie zwolnił przed pasami. Gdyby dziecko nie zachowało ostrożności większej niż dorosły siedzący za kierownicą, mogłoby dojść do tragedii.

Reklama
Reklama

Inna sprawa, że kierowca, któremu najwidoczniej bardzo się spieszyło, nie ustąpił też pierwszeństwa przejazdu. Jedno jest pewne - na pochwałę zasługuje zachowanie chłopca!

Jak oceniacie zachowanie kierowcy i samo skrzyżowanie? Czy jest ono bezpieczne?

Nasz Czytelnik wysłał również filmik Komendzie Powiatowej Policji w Świeciu.

Obejrzyjcie nagranie na naszym kanale YouTube.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
49 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

znaleść i dożywotnie zabrać

znaleść i dożywotnie zabrać prawo jazdy idiocie 

Podbijanie  szczucie 

Podbijanie  szczucie  dzielenie ludzi tylko na tym wszystkim zależy. Kierujący zachował się mega nieodpowiedzialnie ale zawsze mnie zastawia jakim trzeba być człowiekiem albo jak nudne życie mieć by zgrywać te filmy a potem wysyłać maile, opisywać. 

Uważam, że bardziej należy

Uważam, że bardziej należy się mandat za nieustąpienie pierwszeństwa samochodowi z kamerą. Ostrożność przed przejściem, owszem, ale nie zgadzam się z bzdurą uchwaloną w nowych przepisach o puszczaniu zbliżającego się do pasów pieszego! Zachowanie dziecka – Brawo! Stajemy, rozglądamy się i idziemy jeśli nic nie jedzie. Tak powinno być!
Takim artykułem umacniacie w ludziach przekonanie, że skoro mają pierwszeństwo to niezależnie od okoliczności mogą wchodzić na ulicę. I to dopiero doprowadzać będzie prowadziło do tragicznych zdażeń!

Następny donosiciel z kamerką

Następny donosiciel z kamerką. Karma wróci do ciebie. 

Spokojnie, wiem kto nagrywał 

Spokojnie, wiem kto nagrywał 

To teraz ExtraŚwiecie robi

To teraz ExtraŚwiecie robi nagonki na kierowców? Żeby jeszcze bardziej skłócić ludzi?

Jeździ szybko ale bezpiecznie

Jeździ szybko ale bezpiecznie, jak większość Polaków. Do czasu.

Weźcie się za konkretne

Weźcie się za konkretne sprawy a nie szczujesz ludzi na ludzi !!!! 

Taki to już kraj Polak

Taki to już kraj Polak Polakowi wrogiem w innych państwach tak nie jest

Jeden zrobił błąd, drugi

Jeden zrobił błąd, drugi donosiciel. To dziecko na filmie najmądrzejsze z nich.

Bardzo dobrze że filmik

Bardzo dobrze że filmik trafił do Policji ! Coraz więcej takich piratów drogowych w Świeciu! Nie zatrzymują się przed pasami ,bo nie są dotkliwie karani. W Holandii by się nie zatrzymali to jeszcze wpierdol by dostali oprócz wysokiego mandatu. W Finlandii zarekwirowali by im auto i tyle . Jeśli jest przepis od wieków istniejący ,który nakłada na kierującego zmniejszenie prędkości przed pasami a jeśli znajduje się tam pieszy to obowiązkowo musi się zatrzymać a nie przyśpieszać . Debile za kaczki zdający egzamin na prawo jazdy powinni po kilku pktach za przewinienia być ponownie weryfikowani egzaminem .

W czwartek jechałem ulicą

W czwartek jechałem ulicą Armi Krajowej od ronda w Przechowie w stronę centrum za radiowozem, który jechał z prędkością 105 km/h.

Rejestrowałem ten rajd i zwolniłem, kto tu ma qwa dbać o bezpieczeństwo w tym kraju. 

Nie wkurzajcie Ś.Ł.K.

Nie wkurzajcie Ś.Ł.K. Polowanie czas zacząć. Have a nice day.

Same mendy z kamerkami.

Wiem kto tym padłem jechał to

Tutaj cenzura jak w PRL. Nie

Tutaj cenzura jak w PRL. Nie pozdrawiam moderatora 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama