Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Mondi Świecie wesprze Nowy Szpital ogromną kwotą!

Spółka przekaże Nowemu Szpitalowi w Świeciu milion złotych. Pieniądze mają być przeznaczone przede wszystkim na zakup środków ochrony osobistej, łóżka szpitalne intensywnej terapii, aparaty EKG i RTG, sprzęt do sterylizacji.

Udostępnij
mondi-2019-1

REKLAMA


Niezależnie od opinii na temat Nowego Szpitala, trzeba mieć świadomość, że to właśnie ten punkt na mapie powiatu jest głównym przyczółkiem w walce z koronawirusem.

Konstruując tegoroczny budżet nikt z kierujących lecznicą nie mógł przewidzieć tak ogromnych kosztów, jakie każdego dnia generują niezbędne w skutecznej walce z pandemią środki ochrony osobistej, czyli maseczki, kombinezony, rękawiczki, przyłbice i środki chemiczne do odkażania.

Reklama
Reklama

Darowizny od różnych grup mieszkańców, choć niezwykle cenne, to tylko kropla w morzu potrzeb. Szansą na rozwiązanie tych kłopotów jest 1 mln zł, który przekazała szpitalowi spółka Mondi Świecie.
REKLAMA

- Jesteśmy wdzięczni za ciężką i pełną wyzwań pracę jaką wykonuje Nowy Szpital i również chcemy mieć w tym swój udział - mówi Maciej Kunda, prezes Zarządu Mondi Świecie S.A.. - Naszym najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych pracowników i społeczności lokalnej. Środki zostaną wykorzystane na zakup pilnie potrzebnego sprzętu do walki z epidemią COVID 19 takiego jak łóżka szpitalne intensywnej terapii i środki ochrony indywidualnej. Wszyscy powinniśmy się wzajemnie wspierać w tak trudnych czasach - podkreśla prezes. - Od jakiegoś czasu Nowy Szpital odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu zdrowia i bezpieczeństwa naszych koleżanek i kolegów Mondi Świecie, jak również naszych rodzin i przyjaciół w społeczności lokalnej.  Razem jesteśmy silniejsi, razem wygramy.
REKLAMA

Zgodnie z uzgodnieniami za dotację przekazaną przez Mondi Świecie S.A. szpital zakupi: przyłóżkowy aparat RTG, aparaty EKG, łóżka do intensywnej terapii, bronchoskop, ssaki elektryczne, sprzęt do sterylizacji oraz środki ochrony indywidualnej i środki do dezynfekcji skóry i powierzchni. Ponadto szpital złożył już zamówienie na nowy respirator, który również sfinansowany został przez Mondi Świecie S.A.

- To największa darowizna, jaką dotychczas otrzymał szpital w Świeciu - podkreśla dr Andrzej Brymora, prezes Nowego Szpitala w Świeciu. W imieniu pacjentów i pracowników chcielibyśmy bardzo podziękować Mondi Świecie S.A. za tak hojne wsparcie. Ochrona zdrowia naszych mieszkańców to nasz wspólny cel i cieszymy się, że możemy połączyć nasze siły w tym wyjątkowym czasie. 

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
54 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Piękny gest

Piękny gest

Brawo dla prezesa. Wcale nie

Brawo dla prezesa. Wcale nie musieli dawać tych pieniędzy.  

Może to zabrzmi sarkastycznie

Może to zabrzmi sarkastycznie ale muszę przyznać: brawo Maciek pierwszy raz w życiu zrobiłeś coś dobrego!

 Ja pier…ole, Maciuś zrobił

 Ja pier…ole, Maciuś zrobił coś dobrego, ludzie zadowoleni, żadnego hejtu w komentarzach… Świat już nigdy nie będzie taki sam 

Z czego za zaangażowanie w

Z czego za zaangażowanie w walce z koronawirusem zarząd otrzyma po 50 tys., lekarze po 20 tys. a pielegniarki po 150 zł. 

Pożyteczne gest dający 

Pożyteczne gest dający  nadzieję że nie pojawi się wirus w mieście i największym zakładzie dającym utrzymanie mieszkancom.

Najpierw sprywstyzowsli

Najpierw sprywstyzowsli szpital. Spółka z Szczecina czepie zyski minimalny nakładem. Rząd z zakazanego zrobi wyłącznie na koronowirusa. A teraz jeszcze datki dla tych krwopijcow. Niech państwo da skoro tak kase przeznacza na walkie z pandemia.

Telefon Maciuś tak sam

Telefon Maciuś tak sam pieniążków nie dał musiał wyrazić na to zarząd w Austrii. 

Zarzad szpitala tylko sie

Zarzad szpitala tylko sie cieszy. Oni nie wydadza z tego ani zlotowki! Serio! Są w 7 niebie. Kasa z Mondi kasa z Orlenu… . Najlepiej jakby Mondi zarzadalo faktur za wydane srodki na sprzęt w jakims terminie a tak kasa zostanie w kieszeni szpitala. Jak obserwuje ze sprzęt daja dobrzy ludzie i firmy to po co oni maja pieniaddze wydawac? 😉

Racja patrzeć im na ręce i co

Racja patrzeć im na ręce i co do grosza rozliczyć. A jak zgini choć grosz na subinice z wszystkimi. 

Ten artykuł przypomina mi

Ten artykuł przypomina mi opwieść z Biblii o ubogiej wdowie. Wszyscy czytający na pewno wiedzą o jakiej przypowieści mowa, więc tematu nie będę rozwijał. Otórz stwierdzenie, że pomoc mieszkańców i osób prywtnych jest kroplą w morzu, to jest jak naplucie im w twarz… Każdy daje ile może. Na ile go stać…

A tu porównanie- firma Mondi dała milion… 

Dobrze że dała, ale nie popadajmy w euforię, bo jest to kropla w morzu jaką ta firma na prawdę mogła przekazać.

Dla mnie warte jest o stokroć więcej to, co przekazali mieszkańcy i to anonimowo.

No i to jest właśnie pomoc,

No i to jest właśnie pomoc, firma wie jak wielkie zagrożenie jest w tej zarazie. większośc firm dba tylko o swoj zys. Pracowali u nich ludzi po 15 lat a oni w 3 tygodnie stracili płynność finansowa i od razu za zwalnianie się wzieli . Pamiętajcie po kryzysie gdzie szukac pracy, to test z człowieczeństwa firmy które żle potraktuja ludzi zostana na lodzie. Brawo Mondi !!!! 

Suma miliona zl obrazuję

Suma miliona zl obrazuję powagę sytuacji, nikt nikomu nie da bańki od tak sobie. Po prostu nam się nie mówi prawdy. Jesteśmy okłamywani przez władze i celowo wprowadzani w błąd. Samoloty nie lataja , firmy przekazują szpitalom ogromne kwoty ,  wprowadza się takie restrykcje gospodarczo społeczne nie dla jakiejś grypki. Władza zna siłe wirusa nam mówią że maseczka ze szmaty wystarczy i pomoże. Więc weź się w garść i siedż w domu jak możesz.

A ile dostanę mietki

A ile dostanę mietki

Dają prywatnej spółce że

Dają prywatnej spółce że Szczecina ! Wstyd bogatym prezesom jeszcze dawać ! Mało mają pensji prezesi ! Niech sobie ogranicza!

Poproszę o nr. Konta. Sama

Poproszę o nr. Konta. Sama też coś wyśle…..

Firma staje na wysokości

Firma staje na wysokości zadania, zarówno w formie pomocy lokalnej społeczności jak i dbanie o bezpieczeństwo pracownikow i ciągłość biznesu. Wiele akcji zostało podjętych przed rządem- odstępy w kolejkach, płyny dezynfekujace, maseczki… Nie sądziłem że to kiedyś napiszę, ale czapki z głów. Nie każdy może to powiedzieć o swoim zakładzie pracy. Zarządowi jestem czysto po ludzku wdzięczny. Czuje się bezpiecznie. Pozostaje mi tylko uważać na siebie i ludzi z otoczenia. Naprawdę szacun. Ps: uprzedze malkontentów, nikt mi tego napisać nie kazał. Jest to czysta wdzięczność.  

Piękny gest, wspaniała firma,

Piękny gest, wspaniała firma, cudowni ludzie. Ach!

1 MLN TSSS firma światowa

1 MLN TSSS firma światowa kilka takich produkcji i takie drobne tss.. włożyli by w klub wda świecie i drugi by był w ekstraklasie xd

Były burmistrz więcej im

Były burmistrz więcej im podatków umorzył niż teraz dają!

Jeżeli p Przecież ma na to

Jeżeli p Przecież ma na to dowody to należy zawiadomić właściwe organy !? 

Wystarczy w wyszukiwarce

Wystarczy w wyszukiwarce wpisać burmistrz umorzył podatek Mondi i wszystko jasne.

Brawo Mondi!

Brawo Mondi!

Różnie można mówić o Mondi

Różnie można mówić o Mondi ale moim zdaniem ładny i potrzebny gest!!!

Zwróćcie uwagę, ile różnych

Zwróćcie uwagę, ile różnych bonusów Mondi daje pracownikom. Ile można dostać prócz zwykłej wypłaty różnych świadczeń. Wszystkim rozgoryczonym proponuję poszukać firmy w okolicy, która tak dba o swoich pracowników:

1. chcesz wysłać dzieciaka na kolonie – masz dofinansowane

2. chcesz wspomóc lokalnie kogoś – masz co kwartał zadecydujmy wspólnie

3. jesteś pomysłowy i chce Ci się coś więcej prócz odpękania 8 godzin – masz lpu

4. chcesz jechać na integrację – masz dofinansowanie

5. dziecko w przedszkolu – masz dofinansowanie

6. pakiety medyczne – tylko podatek pokrywasz

7. 13 wypłata – masz roku

8. premia świąteczna – jest zawsze

9. lubisz dorobić w nadgodzinach – zawsze masz zapłacone

10. w sytuacji pandemi – masz wypłatę – całą, nie w ratach, z trzynastką, na czas, nie podpisujesz obniżenia wynagrodzenia przy „takiej okazji” nie martwisz się, czy w tym miesiącu będzie wypłata, czy nie

….i tak móglbym wymieniać długo… nie mówię, są też negatywne strony pracy w Mondi, ale wszystkim filozofom proponuję krótkie przemyślenie i -delikatnie nazwę to – obiektywizm 

Gest przekazania 1 mln złotych – skwituje krótko: DZIĘKUJEMY. Tak naprawdę nie musieli zrobić, tym bardziej, że gospardki walą się na łeb w całej Europie i nietylko…

Naprawdę doceniajmy to, co mamy. Bo jak w celulozie zgaszą światło, to w całej okolicy nastanie mrok!

Mam prośbę do firmy Mondi aby

Mam prośbę do firmy Mondi aby za pół roku sprawdzili, czy sprzęt kupiony dla Nowego Szpitala w Świeciu nadal jest w Świeciu!!!!!! Pół roku później kolejna kotrola. Boję się, że sprzęt moze się rozpłynąć w innych szpitalch Grupy.

Ja też nie ufam szfom tego

Ja też nie ufam szfom tego szpitala. Trzeba mieć ich na oku

Żeby jeszcze postojów nie

Żeby jeszcze postojów nie było bo też trochę ludzi się przewija 

Czyli Mondi próbje przejąć

Czyli Mondi próbje przejąć szpital jak przychodnię przyzakładową, piękny gest. 

Tylko ze oni  wydaja

Tylko ze oni  wydaja pieniadze z innych otrzymanych zrodel. Milionik to oni sobie schowają. Mydlenie oczu.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

W środę po południu strażnicy miejscy ze Świecia dostali nietypowe wezwanie. Chodziło o wyciągnięcie z Wisły… orła. Ptak nie mógł wydostać się na brzeg...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama