Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Na 5 ha pod Świeciem mają powstać restauracja, stacja paliw, place zabaw i parking

Budowa trasy ekspresowej S5 na odcinku Nowe Marzy-Bydgoszcz Północ dobiega końca, czas więc pomyśleć o miejscach obsługi podróżnych. Ogłoszono przetarg na dzierżawcę.

Udostępnij
mop

MOP-y, czyli miejsca obsługi podróżnych, mają zapewnić kierowcom i pasażerom chwilę odpoczynku oraz możliwość zatankowania pojazdu, zjedzenia posiłku, wypicia kawy czy skorzystania z toalety.

Jeden z takich MOP-ów powstanie w Grucznie (gmina Świecie) przy trasie ekspresowej S5.

Teren przeznaczony pod wybudowanie MOP Gruczno Wschód obejmuje około 54 tys. m kw. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła postępowanie przetargowe na dzierżawcę tego terenu.

Reklama
Reklama

- Umowa dzierżawy zostanie zawarta na czas określony, czyli dwadzieścia lat, licząc od dnia przekazania wykonawcom całych nieruchomości. Przyszli dzierżawcy muszą uwzględnić szereg udogodnień, które mają służyć użytkownikom drogi ekspresowej S5 - zaznacza Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA.

MOP w Grucznie ma dysponować stacją paliw (docelowo także punktami ładowania samochodów elektrycznych), co najmniej 40 stanowiskami postojowymi dla samochodów osobowych, 26 dla ciężarowych i 4 dla autobusów.

Ponadto mają powstać restauracja z minimum 14-godzinnym serwisem gastronomicznym, ogrodzone place zabaw dla dzieci oraz miejsca piknikowe wyposażone w wiaty i toalety.

Reklama
Reklama

- W zakresie inwestycji realizowanych przez przyszłych dzierżawców znajdują się także pasy zjazdowe i wyjazdowe z drogi ekspresowej z łącznicami, drogi manewrowe i zjazdy z dróg serwisowych - wylicza Julian Drob.

Zainteresowani mogą składać oferty w GDDKiA do 10 lutego przyszłego roku. Zwycięzca przetargu będzie miał maksymalnie 2 lata na wykonanie inwestycji od momentu przekazania mu terenu przez GDDKiA.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
36 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

A kiedy wybudują to centrum

A kiedy wybudują to centrum logistyczne w końcu , co zmusi inne firmy w swieciu do podniesienia płac 

Tak. Arkadia też 

Tak. Arkadia też 

W Świeciu wszyscy pracodawcy

W Świeciu wszyscy pracodawcy się umówili na najniższe płace. Trwa to bardzo długo.Dziś młodzież  ma 20 zł na godzinę a pracownik który pracuje 10 lat i więcej  ma 22 zł na godzinę . To jest chore.

Ciekawa inwestycja ja bym

Ciekawa inwestycja ja bym jednak radził zainwestować w monitoring w miescie. Władze Świecia mają to do siebie, że przeznaczają dużo kasy na inwestycje na przykład park przy kinie, który już nie długo po oddaniu był zniszczony (ciekawe dlaczego). Kasa idzie psu pod ogon bo miasto nie potrafi sobie radzic z wandalizmem a rozwiązanie nie jest aż takie drogie w porównaniu do kosztów napraw 🙂 Wystarczy myśleć a nie bezmyslnie wydawać pieniądze podatników. Pozdrawiam :)) 

A w Jeżewie będzie 30 orlików

A w Jeżewie będzie 30 orlików i będzie można pograć w pindla w turnieju milicyjnym. Nawet asfalt we wsi zastępują podbrukiem. Jeżewo ma mega perspektywę rozwoju. Będzie Jeżewo mistrzem Jeżewa.

Nowe miejsca pracy dla

Nowe miejsca pracy dla sprowadzanych ukraińców bo Polacy przy tych cenach i niskich placach nadal muszą emigrować. Sprowadzanie nachodzcow tylko pogłębia problem, pozwala tylko dużym firmom produkcyjnym zarabiać krocie i nie podnosić plac pracownikom bo po co skoro przyjdzie ukr.

Śmiech to mnie ogarnia jak

Śmiech to mnie ogarnia jak czytam twoje wypocinki. Od dwóch lat wożę mojego syna do Świecia na orlik. Już się nie mogę doczekać jak będzie u nas takie boisko. Odnośnie innych rzeczy do widzę, że Gmina zmienia się na plus. Może nie mamy takich pieniędzy jak Osie lub Świecie, ale sporo się robi. Więc rusz swoje śmieszne cztery litery i idź na sesję. Tam przekaż swoje zachcianki. 

A nie lepiej powiększyć

A nie lepiej powiększyć strefę gdzie już się znajduje Orlen, KFC, McDonald’s i Shell z myjnią? Przecież tam już nie ma miejsca do parkowania dla aut osobowych a o dużych nie wspomnę… GDDKiA zawsze najpierw robi a potem myśli.

Teraz S5 można w 20 minut

Teraz S5 można w 20 minut odjechać od Świecia conajmniej 40km. Warto się porozglądać za ciekawą pracą w promieniu 50-60km. Np. w Bydgoszczy firmy o podobnych profilach produkcyjno-handlowych jak w Świeciu, też borykają się z problemami pracowniczymi.

jak już chcecie pracować w

jak już chcecie pracować w bydgoszczy to zostaje się tam przeprowadzić. wyższe płace i tańsze mieszkania niż w świeciu. U nas powstaje blok i od razu jakiś „inwestor” wykupuje na wynajem. a później dziwić się, że u nas najwyższe ceny za wynajem lub 1m 2 w kuj-pom

MOP to parking i stacja paliw

MOP to parking i stacja paliw bar  i firma co wygra przetarg ma dwa lata  na wybudowanie na Górnym Grucznie ,,śmiech na sali,, tyle czasu .

Donos ty konfituro ruro

Donos ty konfituro ruro bardaszana .Daj mnie starego chlubą z Jeżewa

Boję się ze z tych planów

Boję się ze z tych planów zostanie tylko h i to nie koniecznie z pięć !

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama