Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Na Mariankach powstanie kolejny zielony przystanek

W przyszłym tygodniu zakończą się prace związane z zagospodarowaniem przestrzeni wokół przystanku autobusowego naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu.

Udostępnij
zielony-przystanek

REKLAMA

 Już niebawem Świecie będzie mogło się pochwalić drugim zielonym przystankiem. Pierwszy pojawił się w ubiegłym roku przy alei Jana Pawła II. Kolejna wiata, która na początku przyszłego tygodnia zostanie obsadzona pnączami i ozdobnymi trawami, znajduje się przy tej samej ulicy.

Zielone przystanki to pomysł radnej Iwony Karolewskiej. Zainspirowały ją podobne rozwiązania znane od kilku już lat w innych polskich miastach.

W tym przypadku chodzi nie tylko o względy estetyczne, ale również o praktyczne. Wewnątrz takiej zielonej wiaty temperatura latem może być niższa od tej na zewnątrz nawet o 7 stopni Celsjusza. Dodatkowo, jak szacują specjaliści, zielony przystanek może wyprodukować nawet 10 kg tlenu rocznie. Biorąc pod uwagę obecne upały, tylko z tego względu warto promować tego typu inwestycje.
REKLAMA

Tak prezentuje się latem pierwszy zielony przystanek / Fot. Andrzej Bartniak

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (6)

 1. ROPUCH

  29 listopada 2020 20:43

  Trafiony pomysł w

  Trafiony pomysł w przysłowiową 10-tkę, koszty chyba niewielkie, a poczucie ulgi od upału-przekonamy się latem.

  • Kkkk

   29 listopada 2020 20:50

   Do tego czasu jp gowniaki ten

   Do tego czasu jp gowniaki ten przystanek załatwia… Niestety ale takie realia. 

 2. Hej

  30 listopada 2020 04:46

  W CSW przystanki powinny być

  W CSW przystanki powinny być z gumy ! 

 3. Jarosław kaczyński

  30 listopada 2020 09:26

  Trochę nie rozumiem tych

  Trochę nie rozumiem tych inwestycji w przystanki. Kilka lub kilkanaście tysięcy złotych w coś przy czym zatrzymuje się autobus, bus dwa razy na dobę. 

  • Andrzej Figurant

   1 grudnia 2020 08:14

   Zgadzam się z Tobą. Taki mamy

   Zgadzam się z Tobą. Taki mamy tam ruch autobusowy, że ruch w Warszawie to pikuś 😉 Ale pieniądze, które nie należą do radnych i osób decyzyjnych łatwo się wydaje. 

 4. Pa Tola

  30 listopada 2020 09:51

  Przystan dla miejscowych

  Przystan dla miejscowych pijaczkow 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama