Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Na ulicach trwał protest. W tym samym czasie proboszcz odprawiał mszę za nawrócenie jego uczestników

- Tu już nie chodzi tylko o prawa kobiet. Kiedy słyszymy zapowiedzi rządu, że gotowy jest zrezygnować z funduszy unijnych na rozwój kraju, byle tylko forsować swoją wizję Polski, to wzbiera w nas wściekłość – mówią uczestnicy piątkowego protestu w Nowem.

Udostępnij
protest-nowe

REKLAMA

Nasz tekst o mszy w intencji nawrócenia uczestniczek strajku kobiet w nowskim kościele farnym odbił się szerokim echem. Mszę zaplanowano na 20 listopada o godz. 18.00. W tym samym czasie rozpoczął się tzw. moto-spacer przeciwników zaostrzenia aborcji. I nie tylko, bo sądząc po wypowiedziach uczestników, nie chodzi już tylko o orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, które zabrania usuwania ciąży w przypadku stwierdzenia nieodwracalnych wad płodu.

- Nie podoba nam się to, w jakim kierunku zmierza nasz kraj. Ta władza przestała słuchać ludzi i uważa, że wie najlepiej, co jest najlepsze dla narodu. A kto ma inne zdanie, jest zdrajcą i nie jest prawdziwym Polakiem – twierdzą.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Kilka dni temu w farze w Nowem odbyła się msza o dar męstwa dla kapłanów i rządzących w obronie życia nienarodzonych. Czy piątkowy moto-spacer był odpowiedzią na kolejną mszę, tym razem o łaskę nawrócenia dla uczestników strajku?

- Już od dłuższego czasu mieliśmy sygnały, że jest taka potrzeba. Do samej mszy nic nie mam. Nie jestem z tych, którzy będą komuś wmuszać swój punkt widzenia, tak jak robią to niektórzy przeciwnicy protestów. Jeśli ktoś chciał się pomodlić, jego prawo. – mówi Joanna Partyka, przedstawicielka uczestników moto-spaceru. - Natomiast szkoda, że panowie, którzy uczestniczą w protestach, zostali pominięci. Za nich nikt nie chce się modlić? Msza odbyła się tylko w intencji uczestniczek, a więc jedynie kobiet – uśmiecha się Partyka.
REKLAMA

Jej wątpliwość wzbudza określenie „nawrócenie”. Twierdzi, że wystarczyło inaczej sformułować intencję.

Reklama
Reklama

- Szkoda, że Kościół pozbawił się refleksji. Szczególnie teraz w obliczu nowych afer powinien zadbać o bycie prawdziwym Domem Bożym, a nie wikłać się politycznie po raz kolejny – uważa Joanna Partyka.

W samochodowym proteście wzięło udział około 50 osób. Ulicami Nowego przejechało około 20 aut. Tym razem obyło się bez incydentów z policją.
REKLAMA

Przypomnijmy, że na początku listopada policja próbowała odwieść uczestników od protestu. Kiedy to się nie udało, funkcjonariusze spisali i nagrali uczestników. Troje z nich ukarali mandatami za nadużywanie sygnałów dźwiękowych, a dwoje za niezatrzymanie się przed znakiem STOP. Mandaty wyniosły od 20 do 100 zł

Zdaniem protestujących, chodziło o wywarcie na nich presji, aby zrezygnowali z akcji. Komenda Powiatowa Policji w Świeciu przekonywała, że działano w trosce o bezpieczeństwo na ulicach.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
62 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Pycha, chciwość, nieczystość,

Pycha, chciwość, nieczystość, najpierw niech 99,9 % księży się z tego nawróci, a potem niech się modlą za innych.

Czekam na was w ciemnym ,

Czekam na was w ciemnym , głębokim i gorącym dole tam gdzie wasze miejsce panowie w czarnych strojach, którzy zapomnieli komu i czemu mają służyć… ave

No to się  porobiło 

No to się  porobiło  protestuje  przeciwko pominięciu mnie jako mężczyzny w modłach  żądam  równouprawnienia o szwagier  mnie  poparł  jest już  nas dwóch dyskryminowanych

Ojejku !!! Jaka straszna

Ojejku !!! Jaka straszna krzywda stała się protestującym, że pomodliło się za nich kilka osób, które wiedzią ze szkoły,że jak kobieta  jest w ciąży to jest w niej nowy człowiek. A może jest na to paragraf ? Może księdza i tych ludzi do więzienia za tę zbrodnię ?  Drogie Córki  Heroda – żyjemy w wolnym kraju, nikt Was nie zmusza do zmiany poglądów ani z ich powodu nie represjonuje, więc  jak jesteście przeciw dekalogowi, to niech Was nie obchodzi w jakich  intencjach modlą się w kościele .

Reklama

Je… ć.    Lewactwo! 

Je… ć.    Lewactwo! 

Pytam… Czy Bóg stworzył

Pytam… Czy Bóg stworzył człowieka czy człowiek Boga?

Tak jak nasz pan prezes

Tak jak nasz pan prezes Jarosław powiedział rece precz od kościoła!!!! Dziekujemy panie prezesie!! Jest pan wielkim przywódca 

UWAŻAJCIE PROSZĘ, żeby

UWAŻAJCIE PROSZĘ, żeby świecka PO(MI)LICJA nie zaczęła Was „pałowować pałkami teleskopowymi” jak w stolicy. Oni tylko na rozkazy „Naczelnika” czekają. Ale jedno powiem, jeszcze „im” zabiorą emerytury jak PIS zabrał tym złym ( oni też „tylko wykonywali rozkazy”!). Każdy f-sz, który wykonujący takie rozkazy, powinien odpowiedzieć na jedno pytanie „Jak ja mogę w takiej formacji służyć?” -odpowiesz? … .

Reklama

Ta zakompleksiona guru

Ta ***a guru nowskich femin jest lepsza niż niejeden kabaret. Ubolewać, że ksiądz się nie modlił za facetów? No skoro strajk kobiet, to się modli za kobiety. Teraz im się rząd nie podoba? Za chwilę papieża będą wymieniać. Śmiech na sali. Tyle chcą załatwić tym trąbieniem.

Brawo panie!

Brawo panie!

Zaproście jeszcze do Nowego

Zaproście jeszcze do Nowego całe lewactwo ze Świecie, z Zuzanną Lewicką-Burek na czele. Macie zapewnione, że przwiozą wam bratnią pomoc i w bonusie psią kupę albo Covid 19. Taka to oferta, tylko brać.

Już niedługo nastanie wszelka

Już niedługo nastanie wszelka sprawiedliwość, zaznaczę, że lewicowo-liberalna sprawiedliwość.  Kobiety będą mogły usuwać ciążę w „dzień po” albo do dziewiątego miesiąca (przecież to prawa człowieka), środowisko LGBT otrzyma wszelkie przywileje z adopcją dzieci włącznie. Poza tym kobiety otrzymają parytety, nie będą liczyły się kompetencje, ale płeć, kolor skóry i tożsamość płciowa. Wtedy nastanie wszelka sprawiedliwość. A tak na poważnie, uczcie swoje dzieci (jeśli je macie) chińskiego, bo tzw. zachód jest trupem.  Socjalizm i jego odłam feminizm a za nimi neomarksizm sieją spustoszenie i już nie ma ratunku. Pamiętajcie tępe ludki, demografia zawsze zwycięża. Zawsze.