Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Narkotyki warte ponad 100 milionów. Akcja służb w powiecie świeckim

Około 104 miliony złotych wynosi czarnorynkowa wartość syntetycznych narkotyków przejętych przez Centralne Biuro Śledcze Policji w powiecie świeckim.

Udostępnij
3-405786c

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało 2 laboratoria w powiatach świeckim i pińczowskim przejmując 4,8 tony narkotyków syntetycznych o czarnorynkowej wartości 193 mln zł.

Pierwszy cios w przestępczość narkotykową funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili w lutym na terenie województwa wielkopolskiego, gdzie zatrzymali 3 osoby i zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych.

Zabezpieczyli sprzęt służący do produkcji narkotyku oraz ponad tonę częściowo skrystalizowanego klefedronu (4CMC) o wartości ponad 41 mln zł.

Potem policjanci uderzyli w dwa kolejne laboratoria.

Reklama
Reklama

Kolejne działania przeprowadzili na jednej z posesji w powiecie pińczowskim w województwie świętokrzyskim, gdzie zatrzymali 3 osoby. Zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych, zabezpieczając ponad 2,2 tony klefedronu. Jego szacunkowa wartość wynosi około 89 mln zł.

- Następne uderzenie w przestępczość narkotykową policjanci z CBŚP przeprowadzili w powiecie świeckim. Na jednej z posesji funkcjonariusze zlikwidowali kolejne laboratorium narkotyków syntetycznych - informuje podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Tym razem zabezpieczyli m.in. blisko 2,6 tony częściowo skrystalizowanej substancji.

Wstępne badania ekspertów z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wykazały, że to 3CMC, tzw. metafedron, którego szacunkowa wartość wynosi około 104 mln zł.

Reklama
Reklama

Podczas akcji zabezpieczono także prekursory i odczynniki chemiczne niezbędne do wytwarzania narkotyku.

- Na terenie powiatu świeckiego policjanci CBŚP zlikwidowali magazyn, w którym członkowie grupy przechowywali przygotowane do sprzedaży narkotyki, zabezpieczając m.in. marihuanę, klefendron, mefedron, amfetaminę, kokainę oraz tabletki MDMA. Z zebranych w śledztwie dowodów wynika, że narkotyki produkowane w zlikwidowanych laboratoriach trafiały do kilku województw na terenie kraju - wyjaśnia Iwona Jurkiewicz.

Zatrzymanym w sprawie osobom prokuratora przedstawiła zarzuty nielegalnego wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych w ramach zorganizowanej grupy przestępczej.

- Łącznie w śledztwie występuje 13 podejrzanych, a sprawa nadal ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań - mówi rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Zobacz poniżej wideo i galerię zdjęć.

https://www.youtube.com/watch?v=jNWTK5CQjM0&t=8s

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (24)

  1. jaaaaaija

    9 maja 2023 09:12

    kto tym razem??

    kto tym razem??

    • hehe

      9 maja 2023 20:23

      Nie dowiesz się -napiszą że

      Nie dowiesz się -napiszą że ocokrajowcy.

  2. ..

    9 maja 2023 09:20

    Grubo

    Grubo

  3. Anonim

    9 maja 2023 09:31

    Ooo i to jest coś, w Csw

    Ooo i to jest coś, w Csw jednak też można mieć prawdziwych specjalistów.

  4. lejek

    9 maja 2023 10:08

    I taka koleś z fabryki narko

    I taka koleś z fabryki narko dostanie wyrok jak ten co ma niecały gram lub dwa zioła – chory kraj.

    • pantwoj

      9 maja 2023 13:29

      A powiedz mi kto z gowniarzy

      A powiedz mi kto z gowniarzy z taka iloscia dostal cos wiecej niz zawiasy? glupie twoje gadanie ze wyrok taki sam. Znam kilka osob ktorzy byli zlapani z malymi ilosciami i nikt nie dostal wyroku do odsiadki!

  5. Brawo Wy

    9 maja 2023 11:07

    No teraz to szacun!!! takie

    No teraz to szacun!!! takie ilości robią wrażenie a nie jakieś tam trzy woreczki z szafki w kuchni, brawo brawo 

  6. Lol :)

    9 maja 2023 11:29

    Chemika zatrudnię do

    Chemika zatrudnię do produkcji suplementów:)

    • Anonim

      9 maja 2023 11:43

      ile płacisz? oczywiście

      ile płacisz? oczywiście interesuje mnie tylko stawka na sekundę mojej pracy 🙂

    • Anonim

      9 maja 2023 11:46

      oczywiście w ofercie jeszcze

      oczywiście w ofercie jeszcze muszą być owocowe czwartki i nie pracuję więcej niż 3 dni po 2h.

      • Lol :)

        9 maja 2023 16:25

        Stawka jest w Bitcoinach.

        Stawka jest w Bitcoinach. Oprócz owocowych czwartków do pracy przygrywa światowej sławy wiolonczelistka sprowadzona z Japonii:)

  7. Kierownik

    9 maja 2023 12:16

    Osie zaś zabłysnęło.

    Osie zaś zabłysnęło.

    • jack

      9 maja 2023 18:53

      to nie w osiu imbecylu

      to nie w osiu imbecylu

  8. Olo

    9 maja 2023 13:36

    Slinka cieknie co kolezko

    Slinka cieknie co kolezko serdeczny haha 🙂 

  9. Chemik

    9 maja 2023 18:56

    3-CMC to metaklefedron,a

    3-CMC to metaklefedron,a klefedron to 4-CMC

    Proszę o poprawe

  10. G

    9 maja 2023 20:18

    Ciekawe kto tym razem wpadł.

    Ciekawe kto tym razem wpadł. Kapitalna akcja CBŚP! 

  11. pawel

    9 maja 2023 22:08

    To sa niestety skutki braku

    To sa niestety skutki braku legalizacji marihuany w naszym chorym kraju. Dzieci i mlodziez zarzywaja trujace srodki chemicznego niewiadomego pochodzenia.a lokalne szumowiny zarabia na cudzym niesczesciu miliony. Niemcy juz legalizuja marihuane bo nie moga sobie poradzic z ta chemia

    • do pawel

      9 maja 2023 23:18

      to imie wiele wyjasnia juz

      to imie wiele wyjasnia juz wiecej pisac mnie musisz po tym co napisales tez mozna wyciagnac tyle ze jestes kretynem.zalegalizuj sobie nowy mozg bo ten juz masz przejarany od tej twojej marihuany genetyczna spierdolino.

      • Zgadzam się

        10 maja 2023 15:14

        Tu nie Niemcy tylko Polska, a

        Tu nie Niemcy tylko Polska, a maryche to sobie w domu wyhoduj baranie 

  12. Anonim

    10 maja 2023 07:09

    Szkoda tylko że dobre

    Szkoda tylko że dobre chłopaki pójdą za to siedzieć. A dla tych co napiszą ,,oj bo oni są źli bo takie coś robią i ćpuny się trują,, to odpowiem że NIKT IM DO RYJÓW NIE WSYPYWAŁ 

    • J

      10 maja 2023 07:55

      Z wpisu wynika, że nic nie

      Z wpisu wynika, że nic nie wiesz o uzaleznieniu. Pozdrawiam

    • Daniken

      10 maja 2023 09:39

      Jesteś śmieć i szumowina

      Jesteś śmieć i szumowina podobnie jak ci twoi dobrzy chłopacy, co będa teraz z ucha strzelac żeby wyrok obniżyć.

  13. Czytelnik

    10 maja 2023 15:44

    o jaka miejscowość chodzi ?

    o jaka miejscowość chodzi ?

    • jarek k

      10 maja 2023 17:54

      Tleń Topolowa 15.