Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Nie dość, że jechał pijany, to jeszcze miał cofnięty licznik… w motorowerze

Dla niezorientowanych w temacie – w motorowerach też przekręca się liczniki. Warto mieć to na uwadze, zanim kupimy używany pojazd.

Udostępnij
132184236_s

REKLAMA

Nie wiadomo, czy miał tego świadomość 47-latek zatrzymany przez policję w Czersku Świeckim (gmina Jeżewo). W ubiegły poniedziałek stan jego trzeźwości postanowił sprawdzić podczas kontroli drogowej dzielnicowy ze Świecia.

- Okazało się, że mieszkaniec powiatu świeckiego miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Oprócz tego, podczas sprawdzania przebiegu pojazdu, funkcjonariusz ujawnił zmianę wskazań drogomierza – informuje sierż. szt. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA

Ingerencja we wskazania licznika jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia. Natomiast za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu 47-latkowi grozi wysoka grzywna, do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

- Podczas każdej służby policjanci, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących, szczególną uwagę przywiązują do stanu trzeźwości kierowców. Pijani na naszych drogach stanowią realne zagrożenie dla każdego uczestnika ruchu. Dlatego niezwykle istotnym jest, by uniemożliwiać dalszą jazdę nieodpowiedzialnym kierowcom - zaznacza Damian Ejankowski.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. Klio

  2 września 2020 13:11

  czli razem  może  dostać  7

  czli razem  może  dostać  7 lat a za molestowanie  dziecka  przeniesienie  do innej  parafii  fajne mamy prawo

 2. No tak

  2 września 2020 19:25

  Moze. Prawo jest takie, a nie

  Moze. Prawo jest takie, a nie inne. Wiec trzeba robic porzadek z ludzmi ktorzy jada na 2 gazach. Piles….nie jedz i na tyle, a jak pijesz alkohol i jedziesz to licz sie z konsekwencjami

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama