Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Nie jedzcie tej kiełbasy! Sanepid wykrył salmonellę w metce z zakładu w powiecie świeckim

Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała ostrzeżenie dotyczące metki z firmy Prosiaczek.

Udostępnij
metka

REKLAMA

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek Salmonella spp. w jednej partii produktu pn. Kiełbasa surowa metka tatarska, 170 g – czytamy w komunikacie Państwowej Inspekcji Sanitarnej. - Spożycie żywności zanieczyszczonej Salmonellą może prowadzić do choroby zwanej salmonellozą.

Chodzi o numer partii 0211101071 z terminem przydatności do spożycia kończącym się 1 grudnia 2021 r. Producentem jest firma Prosiaczek w Krąplewicach (gmina Jeżewo).
REKLAMA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świeciu wydał decyzję wstrzymującą produkcję surowych wyrobów mięsnych gotowych do spożycia. Prosiaczek wszczął procedurę wycofywania towaru z rynku.

Nie należy spożywać produktów z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem – radzi Państwowa Inspekcja Sanitarna.
REKLAMA

Salmonelloza jest zakaźną chorobą wywoływaną bakteriami Salmonella. Towarzyszy jej gorączka, ból brzucha, biegunka, nudności i wymioty.

Jest niebezpieczna szczególnie u dzieci i starszych osób, bo powoduje silne odwodnienie, które w skrajnych przypadkach może zagrażać życiu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. qwer

  1 grudnia 2021 15:56

  Lekarz po badaniu i tak

  Lekarz po badaniu i tak stwierdzi covid. Inne choroby juz nie istnieja.

  • I git

   1 grudnia 2021 18:42

   Ty masz srovit we łbie trolu,

   Ty masz srovit we łbie trolu, tak ! ! ! kupe zamiast mózgu fack you ..

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama