Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Nie poznacie parku przy OKSiR! Zamieni się w istny raj, nie tylko dla dzieci

Zjazd linowy, kynopark, siłownia dla osób niepełnosprawnych i zupełnie nowy plac zabaw z atrakcjami, jakich nie ma nigdzie w Świeciu - tak w skrócie przedstawia się plan modernizacji parku przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg.

Udostępnij
park-przy-oksir-960

REKLAMA

Plany dotyczące modernizacji parku przedstawiają się imponująco. Chyba największe wrażenie robi zestaw zabawowo-zręcznościowy, jak w specyfikacji określono konstrukcję, która stanie w centrum placu zabaw. To pierwsza tego typu atrakcja w Świeciu, która z pewnością przypadnie do gustu dzieciom. Oprócz wspomnianego zestawu zostaną także zamontowane różnego rodzaju huśtawki, karuzele i obowiązkowa piaskownica. Wszystkie stare elementy zostaną zdemontowane.


Takie atrakcje z pewnością ucieszą dzieci / wizualizacja

Reklama
Reklama

Całkowitą nowością jest zjazd linowy, nazywany tyrolką, który będzie miał aż 33 metry. Nigdy wcześniej nie było tam też kynkoparku, czyli ogrodzonego wybiegu dla psów z rozmaitymi przyrządami, w którym czworonogi oprócz możliwości wyhasania się, będą mogły także załatwić się nie zanieczyszczając pozostałego terenu. Czymś co będzie wyróżniać to miejsce jest również zestaw instrumentów plenerowych, jakie można spotkać np. na niektórych bydgoskich placach zabaw.
REKLAMA


Dowodem na to, że szczytne hasła o integracji nie są tylko modnymi lub pustymi frazesami jest szereg rozwiązań przygotowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych. Pierwsze z nich, to dogodny zjazd od ul. Krasickiego. Kolejne to siłownia dla osób poruszających się na wózkach. Z kolei z myślą o dzieciach niepełnosprawnych ruchowo zostanie zamontowana karuzela.

Wszystkie te elementy znajdą właściwą oprawę w postaci nowych chodników, ławek i koszy na śmieci.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (20)

 1. Csw

  17 października 2019 08:15

  Super będzie dla dzieciaczkow

  Super będzie dla dzieciaczkow,  tylko trzeba będzie tam postawić straż miejską bo wandale raz dwa to zniszczą 

 2. Basia

  17 października 2019 08:20

  Pamiętajcie o zamontowaniu

  Pamiętajcie o zamontowaniu monitoringu , aby wandale nie zniszczyli placu zabaw dla dzieci .

 3. Jaaa

  17 października 2019 09:11

  Dlaczego w naszym mieście

  Dlaczego w naszym mieście bierze sie pod uwagę tylko małe dzieci, a co mają robić te dzieci gdy już wyrosną z placu zabaw? Jeden skate park na Mariankach nie załatwia sprawy, tym bardziej, że jazda na rolkach, rowerach, deskach i hulajnogach jest coraz bardziej popularna. Pomyślcie o tym… Małych dzieci jest sporo, ale one rosna i co dalej…

  • Łukasz

   17 października 2019 09:15

   To prawda 

   To prawda 

  • yuorik

   17 października 2019 12:02

   Już wiem, żeby zadowolić

   Już wiem, żeby zadowolić ciebie i tobie podobnych młodych dzbanów, trzeba na Mariankach uruchomić skate park II chociaż ten pierwszy świeci pustkami. Mam nadzieję, że kiedyś urośniesz i przestaniesz walczyć z koszami na śmieci, albo znakami drogowymi, które np. wchodzą na chodniki. Zastanów się zanim coś nabazgrzesz, jak nie masz pomysłu na przyjemne spędzenie czasu, wracaj na drzewo.

  • KretPodkopywacz

   17 października 2019 12:55

   Jak podrosną, to za naukę

   Jak podrosną, to za naukę niech się biorą , bo pokolenie analfabetów rośnie. 

 4. Nieznajoma

  17 października 2019 09:21

  Monitoring przede wszystkim. 

  Monitoring przede wszystkim. 

 5. hmm

  17 października 2019 09:23

  dlaczego w naszym mieście nie

  dlaczego w naszym mieście nie może być normalnego parku. Czystego dobrze zaprojektowanego? Jak za dotknieciem czarodziejskiej różdżki zamieniacie to piękne miejsce w małpi gaj. Podobno o gustach się nie dyskutuje. Gust się ma.  Tu zdecydowanie go brakuje. Cyrk na kółkach .

  • J23

   17 października 2019 11:40

   Zgadzam się, ten park już ma

   Zgadzam się, ten park już ma wiele w sobie uroku, struchawa, stare dzewa. Trochę go podrasować i będzie pięknie. Jednak ludzie wolą małpie gaje jaby obcowanie z samą  przyrodą było nudne….a szkoda gadać. Tak jak piszesz „de gustibus et coloribus non est disputandum”

 6. sda

  17 października 2019 09:54

  Wszystko co zielone zamieńcie

  Wszystko co zielone zamieńcie na kolorowe place zabaw…. jedyne co mi się w tym projekcie podoba to park dla psów, bo ludzi z psami jest tam od groma, z Prusa, „głównej”, starego miasta, Sienkiewicza itp. Zmiana praktyczna. Fajnie, że się coś dzieje, to na plus, aczkolwiek trochę się opanujcie z tymi placami zabaw…i tak co drugi pusty stoi.

 7. Luk

  17 października 2019 09:58

  Pomysł wspaniały,Ale

  Pomysł wspaniały,Ale monitoring na dzień dobry

 8. Gosc

  17 października 2019 12:42

  Super. Tylko wszystko jak

  Super. Tylko wszystko jak zawsze bedzie brudne od gapiego łajna. Nalezy najpierw z tym zrobic porzadek. 

 9. Biegacz

  17 października 2019 14:30

  Niby co? Wystrzelać te ptaki

  Niby co? Wystrzelać te ptaki czy wyciąć drzewa?

 10. Buli

  17 października 2019 17:46

  I znów zamiast się cieszyć,

  I znów zamiast się cieszyć, że miasto się rozwija połowa marudzi, że coś nie tak. Startuj jeden z drugim na radnego lub burmistrza kolejnym razem i pokażcie światu swoje mądrości. 

 11. projektant

  17 października 2019 18:18

  Zgadzam się z głosami, że

  Zgadzam się z głosami, że należy dobrze przemyśleć ten plan. Roi się od orlików w naszym mieście i stają się już nudne i chyba tak nie do końca odpowiadają na potrzeby dzieci, są sztampowe i sztuczne. Taki obszar trzeba dobrze przemyśleć, aby był to teren zagospodarowany dla wszystkich, bo nie tylko dzieci z niego będą korzystać… Tu sa dobre przykłady – polecam …https://www.pracowniak.pl/geoogrod-zabaw/

  Niestety urbanistyka w Polsce umarła – rządzi tylko deweloper, którego nie obchodzi fakt że ludzie nie mają

  • wieśniak

   17 października 2019 19:23

   Zgadazm się, że w mieście od

   Zgadazm się, że w mieście od Orlików aż się roi. A na wsiach? Terespol, Czaple czy Wiąg od lat czekają na nowoczesne boiska czy place zabaw. Ale cóż, w mieście wyborców więcej …

 12. Zmotoryzowany

  17 października 2019 19:55

  A co z parkingami ? Dalej

  A co z parkingami ? Dalej będą parkować na alejkach i trawnikach ?

 13. Ja

  17 października 2019 22:19

  A na Wyszyńskiego dzieci

  A na Wyszyńskiego dzieci bawią się na trzepaku i w psich gównach bo nie ma kasy na piaskownice i hustawke 

  • Mieszkaniec 86-100

   18 października 2019 00:31

   Na Wyszyńskiego? nie rozumiem

   Na Wyszyńskiego? nie rozumiem tego narzekania między częścią bloków są płace zabaw,  blisko Orlik z placem zabaw, mały Blankusz z placem zabaw, duży Blankusz z parkiem pomiarami boiskiem do siatkówki plażowej i placem zabaw a powyżej czyli przy ul. Żwirki i Wigury siłownia urządzenia do kalisteniki i odnowione B.fajnie boisko trawiaste z nowiusienkimi bramkami…. itd. O to jest mało? Jest dla dzieci młodzieży i dorosłych.. .. oj ludzie może zamiast narzekać to lepiej zacząć z tego korzystać. Pozdrawiam wszystkich 🙂

 14. Observer

  18 października 2019 20:57

  A na wszystko będą srały

  A na wszystko będą srały ptaki… I będzie puste stało…. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama