Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Niedziela handlowa i wyścig kolarski. W Świeciu i okolicy będą duże utrudnienia w ruchu

30 kwietnia przypada niedziela handlowa, co będzie wiązało się z większym niż zwykle tego dnia ruchem pojazdów. W Świeciu odbędzie się też trzeci etap międzynarodowego wyścigu kolarskiego. Część ulic będzie nieprzejezdna, a na innych wystąpią spore utrudnienia.

Udostępnij
wyscig

Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Grudziądza to coroczna impreza odbywająca się wiosną na terenie powiatów grudziądzkiego, świeckiego, chełmińskiego i toruńskiego. W tym roku przypada 32. edycja trzydniowego wyścigu.

Trzeci etap wiedzie przez Świecie i okolice. Tak się składa, że kolarze będą się u nas ścigać 30 kwietnia w niedzielę handlową. Wiele osób wybierze się tego dnia na zakupy, co będzie się wiązało się z większym niż w inne niedziele ruchem pojazdów.

Tymczasem z powodu wyścigu, część ulic będzie nieprzejezdna, a na innych ruch będzie odbywał się z ograniczeniami.

Reklama
Reklama

Start i meta będą znajdowały się przy Urzędzie Stanu Cywilnego w Świeciu.

W związku z tym nieprzejezdna będzie ulica Klasztorna na odcinku od ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Batorego.

- To ulica jednokierunkowa, więc samochody nie będą mogły wyminąć kolarzy przeciwległym pasem. Wyłączony z ruchu będzie też odcinek ulicy Wojska Polskiego między rondami koło Enei i w Przechowie. Pojazdy będą kierowane objazdami przez ulice osiedlowe - wyjaśnia Roman Witt, komendant Straży Miejskiej w Świeciu.

Reklama
Reklama

Ulica Wojska Polskiego jest wprawdzie dwukierunkowa, ale ograniczenie wprowadzono ze względów bezpieczeństwa z powodu dużego natężenia ruchu.

Na pozostałych ulicach i drogach w Świeciu i okolicy samochody będą mogły poruszać się tylko w jedną stronę, pasem, który nie będzie zajęty przez kolarzy.

- Być może w przerwach między poszczególnymi startami uda się przepuszczać na krótkich odcinkach także samochody jadące w drugą stronę. Nie możemy tego robić na dłuższych odcinkach, bo auto wpadłoby na jadący z naprzeciwka peleton - mówi Roman Witt.

Reklama
Reklama

Wyścig rozpoczyna się w niedzielę o godz. 15.00 i potrwa do godz. 18.00.

Jednak już od godz. 14.30 około 60 policjantów, strażników miejskich i strażaków, będzie kierowało ruchem na ulicach i drogach w mieście i poza nim, gdzie będą ścigać się kolarze.

Zobacz poniżej trasę trzeciego etapu wyścigu kolarskiego przebiegającego 30 kwietnia przez gminę Świecie. Tam będą występowały utrudnienia w ruchu.

 • Klasztorna
 • Batorego
 • Sądowa
 • Świętopełka
 • Wojska Polskiego
 • Laskowicka
 • Sulnowo (do ronda)
 • Sulnówko
 • Sportowa
 • Wojska Polskiego
 • Armii Krajowej
 • Cukrowników
 • Parkowa
 • Wojska Polskiego
 • Gimnazjalna
 • Klasztorna (przejazd przez ul. Mickiewicza do mety przy USC)

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ja biorem udział i nie

Ja biorem udział i nie jeżdzijjcie po tych ulicach samochodami bo ja też nie będę jechał w tym czasie moim autem tylko kolażowką

Mnie nie będzie jadę

Mnie nie będzie jadę pociiągiem z Terespola do Gdańska na lotnisko .A propo do Terespola doszłam na piechotę z Miasteczka . Lecę do Hiszpanii na dwa dni . A to wszystko z renty +13 renta i zasiłki z Mopsu .

Gdźe się zaczną wiścig 

Gdźe się zaczną wiścig 

Reklama

kpsport.pl zaprasza na

kpsport.pl zaprasza na transmisję z wyścigu na żywo dla tych, co nie mogą na miejscu oglądać albo chcą wiedzieć co się dzieje na bieżąco

Komunikacja miedzy

Komunikacja miedzy funkcjonariuszami -porażka….. człowiek nie mógł dojechać 400m do domu. Pan policjant twierdził, że „będzie kolizja czowolowa z kolażami” (na rondzie koło biedronki) i kazał jechać na około przez Kozłowo… nie dość, że człowiek jechał przez to Kozlowo to okazało się że kolaże dopiero jada (bo tam trzeba było stać) a człowiek dawno już by dojechał to tego domu. 

A o mieście nie wspomnę… ulica Armii Krajowej to samo kolażów oj długo nie było a tez było trzeba krążyć 

ZERO ORGANIZACJI 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo