Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Nowy Szpital znowu musi przepraszać za zachowanie swojego lekarza

- To oburzające, jak działa opieka nocna w świeckim szpitalu - żali się pani Natalia z Drzycimia. - W trakcie badania EKG skończył się papier i lekarz uznał, że nie będzie czekał na założenie nowej rolki. Bez badania kazał teściowej wziąć lek przeciwbólowy i załatwić sobie wizytę w swojego lekarza rodzinnego - opisuje sobotnią wizytę w szpitalnej przychodni.

Udostępnij
nowy-szpital-1234

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 22 sierpnia. Pani Natalia pojawiła się na SOR ze swoją 69-letnią teściową około godz. 21.00. Kobieta, mająca stwierdzoną arytmię serca, skarżyła się na silny ból w klatce piersiowej.

- Bardzo miła pielęgniarka zmierzyła teściowej ciśnienie, po czym stwierdziła, że w zasadzie jej w normie, w związku z czym powinniśmy udać się do przychodni pełniącej dyżur nocny - mieszkanka Drzycimia relacjonuje przebieg wizyty w Nowym Szpitalu w Świeciu.

Tak też zrobili. Lekarz chciał sprawę załatwić telefonicznie, bez jakiegokolwiek badania. W końcu zgodził się jednak zrobić EKG. Pech chciał, że w jego trakcie skończył się papier.
REKLAMA

- Ku mojemu zdziwieniu, nie założono nowej rolki, żeby dokończyć badanie i dowiedzieć się, jaki jest wynik. Lekarz machnął ręką na EKG i kazał wziąć ketonal, a potem umówić się na wizytę w swoim ośrodku i tam załatwić skierowanie na badania - oburza się pani Natalia.

W poniedziałek nasza Czytelniczka udała się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu chorej zlecił natychmiastowe wykonanie RTG klatki piersiowej, w której zbierał się płyn oraz USG jamy brzusznej i otrzewnej.

- Obojętność lekarza z dyżuru przeraziła mnie - podkreśla kobieta, która skontaktowała się z naszą redakcją. - Jak można tak traktować pacjentów? Ciągle są skargi na pracę lekarzy z Nowego Szpitala, a jego szefowie nic z tym nie robią - ubolewa. - Przecież nikt nie przyjeżdża w nocy do szpitala dla zabawy. Jeśli już ktoś się na to decyduje, to dlatego, że jego stan nie pozwala na to, aby czekać. Kto, jak kto, ale lekarze doskonale wiedzą, że czasami godzinna zwłoka może kosztować życie.
REKLAMA
Co na to lecznica?

-  Zarząd szpitala skontaktował się z Czytelniczką, aby dokładnie poznać wszystkie okoliczności tej sytuacji - odpowiada Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital. - Przykro nam, że taka sytuacja miała miejsce i chcielibyśmy Panią przeprosić. Sprawa została omówiona z personelem.

Rzecznik zapewnia, że szpital dołoży starań, aby do podobnych sytuacji więcej nie dochodziło.

- Zależy nam, aby pacjenci byli zadowoleni i wszystkie skargi są traktowane z uwagą, wyjaśniane i omawiane z personelem. Prosimy zgłaszać je do zarządu szpitala. Można to zrobić osobiście, mailowo lub telefonicznie - zachęca Marta Pióro.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (73)

 1. Mieszkanka

  28 sierpnia 2020 09:50

  Szpital do zamknięcia,

  Szpital do zamknięcia, personel do zwolnienia! To nie pierwszy taki przypadek, czy Rzecznik Szpitala tego nie widzi, czy nie chce widzieć?

  • ....,

   28 sierpnia 2020 10:47

   Pier…ij się w ten pusty

   Pier…ij się w ten pusty kaczan… najlepiej zamknąć i po sprawie… wiesz ile ludzi straciło by pracę? Najlepiej wrzucić do jednego worka… owszem zgodzę się że nie który personel robi jak za karę ale nie każdy… czemu wszyscy mają odpowiadać za jednego niekompetentnego lekarza ?

   • Mieszkanka

    28 sierpnia 2020 11:30

    Troche kultury prosze Pana

    Troche kultury prosze Pana/Panią! Porozmawiamy jak kiedys dotknie Pana/Pania nieszczęście w tym ” szpitalu’- oby nie!99% procent personelu nadaje sie ” na bruk”.

    • ....,

     28 sierpnia 2020 11:37

     Jak widzę takie wypociny co

     Jak widzę takie wypociny co piszesz…To aż żal patrzeć … Nie znasz całego personelu myślisz że POZ to tylko na tym się kończy personel… zdarzyło mi się być tam po wypadku i na szczęście trafiło mi się na dobry personel bo akurat dobra zmiana mi się trafiła.

     • Amebo

      28 sierpnia 2020 12:00

      Ktos z rodzinki tam pracuje?

      Ktos z rodzinki tam pracuje? Czy ty?

     • ....,

      28 sierpnia 2020 13:41

      Nie bój dupy ani nie pracuje

      Nie bój dupy ani nie pracuje ani nikt z rodziny… tylko nie lubię takiego czegos że wszyscy jedna miarką mierzeni…

     • Spokój!

      29 sierpnia 2020 20:50

      A Ty się chamie kultury naucz

      A Ty się chamie kultury naucz! Chyba, żę regularnie pijesz brudzia ze swoim „ineligentnym towarzystwem” z rynsztoku. Wszak „kto z kim przystaje…”

     • ....,

      29 sierpnia 2020 22:22

      „żę” co ? Ha ha a to fajnie

      „żę” co ? Ha ha a to fajnie się opisujesz ha ha A poza tym zamknij du…ę bo śmierdzi ha ha 

     • ØY_©

      28 sierpnia 2020 13:04

      Przykro mi, ale właśnie to,

      Przykro mi, ale właśnie to, co ty wypisujesz jest bzdurami i jakimś bełkotem. Według twojego skrzywionego toku myślenia, ludzkie zdrowie i życie nie jest ważne, ważne wg. ciebie jest to żeby personel miał pracę. Tylko powiedz mi, od czego jest szpital, jakie jest jego zadanie i misja społeczna, od utrzymywania beznadziejnego personelu, czy może od tego, aby służyć społeczeństwu ??? Zauważ, że to już nie pierwszy raz, kiedy człowiek w takim stanie jest odprawiany za drzwi tego niby szpitala bez przeprowadzenia pełnej diagnostyki i wdrożenia leczenia.

     • ....,

      28 sierpnia 2020 15:20

      Czytaj ze zrozumieniem. Bo

      Czytaj ze zrozumieniem. Bo nic takiego nie było ujęte w moim komentarzu że personel jest najważniejszy. Tak owszem szpital jest od tego żeby pomagać ludzia i też było ujęte w moim komentarzu że niektórzy tu pracują jak za karę ale nie każdy… 

     • ØY_©

      28 sierpnia 2020 16:01

      Bardzo dużo czasu zajęło ci

      Bardzo dużo czasu zajęło ci myślenie nad odpowiedzią, ale przejdźmy do rzeczy, oto cytat z twojej wypowiedzi: (pisownia oryginalna)” wiesz ile ludzi straciło by pracę? ”. W porównaniu z tobą ja właśnie czytam ze zrozumieniem i logicznie podchodzę do tematu. Myślę, że nikogo nie interesuje  ilu w tym przypadku ludzi straciłoby pracę, tu liczy się dobro nas wszystkich, ochrona naszego zdrowia i życia. Z twoich wypowiedzi pod tym i innymi artykułami dotyczącymi „szpitala” wnioskuję iż jesteś w nim zatrudniony/a, prawdopodobnie jako salowa na wewnętrznym. Myślisz, że dobrze wykonujesz swoją pracę? Popatrz na pościel pacjentów i „pociągnij” nosem, po dobrze wykonanej przez siebie pracy , a następnie wyciągnij wnioski… Proponuję też popracować nad ortografią, składnią, odmianą i interpunkcją.

      Pozdrawiam

     • ....,

      28 sierpnia 2020 19:39

      Widzę że tylko dobrze

      Widzę że tylko dobrze wychodzi ci łapanie za słówka. Ale fajnie się czyta to co piszesz że niby pracuje jako salowa jeszcze na wewnętrznym i tu się mylisz… tylko ci napiszę że poziom twojej inteligencji dupy nie urywa. Bo myślisz że mi na tym tylko zależy żeby personel miał pracę. Takjakby mi nie zależało na tym żeby ludzie mieli normalna opiekę medyczną. 

 2. Anonim

  28 sierpnia 2020 09:55

  Ryba psuje się od głowy, na

  Ryba psuje się od głowy, na początek głowa do obcięcia, potem miejsca skażone rakiem.

 3. Anonim

  28 sierpnia 2020 09:57

  pani rzecznik cale lata

  pani rzecznik cale lata obiecuje poprawe,zmiany,wyciagniecie wnioskow,przeprasza,wyjasnia itd. i co?…i dalej chaos,pospiech,bylejakosc w traktowaniu pacentow…

 4. Jan

  28 sierpnia 2020 10:42

  Czy ktos w koncu zajmie sie

  Czy ktos w koncu zajmie sie tym co sie wyprawia w yym szpitalu??? Czy musi dojsc do tragedii zeby ktos sie tym zajal?? Przeciez sa organy ktore zajmuja sie tym prawda!!! Ludzie obuddzcie sie. To nie pierwszy raz!!!!!!

  • Anna

   29 sierpnia 2020 07:11

   Tam do tragedii dochodziło

   Tam do tragedii dochodziło niejednokrotnie, sprawy są w toku… Jeszcze nie wyszły na światło dzienne do dziennikarzy, ale przyjdzie na to zapewne czas. Winni muszą ponieść konsekwencje swoich czynów. Sprawiedliwość musi zwyciężyć. 

   • Anonim

    29 sierpnia 2020 11:29

    tez mialam takie nadzieje ale

    tez mialam takie nadzieje ale po zgloszeniu sprawy bledu medycznego do odpowiednich intytucji coraz bardziej sie przekonuje jak bezkarnie to im uchodzi a zderzenie sie ze sztabem prawnikow Nowego Szpitala(ciekawe czy oplacani sa z naszych pieniedzy z kontraktu NFZ na nasze leczenie) ze walka o prawde jest b.trudna,wolna,stresujaca,czasami wrecz upokarzajaca….bo to wrecz niewiarygodne jak wedlug nich wspaniale realizowane sa tzw.procedury medyczne w naszym szpitalu…

 5. Ilona

  28 sierpnia 2020 10:46

  Pan Woźniak jest członkiem

  Pan Woźniak jest członkiem rady szpitala z ramienia powiatu. Dlaczego nic nie robi w tej sprawie?

  • zorientowany

   28 sierpnia 2020 11:19

   Pan radny i skarbnik Woźniak

   Pan radny i skarbnik Woźniak kasuje z tego tytułu kilkanaście tysięcy złotych i ma resztę w nosie 🙂

   • instruktor

    28 sierpnia 2020 13:02

    A co to jest kilkanaście

    A co to jest kilkanaście tysięcy za pomoc w sprawnym zarządzaniu tak dużym szpitalem.  

  • Arek

   28 sierpnia 2020 13:43

   Dajta spokoj wozniakowi. On

   Dajta spokoj wozniakowi. On pracuje nad koleją. 

  • Anonim

   29 sierpnia 2020 11:13

   ale to panie starosciny

   ale to panie starosciny Kempinska i Studzinska zdecydowaly o losach naszego szpitala i przekazaly go spolce prawa handlowego ze Szczecina….to pani Studzinska z ramienia starostwa dozorowala szpital….tylko dlaczego przedluzono z nimi umowe do 2029r !!!!!!!!!!!!!!

   • Anonim

    29 sierpnia 2020 11:33

    przepraszam 2039r!!!!!!!!!!!

    przepraszam 2039r!!!!!!!!!!!

 6. Wera

  28 sierpnia 2020 10:59

  Pielęgniarki z doskoku  na

  Pielęgniarki z doskoku  na zlecenie, stare wypalone emerytki co tylko liczą kasę taki personel jest w tym szpitalu.

  Gdyby byly dobre umowy o pracę za odpowiednie pieniadze to i by mieli personel oddany pacjentom.

 7. Gosia

  28 sierpnia 2020 11:07

  Telewizję, TVN 24, Uwaga,

  Telewizję, TVN 24, Uwaga, Ekspres Reporterów niech cała Polska wie. 

 8. Jan Serce

  28 sierpnia 2020 11:25

  Obecnie pacjent jest

  Obecnie pacjent jest traktowany jak przedmiot służący wyłacznie zarabianiu pieniędzy przez placówki lecznicze. Empatia – takiego słowa juz tam nie znają. Ile ludzi z powodu traktowania zmarło, to dla nich się nie liczy.

 9. Pacjent

  28 sierpnia 2020 12:09

  A zielona przychodnia nie

  A zielona przychodnia nie lepsza. Umówić się na wizytę z lekarzem jest niemożliwe, tylko telekonsultacje i przypisywanie tych samych leków. Lekarze, który przysięgali chronić życie mają je gdzieś…

  • czytelniczka

   28 sierpnia 2020 13:27

   Dokładnie w zielonej

   Dokładnie w zielonej konsultacja przez telefon co mnie irytuje ,bo potem ten sam lekarz po godzinach pracy prywatnie cię przyjmie i nie boi się że go zaraże covidem

 10. Hehe

  28 sierpnia 2020 12:17

  Moźe ktoś czegoś nie doczytał

  Moźe ktoś czegoś nie doczytał;) i udaje że problemu nie ma

 11. Lena

  28 sierpnia 2020 12:21

  Spędziłam cztery ostatnie dni

  Spędziłam cztery ostatnie dni w tym szpitalu, masakra, podejście pielęgniarek do pacjentów okropne, obok mnie leżała kobieta która nie mogła wstać a chciało jej się wymiotować, poszłam po pielęgniarkę na co ta mi odburknęła że nie ma czasu…kobieta przez godzinę leżała w łóżku zgrzytając zębami byle sobie pościeli nie za..gać bo o przebranie też nie można się doprosić, a jak już przyniosły czystą pościel to rzuciły na krzesło i kazały samej sobie przebrać!

 12. Karola

  28 sierpnia 2020 12:24

  Zielona przychodnia traktuje

  Zielona przychodnia traktuje ludzi jak zbrodniarzy kedys zapisali leki i zadzwonili z kodem do recept.dzis juz złodzieje nie dzwoniom trzeba samemu się upominać A co to jest  za leczenie przez tel jakaś paranoja skoro nie som potrzebni to po zwalniać ich z recepcji 

  • Pani dobra rada

   28 sierpnia 2020 13:47

   Najpierw proszę się doszkolić

   Najpierw proszę się doszkolić z ortografii, a potem zarządzać ludźmi, kto ma być zwolniony a kto nie. 

   • Lukas

    28 sierpnia 2020 15:38

    Proszę samemu się doszkolić i

    Proszę samemu się doszkolić i w odpowiedni sposób traktować pacjentów, którzy było nie było składki zdrowotne płacą i chociaż do banalnej wizyty mają prawo. Jak faktycznie za ciężko to zwolnić 

 13. ...

  28 sierpnia 2020 12:32

  #tematdlauwagi#

  #tematdlauwagi#

 14. Cysia

  28 sierpnia 2020 12:33

  To weterynarze nie lekarze!!!

  To weterynarze nie lekarze!!! Zlali mnie wcsoraj ciepłym moczem…

  Siedzialam tam wczoraj 5h w ogromnym bolem stopy nie dostalam kompletnie nic przeciwbolowego i do tego na rentgen musialam skakac na jednej nodze po czym odsyłka z kwitkiem…

  Paranoja!!! 

  • Alan

   28 sierpnia 2020 12:34

   Czyli na rtg nic ci nie

   Czyli na rtg nic ci nie wyszlo najprawdopodobniej!  

  • Zima

   28 sierpnia 2020 12:51

   PROSZĘ NIE OBRAZAC

   PROSZĘ NIE OBRAZAC WETERYNARZY !!!

 15. MAc7077

  28 sierpnia 2020 12:36

  To nie szpital, tylko ubojnia

  To nie szpital, tylko ubojnia.

 16. Anonim

  28 sierpnia 2020 12:41

  Cysia, nie obrażj weterynarzy

  Cysia, nie obrażj weterynarzy. Niejeden jest lepszym facowcem niż pseudo lekarze ze szpitala czy zielonej przychodni. Zwierzak nie powie co go boli, a leczą o wiele skuteczniej.

 17. rozumny

  28 sierpnia 2020 12:52

  Myślę, że lekarze pogubili

  Myślę, że lekarze pogubili się! Kiedyś ten zawód był szanowany i cieszył sie dużym zaufaniem, teraz sami lekarze się proszą, żeby stracić resztki szacunku do nich! Pytam się gdzie KODEKS ETYKI LEKARSKIEJ???!!! Gdzie sumienność , służebność, powołanie, zaufanie, dobro i poszanowanie człowieka, życzliwość??!!!! Pogubili się!!!!!!

  • Anonim

   28 sierpnia 2020 16:52

   Mhm, pogubili się. Chyba w

   Mhm, pogubili się. Chyba w liczeniu kasy.

  • Lider

   28 sierpnia 2020 18:04

   Zgadzam się

   Zgadzam się

 18. pax77

  28 sierpnia 2020 12:56

  Czy ,,lekarze” w Nowym

  Czy ,,lekarze” w Nowym Szpitalu „w ogóle mają dyplomy ukończenia studiów medycznych? 

 19. Ktos

  28 sierpnia 2020 13:28

  Moja Mama miała takie samo

  Moja Mama miała takie samo zdarzenie tyle że ze szpitalem w Chełmnie. Bez pytań i jakich kolwiek badań skierowali ja do lekarza rodzinnego. Całe szczęście że tylko 4 godziny czekała do rodzinnego. W szpitalu u Nas wyszło że Ma Zapalenie opłucnej z zapaleniem płuc. W każdym szpitalu są dupki którzy nie przyjmują! Nie tylko w naszym

 20. Nikoś

  28 sierpnia 2020 13:43

  A ja sie pytam kolejny raz

  A ja sie pytam kolejny raz gdzie jest organ nadrzędny nasze Starostwo które reprezentuje obywateli po wyborach ma nas w ……przed wyborami by załatwili sprawe teraz chyba są ślepi i zamiatają pod dywan ile jeszcze musi być takich przypadków ludzie piszcie do NFZ albo do Min Zdrowia lub TVN to zaraz sie władze obudzą i polecą stołki

 21. ØY_©

  28 sierpnia 2020 13:49

  Nazywanie tej instytucji

  Nazywanie tej instytucji szpitalem jest wielką pomyłką. Najlepszym chyba rozwiązaniem dla wszystkich, a w szczególności dla mieszkańców powiatu byłoby zamknięcie tego z bożej łaski przybytku.  Ciekawi mnie i chyba wszystkich, co z tym wszystkim oprócz lakonicznych przeprosin robi zarząd  „Niby Szpitala”??? Pogadanki z personelem, to niby ma załatwić sprawę??? Gdzie wyciąganie konsekwencji, zmiana organizacji, zwiększenie nadzoru, ktoś tam w ogóle odpowiada za pracę lekarzy i personelu średniego, ktoś to nadzoruje, kontroluje?

  • Yyy...

   28 sierpnia 2020 15:26

   Dobrze wiesz że nie zamkną…

   Dobrze wiesz że nie zamkną… A zarząd to śmieszna sprawa…kasa ważniejsza 

  • Wolf

   28 sierpnia 2020 19:57

   Bardzo trafnie ujęte. W100%

   Bardzo trafnie ujęte. W100% się zgadzam.

  • Ze źródła

   29 sierpnia 2020 01:29

   Zarząd nic nie może zrobić bo

   Zarząd nic nie może zrobić bo za taką kasę jaką oferują żaden szanujący się lekarz nie będzie pracował w tym szpitalu dlatego jest tyle skarg. Zbierają odrzut z województwa a czasami i dalej gdzie już tych lekarzy nikt nie chce zatrudniać. U nas w firmie się ich bierze bo nie mają wygórowanych wymagań.

 22. Syn

  28 sierpnia 2020 13:51

  A ja uważam że się porwila

  A ja uważam że się porwila opieka w świeckim  szpitalu. Moja mama spędziła w nim ostatnie trzy tygodnie życia z tego dwa tygodnie na nefrologii. Musze przyznać że lekarz  i pielęgniarki robili wszystko aby mamie złagodzić ból i cierpienie z powodu choroby. Byłyśmy z bratem przy mamie prawie całe dnie. I również czuliśmy wsparcie z strony personelu czy lekarzy czy pielęgniarek ze niema ratunku dla mamy. Chciał bym podziękować personelowi który opiekował się moja mama. DZIEKUJE 

  • ....,

   28 sierpnia 2020 15:22

   Współczuję… Ale są tu

   Współczuję… Ale są tu jeszcze ludzie pracujący z powołania ale trochę mało jak na cały szpital.

 23. Ida30

  28 sierpnia 2020 17:01

  Miałam „przyjemność” rodzic w

  Miałam „przyjemność” rodzic w nowym szpitalu 10 lat temu. Wieczorem idąc do toalety zwymiotowałam na samym progu. Pielęgniarka zakryła zawartość wielka szmata, powiedziała że rano przyjdzie salowa i sprzątnie. Dodam, że w nocy do toalety chodziły inne ciężarne! Później dostałam zapalenia piersi, pielęgniarka powiedziala, że mam i poszła nikt do wieczora się nie pojawił. Moja mama przyjechała i ratowała mnie liśćmi kapusty. Przy wypisie jak zapytałam pielęgniarki jakie mam szwy czy rozpuszczalne czy do ściągnięcia odpowiedziała „skąd mam wiedzieć” dwu tygodniowy pobyt w szpitalu wspominam jako koszmar. Przysięgam, że kolejne dziecko bym wolala urodzić na ulicy niż tam! 

  • Była pacjentka

   28 sierpnia 2020 22:46

   Podzielam Pani zdanie. Mam

   Podzielam Pani zdanie. Mam jeszcze gorsze doświadczenia z porodem tam i opieką po porodzie. Nigdy więcej! Traumatyczne przeżycia…. Lekarze unikają odpowiedzialności za swoje błędy… Umywają ręce. Są ponad wszystkim… 

  • Anka

   29 sierpnia 2020 07:54

   A ja rodziłam tam dwójkę

   A ja rodziłam tam dwójkę dzieci i nie mam złych doświadczeń , wszędzie trzeba urodzić i wszędzie to boli, nie ważne gdzie rodzisz, zwłaszcza, że mam porównanie iż trzecie są dziecko rodziłam w innym szpitalu i różnicy nie było 😉 jeśli chodzi o salowe , to one też mają nocki, także na pewno od razu to posprzątały, salowe tam są wspaniałe jeśli chodzi o ostatnie 15 lat wstecz do teraz!  Także jeśli chodzi o porodówkę, to jest to chyba najlepszy oddział, co nie mogę powiedzieć o opiece nocnej NZOZ, ale to zbyt długa bajka by opowiadać , kilkakrotnie gdyby nie szpital w Grudziądzu, to nie wiem czy miałabym nadal żywe dzieci…

   • JaAnka

    29 sierpnia 2020 20:24

    Widocznie Pani miała

    Widocznie Pani miała szczęście. Ja takiego szczęścia nie miałam i wydarzyła się tragedia. Jest wiele spraw, które nie ujrzały jeszcze światła dziennego… Niedługo pewnie dowiedzą się dziennikarze o niektórych sprawach. Ludzie boją się zgłaszać skarg i sądzić się, bo wiedzą, że są na straconej pozycji… Lekarze są bezkarni niestety. Zarząd ich broni. 

 24. Piotras

  28 sierpnia 2020 18:14

  Wszyscy jesteśmy w wielkim

  Wszyscy jesteśmy w wielkim niebezpieczeństwie mając ten szpital w regionie. Bo zawsze nas tam zawiozą w razie kłopotów. A jak już tam trafimy to na amen . 

 25. Xxx

  28 sierpnia 2020 19:00

  To norma takie traktowanie

  To norma takie traktowanie,jakiś czas temu lekarz który był na tam,zostawił nas pod drzwiami i gdzieś pojechał na wizytę domową .Dodam że czekałam pod drzwiami a lekarz prowadził rozmowę ok 30minut.Po zakończeniu rozmowy wstał i poinformował że wyjeżdża i nie potrafił określić kiedy wróci.A było koło 21.30.Nie przyjął nas a tylko my tam czekaliśmy.To co tam się wyprawia to szkoda mówić.Lepiej żeby zamknęli tą umieralnia.

 26. Juras

  28 sierpnia 2020 22:25

  Moja sąsiadka

  Moja sąsiadka (siedemdziesieciolatka) dwa lata temu trafiła do tego szpitala. Żle sie czuła. Po dwóch dniach pobytu na oddziale wew. miała zostać wypisana do domu.  Niestety następnego rana zmarła. Okazało się, że miała wodę w  płucach. Nie zrobiono jej nawet RTG płuc. 

 27. Była pacjentka

  28 sierpnia 2020 22:41

  Mam straszne doświadczenia

  Mam straszne doświadczenia związane z tym szpitalem..  Personel beznadziejny. Lekarze czują się bezkarni. Strach tam trafić. 

  Obym nigdy nie musiała się tam ponownie pojawić. 

 28. Anonim

  28 sierpnia 2020 23:23

  i jeszcze brudno,kiepskie

  i jeszcze brudno,kiepskie jedzenie,chaos,pospiech, bylejakosc,brak dobrej organizacji…ale papierologia coraz wieksza

 29. Oya

  29 sierpnia 2020 01:04

  Czy naprawdę wszyscy Pańswto

  Czy naprawdę wszyscy Pańswto (Pan Burmistrz i reszta min p. Woźniak) jesteście głusi czy głuchoniemi czy może trzeba tragedii w Waszych rodzinach , aby dostrzec ten problem? Czytam, bywam w Nowym Szpitalu i podzielam niestety wszystkie negatywne opinie nie będę opisywać swoich doświadczeń , bo w/w są na tyle dosadne , abyście uzmysłowili sobie drodzy Państwo , że jednostka mieniaca się SZPITALEM nie daje rady. I nie jest to problem ostatnich miesięcy, ale kilku dobrych lat. Moim zdaniem problem zaczyna się na samym szczycie dyrektor, procedury=bylejakość brak wymagani kompletny brak kontroli i egzekwowania podstawowego niesienia pomocy ludziom , czy Ci lekarze itd mieli chociaż raz w swoim życiu szkolenia z empatii???? Uśmierzania bólu??? Czy jest ktoś kto rozlicza tych pracowników z wykonywania ich zadań??? Jeśli tak ma to funkcjonować to sorry nikomu z nas ten szpital nie jest potrzebny. Panie Burmistrzu to tu jest problem i zagwozdka dla Pana a nie kurczę jakieś lodowisko czy impreza Disco polo.  Wierze ,że jest ktoś taki kto to wszystko odczaruje wierzę w to mocno i tego wszystkim Wam życzę Drodzy mieszkańcy Świecia i okolic. Mówmy o tym nie przemilczajmy niczego a coś się w końcu zmieni. DOBREJ NOCY

  • OldestWoman

   29 sierpnia 2020 21:38

   To nie jest szpital

   To nie jest szpital Burmistrza. Trzeba wiedzieć, gdzie kierować uwagi.

 30. Dudziński

  29 sierpnia 2020 10:03

  A najbardziej bezczelne, to

  A najbardziej bezczelne, to są te baby z SOR-u. Nie życzę im, żeby tak samo były potraktowane, gdy kiedyś będą potrzebowały pomocy.

 31. TO JUZ ZA WIELE

  29 sierpnia 2020 11:12

  Robie screeny wszystkich

  Robie screeny wszystkich artykulow o szpitalu i pisze do UWAGI maila. Zaczynam od jutra rana. W poniedzialek otrzymaja wszystko

  • Anonim

   29 sierpnia 2020 11:42

   gratuluje,ale moze uda sie

   gratuluje,ale moze uda sie tez zjednoczyc i sworzyc grupe osob pokrzywdzonych,niezadowolonych,odwaznie mowiacych o nieprawidlowosciach w naszym szpitalu.

   • XYZ

    29 sierpnia 2020 20:36

    Chętnie się przyłącze do

    Chętnie się przyłącze do takiej grupy i myślę, że nie tylko ja. Prosimy o informację. 

  • Tylko i aż

   29 sierpnia 2020 22:28

   Brawo! Niech to ktoś w końcu

   Brawo! Niech to ktoś w końcu ruszy. Jest pewnie dużo ludzi, którzy chętnie podzielą się swoimi historiami nt. złej opieki jaka miała miejsce w tym szpitalu. Nie może tak być, że kolejne lata nic się tam nie poprawia, sprawy są zamiatane pod dywan, a Pani Rzecznik notorycznie mówi to samo. Lekarze to nie nadludzie. Za błędy trzeba odpowiadać jak każdy. 

 32. Leo

  29 sierpnia 2020 11:45

  Ten pseudo szpital to

  Ten pseudo szpital to umieralnia personel ma ludzi w du..e .Pojechalem kiedyś do lekarza w sobotę pani doktor stwierdziła że nie może mi postawić diagnozy wysłała mnie do Grudziądza. W Grudziądzu bez problemu otrzymałem diagnozę i odpowiednie leki .

 33. KAR

  29 sierpnia 2020 20:52

  I tu się rysuje dylemat,

  I tu się rysuje dylemat, która służba zdrowia jest lepsza: państwowa czy prywatna? Jak to w życiu – kij ma dwa końce…

 34. mes

  30 sierpnia 2020 10:06

  a kiedy przeprosi nas p

  a kiedy przeprosi nas p.Kempinska i Studzinska,ze zgotowaly nam taki szpital?????kto zdecydowal o predluzeniu umowy do 2039 r!!!!!!czy wtedy ten szpital bedzie jeszcze nasz czy spolki ze Szczecina?????

  • Czytelnik

   30 sierpnia 2020 17:52

   W punkt zadane pytanie.

   W punkt zadane pytanie. Zgadzam się w 100%

 35. gość

  30 sierpnia 2020 14:57

  Osobiście staram się jechać

  Osobiście staram się jechać do Bydgoszczy do szpitala, ale kilka razy trafiłam do tego szpitala z dzieckiem albo sama, na różnych oddziałach, też na SOR i muszę powiedzieć, że spotkałam się raczej z życzliwością, byłam dobrze obsłużona.Ostatnio to było kilka lat temu.                       

 36. Zaniepokojony

  31 sierpnia 2020 12:23

  Na oddz wew leżała moja

  Na oddz wew leżała moja mamusia wiec wybrałam się by ja odwiedzic na samym wejściu nie zdążyłam powiedzieć dzien dobry a tam pani oddz w niemiło sposób krzyknęła na mnie czy wykonałam dezynfekcje rak a miałam założone rękawiczki wiec nie rozumie zachowania tej pani 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama