Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

O takim wyposażeniu, jakie ma podstawówka w Osiu, marzy niejedna szkoła [zdjęcia]

Będą wiercić, wkręcać, piłować, filmować, robić zdjęcia i drukować na drukarce 3D - wszystko po to, aby rozwijać wśród uczniów techniczne umiejętności i kreatywne myślenie.

Udostępnij
osieczolo

Szkoła Podstawowa w Osiu dostała 127,5 tys. zł w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem programu jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kreatywnych i technicznych kompetencji przyszłości (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka).

- Fundusze przekazano nam w 2021 i 2022 r. Po otrzymaniu informacji o dofinansowaniu, przystąpiliśmy do kapitalnego remontu sali do zajęć technicznych kosztem 37 tys. zł, w taki sposób, aby spełniała ona wszelkie wymagane warunki – wyjaśnia Michał Grabski, wójt gminy Osie.

Za otrzymane pieniądze kupiono m.in. wiertarki, wiertarko - wkrętarki, wyrzynarki, szlifierki, piły, wypalarki do drewna, skrzynki narzędziowe, imadła, stoły warsztatowe, lutownice, kamerę, aparaty cyfrowe, mikroport, laptop, mikrofon cyfrowy, drukarkę 3D, monitor interaktywny i odzież ochronną dla uczniów.

- Zakupiony sprzęt na pewno uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać się w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych – podkreśla Michał Grabski.

W ramach posiedzenia komisji wójt Michał Grabski i radni dokonali oględzin sali do zajęć technicznych, do której zakupiono sprzęt w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Poniżej galeria zdjęć.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (12)

 1. Dani

  13 września 2022 08:44

  Dzieci w podstawówce wiercić

  Dzieci w podstawówce wiercić i lutować brawo za pomysł 

  • Lena

   13 września 2022 10:11

   A co Ty w podstawówce nie

   A co Ty w podstawówce nie miałeś zajęć technicznych? my wierciliśmy , szlifowaliśmy, kleiliśmy, piekliśmy i gotowaliśmy . I żyjemy, co prawda zdażały się małe wpadki: jakieś drobne skaleczenia i podpalenia ale rodzice nie lecieli zaraz osrani do szkoły bo niunio paluszek popażył. To nie dzieci z klas 1-3 tylko 4-8 nie jedno operuje w domu klejem na gorąco a to też potrafi nieźle popażyć, tak że nie bój żaby, ja tam jestem dumna że taki sprzęt mają, brawo Panie Wójcie, oby teraz tylko dzieciaczki ten sprzęt szanowały.

   • MARcela

    13 września 2022 11:38

    A zdaRZało się, że nieraz, na

    A zdaRZało się, że nieraz, na okres miałaś stopień 2+ z języka polskiego? Przyznaj się, ale bez popaRZenia? Chociaż jestem pełen podziwu, bo wg ciebie żaba to naprawdę żaba a nie rzaba. Całe szczęście, że słowo dumna nie pomyliłaś z określeniem durna.

   • MARcela

    13 września 2022 11:39

    A zdaRZało się, że nieraz, na

    A zdaRZało się, że nieraz, na okres miałaś stopień 2+ z języka polskiego? Przyznaj się, ale bez popaRZenia? Chociaż jestem pełen podziwu, bo wg ciebie żaba to naprawdę żaba a nie rzaba. Całe szczęście, że słowo dumna nie pomyliłaś z określeniem durna.

   • Olo

    13 września 2022 11:42

    Widać że dużo wiercilas ….

    Widać że dużo wiercilas …. Za to polski język leży..i to jest to właśnie.

 2. Ten co wie

  13 września 2022 08:51

  Brawo, tak powinno być, ZPT

  Brawo, tak powinno być, ZPT na poziomie. Przynajmniej jakieś podstawy załapią i nie bedą technicznymi amebami w przyszłości.

 3. Misia

  13 września 2022 10:46

  Strasznie siem bojem o mojego

  Strasznie siem bojem o mojego brajanka żeby mu siem nic nie stało. Na tych zajenciach

 4. Atena

  13 września 2022 11:02

  Brawo,tak wyposażone szkoły

  Brawo,tak wyposażone szkoły były w latach siedemdziesiątych,tak zwane Tysiąclatki,gabinety super wyposażone,takich szkół dzisiaj nie ma

 5. Obserwator w realu

  13 września 2022 11:05

  Bardzo dobry pomysł w końcu

  Bardzo dobry pomysł w końcu dzieciaki czegoś  pożytecznego się nauczą niech chociaż 20 % znich w przszłości zapamięta i skorzysta z tej nauki to i tak będzie sukces. W dzisiejszych czasach liczą się umiejętności a nie dyplomy a ryzyko jest zawsze.

 6. Pablo

  13 września 2022 11:32

  Świetny pomysł. Jeszcze nauka

  Świetny pomysł. Jeszcze nauka gotowania i operowania budżetem domowym i może przestaniemy masowo wychowywać niesamodzielnych debili. Chociaż każdy taką naukę powinien pobierać w domu… 

 7. Malgoska

  13 września 2022 17:05

  Aż im zazdroszcze. Nas Pan na

  Aż im zazdroszcze. Nas Pan na technice nauczyl tylko 1 dziure wywiercic, i nic poza tym

 8. Krzysztof1975

  14 września 2022 06:59

  Pamiętam jak w czwartej

  Pamiętam jak w czwartej klasie mieliśmy zamianę sal z dziewczynami. One poszły zbijać karmniki dla ptaków, a my poznaliśmy obsługę maszyny do szycia. Dziś mam czterdzieści pięć lat i potrafię sam sobie zeszyć rozdarte spodnie robocze, nauka pozostała w głowie. Tak że świetny pomysł z tą akcją.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama