Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Okradał nagrobki z krzyży. Proboszcz: Modlę się, aby zrozumiał, jakie zło wyrządził

W ciągu kilku dni łupem cmentarnego złodzieja padło 9 mosiężnych krzyży, które odrywał z nagrobków. W poszukiwania sprawcy właczyli się policja i mieszkańcy. - Jak można tak bezcześcić pamięć zmarłych i zadawać ból ich bliskim? - nie może uwierzyć proboszcz.

Udostępnij
131894366_s

- Pierwsze zgłoszenie o kradzieży pochodzi z 19 marca. Zginęły wtedy z nagrobków trzy krzyże. Parę dni dni później skradziono kolejne - wylicza Rafał Żochowski, sołtys Przysierska (gmina Bukowiec), który pomaga również parafii w administrowaniu miejscowym cmentarzem.

Złodziej "specjalizował" się w kradzieży mosiężnych krzyży, bo można za nie dostać najwięcej pieniędzy. W sumie ukradł ich dziewięć. Mieszkańcy Przysierska są oburzeni.

- Powiadomiono policję, a oprócz tego we własnym zakresie zamierzaliśmy założyć fotopułapkę. Obawialiśmy się, że może tak się rozzuchwalić, że wkrótce jego łupem padną pozostałe mosiężne krzyże z naszego cmentarza - mówi Rafał Żochowski.

Dobra passa złodzieja nie trwała jednak długo.

- W piątek został zatrzymany przez policjantów z posterunku w Bukowcu. Wspólnie z funkcjonariuszami mieliśmy pewne podejrzenia. Sprawca mieszkał od niedawna w Przysiersku w jakimś garażu - wyjaśnia sołtys.

Zarówno sołtys, jak i proboszcz parafii w Przysiersku chwalą policję za sprawne działanie.

- Jak można tak bezcześcić pamięć zmarłych i zadawać ból ich bliskim? Nie wiem, czy ten człowiek zdawał sobie sprawę z tego, co robi. Modlę się o to, aby zrozumiał, jakie zło wyrządził. Gdzieś kiedyś najwidoczniej pogubił się w swoim życiu... Mam nadzieję, że nie jest za późno na to, aby zszedł z tej drogi - mówi ksiądz Przemysław Szulc, proboszcz parafii w Przysiersku.

Na razie nie wiadomo, komu mężczyzna sprzedawał krzyże. Policja prowadzi postępowanie. Do sprawy wrócimy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. Olo

  27 marca 2022 00:54

  Jechać z kurw… 

  Jechać z kurw… 

 2. Ratunku

  27 marca 2022 06:41

  Tyle dzieci zgwałconych przez

  Tyle dzieci zgwałconych przez księży i kościół oraz papież nigdy się za nich nie modlili. A za takiego parcha cała modlitwa odprawiona. 

  • Idiomy

   28 marca 2022 07:48

   A teraz się obudz bo się

   A teraz się obudz bo się posrales

 3. Polo

  27 marca 2022 10:13

  Dobry komentarz. Zwłaszcza  o

  Dobry komentarz. Zwłaszcza  o parchu.

 4. lea

  27 marca 2022 17:45

  Lewactwo się wypowada.

  Lewactwo się wypowada. Ciekawe czy na pogrzeb matki i ojca pójdą do  kościoła? Moze pochowają ich w ogródku? Znam wielu super dobrych księży!!!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama