Wczoraj Świecie ponownie wypełniło się dźwiękami muzyki. O godz. 20.00 z parkingu przy Lidlu zaczęły wyruszać kolejne orkiestry, by ostatecznie spotkać się na Dużym Rynku.
Chwilę wcześniej trasę prowadzącą ulicami Wojska Polskiego, Mickiewicza i Klasztorną pokonał piętrowy angielski autobus z muzykami.
Po oficjalnym otwarciu festiwalu, którego dokonali burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski oraz Bartłomiej Mierzwiak z firmy Bart, orkiestry kolejno prezentowały się przed wyjątkowo liczną publicznością.
Około godz. 23.30 rozpoczął się wspólny występ Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Świecie, Guzowianek oraz duetu DJ-skiego Kalwi & Remi. Na głównym placu miasta zrobiło się naprawdę głośno i rytmicznie. Niepowtarzalny klimat tworzyły również pokazy laserowe, efekty pirotechniczne oraz instalacje artystyczne.
Sprawdźcie, co czeka nas w sobotę:
- godz. 20.00 – parada orkiestr z parkingu przy Lidlu do amfiteatru
- godz. 21.00–2.00 – konkurs "Najlepsza prezentacja" oraz Nocne Show z udziałem orkiestr dętych w amfiteatrze.
Zobacz poniżej galerię zdjęć.































