Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Osie wyda w tym roku ponad 14 milionów. Sprawdźcie na co

Budowa ulicy Kwiatowej w Osiu, dokończenie budowy remizy OSP oraz adaptacja budynku szkoły w Brzezinach na potrzeby żłobka i świetlicy wiejskiej to trzy najkosztowniejsze inwestycje, jakie w tym roku zostaną zrealizowane w gminie Osie.

Udostępnij
osie-centrum-2

W tegorocznym planie wydatków znalazły się zarówno nowe inwestycje, jak i takie, które będą miały w 2023 r. swoją kontynuację. I to właśnie w tej drugiej grupie znajdują się najkosztowniejsze z nich.

Dalsza budowa ulicy Kwiatowej w Osiu będzie kosztowała w tym roku ponad 4 mln zł. W tym przypadku dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład może wynieść 3,8 mln zł.

Kontynuowana będzie także budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu. W tym roku gmina przeznaczy na ten cel 3,2 mln zł. W ubiegłym roku wydano na remizę 3,3 mln zł. W tym przypadku również realizację umożliwia pełna dotacja państwowa.

Reklama
Reklama

Trzecią pozycję na liście najwyższych wydatków w gminnym budżecie w 2023 r. zajmuje adaptacja budynku szkoły w Brzezinach na potrzeby żłobka i świetlicy wiejskiej wraz z wyposażeniem.

Planowane wydatki to 2,1 mln zł, z czego 980 tys. to dofinansowanie z Polskiego Ładu. Gmina liczy, że uda się jeszcze pozyskać środki z rządowego programu Maluch plus, dzięki czemu wydałaby mniej z własnego budżetu.

Wśród istotniejszych nowych inwestycji znalazły się również budowa sieci kanalizacyjnej na terenie Osia, Tlenia i Wierzchów (1,3 mln zł), budowa centrum integracji społecznej i kulturowej w Wałkowiskach (1,2 mln), dofinansowanie zakupu samochodu dla OSP Miedzno (347 tys.) oraz budowa sieci wodociągowej w Osiu, Tleniu i Wierzchach (200 tys. zł).

Reklama
Reklama

Rodziców posiadających małe dzieci z pewnością ucieszy zapowiedź powstania nowych placów zabaw, które pojawią się w Tleniu (koszt to 100 tys. zł), a także w Radańskiej i Wierzchach oraz na kąpielisku (180 tys. zł). 

W sumie blisko 20 zaplanowanych inwestycji w gminie Osie będzie kosztowało 14,5 mln zł.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
33 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Kociołkowa strzała jedzie do

Kociołkowa strzała jedzie do Nogi

A w Łążku nic ,ani

A w Łążku nic ,ani oświetlenia ulic,ani porządnej świetlicy.  Nawet chodnik zasypany zwałami śniegu, że nie jest do użytku, bo odśnieżyć nie  ma komu. No ,ale w te kierunki wójt i inni nie jeżdżą. 

Gdy straż się przeniesie do

Gdy straż się przeniesie do nowego lokum GOK (muzeum oskjej kultury) powiększy swój metraż – pytanie na co? szkoda ze Włodaze gminy zamiast zrobić tam żłobek i przedszkole robią to w Brzezinach.  

Reklama

Proponuję zadbać o boisko

Proponuję zadbać o boisko orlik. Absurdem jest ze nie ma gdzie grać. Orlik wygląda gorzej niż na Ukrainie. Dodam również że absurdem jest brak możliwości pójścia prywatnie np pograć w tenisa stołowego. Absurdem również jest brak opiekuna. Absurdem jest czas w którym można korzystać z hali a w sumie to z sali z katastroficznym podłożem. Chciałbym aby ktoś mi odpowiedział na dwa pytania 1 gdzie ma się podziać młodzież w wolnym czasie jak nie przy komputerze i 2 gdzie mają podziać się osoby w wieku 18-50 w weekendy??? Nie ma dla mieszkańców i turystów nic. Nie ma restauracji nie ma baru nie ma nic. Dodam że super inwestycja jest park w osiu który jest zamknięty i wydane kilka milionów aby nie można było wejść. Dodam również że rynek na którym młodzież pije sobie browarka i jest goniona przez naszą cudowna policję po prostu nie ma gdzie wypić tego piwka. Osie wielka gmina wielkie pieniądze. Lokal czynny do godziny 19 w weekend. Brak aktywności fizycznych dla dzieci. Dom kultury to muzeum. Orlik to wysypisko śmieci. Park wybudowany za kilka milionów jest miejscem na panele fotowoltaiczne. Centrum Osia wygląda jakby naprawdę wybuchła bomba. Brak roślinności czy też jakiej kolwiek fontanny przy których można usiąść z dzieckiem i zjeść lody. Wasze inwestycje to tak naprawdę nic. Problem z mieszkaniami i pracą. Brak komunikacji miejskiej żeby chociaż wyskoczyć w weekend do tlenia na drinka i jedzenie. Odniezylem sobie wjazd na podwórko po czym odniezarka mi go ponownie zasypała. Oblodzone chodniki i przejścia. Weźcie się kurwa na ważne rzeczy. Kolejne inwestycje oprócz remizy które albo nie przydadzą się albo będą zamknięte. Dramat. Władzo zmień się jak najszybciej. Gmina osie to katastrofa. 

Dziękuję i nie pozdrawiam. 14 milionów papa

W tym osiu nic nie ma niby

W tym osiu nic nie ma niby taka bogata wioska a nawet baru ani miejsca w którym można posiedzieć w zimę młodzież musi na przystanku marznąć wójt powinien być wywalony 

Najlepszą inwestycją byłaby

Najlepszą inwestycją byłaby zmiana personelu w ośrodku zdrowia 

Reklama

Jestem mieszkańcem

Jestem mieszkańcem miejscowości Łążek naturalnie w Gminie Osie. Skandalem jest to jak zapomniana  jest miejscowosc Łążek dlaczego płące zabaw w Tleniu, Osiu, Wierzchy a Łążek to co? Tutaj nie ma dzieci? brak chodników brak oświetlenia lamp przy drożnych nawet policja rzadko tu bywa na tzw patrol kilka razy prawie że potrąciłem pijanego żulisia który leży na asfalcie albo pijanych kierowców których jest tutaj multum strach się bac wyjsc z domu. syf i mogiła. 

W Wałkowiskach też jest brak

W Wałkowiskach też jest brak placu zabaw dla dzieci . Dzieciaki kiedy idą do żura to są przeganiane albo ktoś im rowery chowie  !Pole biwakowe to porażka ! Świetlica poco ona jak znòw będzie wybudowana pod nosem żura . Bez sensu .

Dzień dobry wszystkim!

Dzień dobry wszystkim!

1. Nowa Remiza w Ośmiu to powinno być wybudowana wieki temu, że względu na dwa duże zakłady, kto tego nie dopilnował, czy to jakaś laska, że względu na bezpieczeństwo?

2. Dlaczego nikt nie inwestuje w Łazku, i chce unicestwić go likwidując szkole i nie prowadząc tu żadnych inwestycji, ani dzialan.

3. Świetlica w Żurze czy jak kto woli Walkowiskach jest niepotrzebna, zupełnie zbędna.

4. Jeśli żłobek w Brzezinach to część budynku mogłaby zostać zaadaptowana na świetlicę.

5. Jakie rozrywki dla różnych grup wiekowych również starszych i niepełnosprawnych,  no co proponują?

6. Gdzie w gminie Osie jest integracja społeczna na różnych poziomach i dla różnych grup wiekowych, a młodzież.

7. Dlaczego człowiek, który idzie do lekarza i potrzebuje mocniejszy lek przeciwbólowy i na kamicę nerkową udokumentowana bo ma atak nie może dostać go od lekarza w Przychodni w Osiu, a w aptece w Osiu ćpuny dostają legalnie bo znają Panie w aptece?

8. A co z bezpieczeństwem na drodze głównej w Osiu, jest bardzo wypadkową, no ile musi być jeszcze wypadków, żeby podjąć bardziej radykalne kroki, no ile?

Reklama

J23 – nie nadajesz znowu?

J23 – nie nadajesz znowu? Zadałem pytanie. Nie wiesz, jak odpowiedzieć? Pozdrawiam

Ja dodam ze może nasi kochani

Ja dodam ze może nasi kochani włodarze może w końcu zajmą może zabudzetowaniem srodkow na odśnieżanie we wszystkich ościennych gminach drogi odsniezone i nawet zdążą wyschnać a w Osiu i okolicach lud na drogach. na początku grudnia byłem świadkiem jak ludzie sami nosili piach z lasu żeby podjechać pod górkę w zurze. Niby bogata gmina ale pieniądze ida nie tam gdzie powinny 

Faktycznie niewiele w Osiu

Faktycznie niewiele w Osiu się dzieje.Pograłby człowiek chociażby w tenisa stołowego z dzieckiem a tam zawsze po 15 zamknięte a młodzież pod wiatą straszy z nudów..

Reklama
Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo