Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Otworzyli oferty na dokończenie przedszkola i doznali szoku

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie. Co teraz?

Udostępnij
Czekające na dokończenie przedszkole w Warlubiu / Fot. UG Warlubie

W miniony piątek otwarto oferty w przetargu na dokończenie budowy przedszkola w Warlubiu. Z poprzednim wykonawcą gmina zerwała umowę, ponieważ nie był w stanie zagwarantować dokończenia inwestycji. 

Było wiadomo, że kwoty mogą być wysokie, ale tego się nikt nie spodziewał.

- Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Reklama
Reklama

Ile konkretnie zarezerwowała na ten cel gmina? Tego wójt nie chce zdradzić. Wiadomo za to jakie oferty padły.

Firmy z Grudziądza i Torunia byłyby gotowe podjąć się inwestycji w Warlubiu za 11,99 mln zł. Obie spółki zaproponowały niemal tyle samo. Z kolei wykonawca z Bydgoszczy oszacował wartość prac na 14,65 mln zł.  

W tym miejscu warto przypomnieć, że całe zadanie miało kosztować 11,5 mln zł. To kwota, która pozwoliła wygrać przetarg pierwszemu wykonawcy. Ten jesienią 2023 roku przerwał prace. W swoim ostatnim piśmie prezes grudziądzkiej firmy wnioskował o wydłużenie terminu do 22 lipca 2024 roku.

Reklama
Reklama

Ogromne opóźnienia sprawiły, że 6 grudnia 2023 roku gmina podjęła decyzję o zerwaniu umowy z winy wykonawcy, który nie jest w stanie dotrzymać terminu zakończenia inwestycji.

Co teraz?

- Sytuacja jest trudna, dlatego nie chciałbym podejmować żadnej decyzji bez konsultacji z nowym wójtem, który zostanie wybrany już w najbliższą niedzielę - mówi Eugeniusz Kłopotek. - Będę chciał z nim porozmawiać o tym jeszcze przed zaprzysiężeniem, które zastąpi w maju.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
64 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

To geniusz załatwił mieszkańców.

w kraju gdzie daje się 800+, 13,14ste emerytury, laptopy za darmo, wakacyjne+, a za chwile jeszcze jakieś babciowe+ sprawia się, że wielu ludzi woli siedzieć na socjalu niż iść do pracy to co sie dziwić, że później nie ma kasy na potrzebne inwestycje. Rozdaje się pieniądza to pieniądz traci na wartośći, więc rosną ceny. To kolejny skutek. Jeszcze po wyborach do Europarlamentu Donald powie, że jednak przyjmiemy imigrantów z Afryki i damy im mieszkania i socjal. Obiecał, że ich nie przyjmie.. ale każdy wybory pokazują jak jest z jego obietnicami

Wójt ubolewa a mieszkańcy ubolewają nad nim.

A taki europejski, światowy,amerykannnnski miał być. Ĵ

xDxDxDxDxD

Gratulacje dla tych co na niego głosowali.Nowy wójt będzie miał maly Kłopotek z przedszkolem.

Reklama

Debilu 800 jest dla dzieci a emerytura dla emeryta oni majs isc do pracy. Bezmozgi komentatorze z uszkodzonym nasieniem zazdrosc tego narodu nie ma granic.

Chcieli wojta do tanca i rozanca to maja. Wieksza kasa idzie na pensje dla geniusza i sekretarz. Ta gmina ma juz rekord spapranych inwestycji i ten kult juz sie nie skonczy. Kolejni mianowani do tronu tez juz biznesowi sa

Hala wybudowana rok po terminie nie przeszkadzało wójtowi, a przedszkole miało być wybudowane kilka miesięcy później to zerwał umowę.
Kolejny przetarg ogłosił po kilku miesiącach.
Gdzie ty sens i logika.
Co robili wtedy radni, gdzie byli?

Matko nie widzisz, że Kłopotek zrobił to specjalnie? Ucieka bo syfu narobiły. Odebrał hale z przeciekającym dachem i anulował milionowe odsetki wykonawcy. Gmina straciła przez to kilka milionów złotych bo Kłopotek to anulował.
Zastanów się dlaczego anulował kary firmie która cudownym trafem dała ofertę na budowę przedszkola niższą kilka milionów od kosztorysu. Teraz przedszkole spi…….e nam zostawia, udaje głupka, że czeka na decyzję nowego wójta. Pytanie dlaczego zgodził yna rozpoczęcie budowy za zaniżoną kwotę.

Reklama

Radni Michalaka, między innymi Tomek Michalak, Wolanowa czy Jankowska mięli w pompie przedszkole, a teraz zgrywają idiotów że nić nie wiedzieli co się dzieje z budową przedszkola. Zapytaj Michalaka dlaczego nić nie zrobił.

Winni są Kłopotek i Radni od Pana K .
Należało by sprawdzić majątki niektórym radnym !

A Pan Tomek chwali się inwestycjami . A czemu nie pochwali się hala i przedszkolem . Niech nie przypisuje sobie nie swoich inwestycji !!!

Tej gminie potrzeba zmian ! Tej gminie potrzeba osoby nowej ! Mamy już nową radę . Możemy mieć również nowego wójta , który nie jest kojarzony z nazwiskiem M .

Reklama

Jestem dogłębnie wstrząśnięty.

Chyba jest bo kierownikiem ztobil go wlasnie M

A gdzie byli radni od osko. Też przyklepywali jak leciało? Nie zabierali głosu? To po co byli.Mogli zgłosić problem hali. Czy zgłaszali?

No właśnie, pytanie dlaczego radni Komisarz nie reagowali, dlaczego nie wpływali na wójta???

Najwygodniej pod publikę zrobić winnego Michalaka- jednego radnego, a reszta świetych gdzie była
Gdzie tu logika

TERAZ KLOPOTEK POSZEDL DO TUCHOLI ZEBY ZOSTAC STAROSTA I POWIAT ZAORAC .

Ludzie na logikę . Wójt który ma więcej radnych rządzi . Klopotek mial gospodarnych to rządził z nimi . Od kiedy mniejszość ma głos .

Według KWW dla Gminy Warlubie
„W tej sytuacji warto było zaufać osobie zarządzającej . Jeszcze raz przypominamy Wójt jest osobą zaufania publicznego dlatego głosujemy wg tego jak przedstawia dana sprawę.
Czyli rozumiem , to co radnym gospodarnym wójt podsunął to klepaliście .
Jak wójt kazał by wam skakać z mostu to byście skakali bo to osoba zaufania publicznego .
Stwierdzam , że gospodarni gminy Warlubie to marionetki wójta ! Osoby mało inteligentne !

Radni w mniejszości.Mogli zgłaszać nieprawidłowości a jaki byłby bieg spraw to by się okazało. Czyli co nic nie robili , biernie siedzieli?

„Zdecydowana większość w Radzie Gminy to gwarancja konstruktywnej i skutecznej współpracy Wójta i Radnych dla dobra Mieszkańców” – M.K.

Obecna większość jest zła, ale nasza większość już będzie dobra? Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia…

ja tam się dostałem więc nie będę przecież narzekać. W poprzednich wyborach do rady też mieszkańcy zdecydowali- tylko wtedy tej mniejszościowej części to przeszkadzało- a teraz nagle nie? punkt widzenia zależy od punktu siedzenia?

Ilonka, zawsze jakos mieszkancy decyduja i nie ciesz sie bo im nie wychodzi. Jest coraz gorzej i nie probuj przeforsowac ze ktorys z kandydatow na wojta jest lepszy bo to tylko chetni na posade

Sebastian- osobiście nie chciałbym być na miejscu żadnego z kandydatów. Sytuacja nie jest ciekawa. Problemy z jakimi będą się musieli zmierzyć są na prawdę spore. Oby mieli wiedzę i wsparcie wśród współpracowników by mądrze to poukładać. Najważniejsze by wyjść z tego zastoju, ogarnąć te problematyczne inwestycje i kolejne zrobić mądrzej! Jest nowa rada więc mam nadzieję, że zrobimy więcej.

… przepustka z psychiatryka?, przypadek beznadziejny? wina dilera? nienawiść, żółć zalała układ myślenia. próbujesz obrazić mieszkańców, więc wiedzieć co trzeba, iż ludzie poznali się, otworzyli oczy i cierpliwość się ludowi skoczyła, odsunęli skostniałych, nie nastawionych na rozwój, generujący milionowe straty radnych do lamusa ale i też większość tych, których rekomendował Michalak. zrozum, a widać że będzie ciężko, mądrzy ludzie, mieszkańcy gminy mający dość pchania naszej gminy w otchłań nędzy, biedy i braku rozwoju, mają dość gminy nieprzyjaznej mieszkańcom. myślę, że to jest zbyt trudne dla ciebie by to zrozumieć, poproś może kogoś by znalazł go dużo, by poświęcić ci czas na wytłumaczenie podstawowych mechanizmów. zrób to szybko zanim udusisz się w tej nienawiści do innych mieszkańców i wylewającej się żółci z ciebie. żal że tak się niszczysz, twój to wybór. Cóż, zrobiłeś mega krecią robotę i podałeś czarną polewkę Michalakowi tym co napisałeś. zaryzykuję, może zrozumiesz-bo jeżeli Michalak ma takich wyborców, to chroń nas Panie Boże i mniej w opiece. Ps.a może zmień jednak dilera bo źle dobrałeś proszek. jedno pewne jest, szukaj pomocy

Błyśniesz odwagą i napiszesz w całości moje nazwisko Mela Nia ? 🙂 Stać Cię, czy jednak stchórzysz? Przywara! Nie wstydzę się mojego, Ty jak widać bardzo, skoro piszesz z ukrycia. Zapewniam, bardzo szybko staniemy face to face. Efekt? zapytaj „Aktywnego”, art 212 § 2 kk

Pozdrawiam i czekam 🙂

Mela Nia p. Szcz nigdy nie był przedstawiany w gazetach pierwszą literą nazwiska i z opaska na oczach, a Ty? A może ktoś z Twojej rodziny?

Popłyneli bo wiadomo że ktoś musi ukończyć to przedszkole

Nie trzeba już nowego przedszkola. Tabletka dla 15 latek załatwi sprawę. Jak powiedziała zdolna p. minister to pomoc dla rodziców którzy nie radzą sobie z dziećmi.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja przekazała informację o śmierci kierowcy skody, 33-letniego mieszkańca Nowego.

Wiadomości

Świeccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło w Łążku koło Osia.

Wiadomości

Karolina pojechała ze swoim bratem na dożynki w Pruszczu w powiecie świeckim. Nigdy już nie wróciła do domu. Jej rozkładające się ciało znaleziono kilkanaście...

Wiadomości

Zakończyła się adaptacja budynku w Laskowicach na posterunek policji. Niebawem otwarcie.

Wiadomości

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zderzenia we wtorek po południu dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Ciepłej w Świeciu.

Wiadomości

Wraz z zakończeniem remontu drogi krajowej nr 91 wróciło pytanie co z prawoskrętem w ulicę Chełmińską? Na razie przejazdu w kierunku Świecia bronią podwójne...

Reklama
Reklama

Co jest grane?

Oryginalny burger, belgijskie frytki, a może danie z dalekiej Tajlandii? W najbliższy weekend na Dużym Rynku w Świeciu będzie można zjeść potrawy z różnych...

Extra Nowe

Wracamy do piątkowego wypadku na drodze krajowej nr 91, gdzie zderzyły się skoda i bmw.

Wiadomości

Powiatowy Zarządu Dróg w Świeciu ogłosił przetarg na sprzedaż samochodu marki Opel Astra III.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć odpowiedzialności i uciekł z miejsca kolizji drogowej w Bukowcu, którą sam spowodował.

Wiadomości

Dziś o godz. 9.00 egzaminem pisemnym z języka polskiego rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. Trwa on trzy dni. Każdego dnia będzie sprawdza wiedza z innego...

Wiadomości

Niestety, remont drogi powiatowej przez Terespol musiał się rozpocząć mimo wciąż zamkniętego wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240. Jakie są tego efekty, nietrudno się...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Zakończyła się adaptacja budynku w Laskowicach na posterunek policji. Niebawem otwarcie.

Wiadomości

Wraz z zakończeniem remontu drogi krajowej nr 91 wróciło pytanie co z prawoskrętem w ulicę Chełmińską? Na razie przejazdu w kierunku Świecia bronią podwójne...

Co jest grane?

Oryginalny burger, belgijskie frytki, a może danie z dalekiej Tajlandii? W najbliższy weekend na Dużym Rynku w Świeciu będzie można zjeść potrawy z różnych...

Wiadomości

Powiatowy Zarządu Dróg w Świeciu ogłosił przetarg na sprzedaż samochodu marki Opel Astra III.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć odpowiedzialności i uciekł z miejsca kolizji drogowej w Bukowcu, którą sam spowodował.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo