Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Personel szpitala: - Gdzie się podział nasz dodatek covidowy?

Personel Nowego Szpitala w Świeciu pracujący z zakażonymi koronawirusem miał otrzymać specjalny dodatek rekompensujący m.in. utracone zarobki w innych placówkach. Do tej pory pieniędzy jednak nikomu nie wypłacono.

Udostępnij
respiratory

REKLAMA
We wrześniu pracujący z zakażonymi Covid-19 musieli podpisać zobowiązanie dotyczące zakazu pracy w innych placówkach medycznych. Tym samym spora grupa, przede wszystkim pielęgniarek, została pozbawiona dodatkowych dochodów.

Aby wynagrodzić im tę stratę, mieli w listopadzie otrzymać specjalny dodatek, będący z jednej strony rekompensatą, a z drugiej formą wynagrodzenia za pracę w szczególnych warunkach zagrażających nie tylko zdrowiu, ale nawet życiu.

O tym, że w tych słowach nie ma cienia przesady niestety przekonała się Katarzyna Krzymińska, która jako pielęgniarka oddziałowa SOR-u w Nowym Szpitalu od początku pandemii znajdowała się na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem [czytaj].
REKLAMA

- Do tej pory z obiecanych pieniędzy nie zobaczyliśmy ani złotówki - informuje nas Czytelniczka, pracująca w Nowym Szpitalu w Świeciu. - Nikt też nie odpowiada na nasze pytanie, kiedy wreszcie dostaniemy te pieniądze, o ile w ogóle tak się stanie?

Nowy Szpital wyjaśnia, że dopiero w poniedziałek otrzymał wspomniane środki z Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Trwa przygotowywanie przelewów - zapewnia Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital. - Sądzę, że do końca grudnia wszyscy uprawnieni do tego pracownicy otrzymają tzw. dodatek covidowy.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (6)

 1. Anonim

  29 grudnia 2020 20:52

  Bo ten dodatek to jak yeti,

  Bo ten dodatek to jak yeti, każdy słyszał ale nikt nie widział.

 2. Pielęgniarka

  29 grudnia 2020 21:17

  Przepraszam ale my na

  Przepraszam ale my na kontraktach za wystawienie rachunku otrzymaliśmy razy dwa, więc nie dostał tylko personel etatowy???

 3. Anonim

  29 grudnia 2020 23:11

  Sprawdzić  w dyrekcji.

  Sprawdzić  w dyrekcji.

 4. Technik elektroradiologii

  29 grudnia 2020 23:15

  Nie zapominajcie o nas. Nikt

  Nie zapominajcie o nas. Nikt o nas nie myśli, RTV płuc to podstawowe badanie, latamy jak głupi między oddziałami, pracujemy z zakażonymi. I ciągle cisza. Dla nikogo nie istniejemy. Aż się odechciewa. 

  • ?

   30 grudnia 2020 16:10

   RTV? …Euro AGD?

   RTV? …Euro AGD?

 5. Ppppi

  30 grudnia 2020 04:54

  Pieniondze Santa mi moje

  Pieniondze Santa mi moje pieniondze, Boże broń przed tym szpitalem.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama