Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Piękne świecianki w roli modelek. Pokaz niezwykłych sukni ślubnych [zdjęcia]

- Postanowiłam promować Kociewie, bo nikt nie wiedział, gdzie to jest - powiedziała po pokazie wyjątkowych sukien ślubnych Kamila Froelke, która stała się jedną z najbardziej znanych ambasadorek regionu. Jej projekty zachwycają nie tylko w Europie. O tym, dlaczego tak się dzieje, każdy mógł się przekonać podczas sobotniego pokazu w Świeciu.

Udostępnij
pokaz-czolo-1

- Tradycja i nowoczesność to połączenie, jakie złożyło się na kolekcję Awangardy Kociewskiej - mówi Kamila Froelke. - Każdy element garderoby, nawet zwykła koszulka czy prosta sukienka, może zyskać na atrakcyjności poprzez odpowiednie wykorzystanie dodatków czy kociewskich wzorów. W mojej kolekcji sukien regionalnych postawiłam przede wszystkim na zdobienia w postaci haftów kociewskich, przenoszących nas wprost na ukwiecone łąki Kociewia.

Podczas sobotniego pokazu sukni ślubnych w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu każdy mógł się osobiście przekonać, jak deklaracje artystki przekładają się na konkretne projekty.

Nie trzeba być znawcą mody, aby docenić twórcze podejście do tematu sukni ślubnych. Obok dość klasycznych krojów pokazano też awangardowe kształty i kolory. Jako ostatnią zaprezentowano czarną suknię ślubną, w której pojawiła się Iwona Karolewska, sekretarz powiatu.

Reklama
Reklama

Jako modelki wystąpiły mieszkanki Świecia i okolic, które, co istotne, bardzo dobrze spisały się w tej niełatwej roli. Dopełnieniem wieczoru było spotkanie autorskie Kamili Froelke oraz wystawa fotografii modowej z pokazów projektantki.

Kamila Froelek od kilku lat zajmuje czołowe miejsca w rankingu projektantów Polskiej Akademii Mody. Jako pierwsza zaprezentowała modele sukien ślubnych i wieczorowych inspirowanych Kociewiem m.in. na Fashion Week w Berlinie oraz w Mediolanie, Rzymie i Nowym Jorku. Prowadzi własny salon sukni ślubnych w Starogardzie Gdańskim.

Poniżej galeria zdjęć. 

a.bartniak@extraswicie.pl

Udostępnij
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Legancko nie mogem siem

Legancko nie mogem siem napatrzyc

Straszne te sukienki.

Straszne te sukienki. Projektantka zwykle suknie ślubne wyhaftowała, dodała kolorów w doszywanych szmatach, pofarbowaŁa i próbuje zabłysnąć . O koszmarnych nakryciach głowy lepiej nie wspominać . Ale cóż , rzecz gustu. Wątpię by ktos to chciał na dzień ślubu. Przepraszam ale jak dla mnie koszmar i zwykła przeróbka

Ładne suknie i przynajmniej

Ładne suknie i przynajmniej jedna pani projektantka naturalna bez botoksu brawo

Nakrycia głowy inspirowane

Nakrycia głowy inspirowane rosyjskim folklorem? 

Hahaha padłem na sam widok

Hahaha padłem na sam widok komentarzy ktoś tam ewidentnie nie był i nie czytał ze to pokaz mody i że to awangarda nie wybieg od razu do ślubu 

Błagam was zazdrosne kobiety nie będzie takie zawistne 

Przepiękne sukinie, modelki,

Przepiękne sukinie, modelki, pokaz 

Proszę częściej takie wydarzenia w Świeciu

Sukienki przepiękne, a

Sukienki przepiękne, a modelki jak księżniczki,niesamowity pokaz

Piękne te nasze kobietki,

Piękne te nasze kobietki, naturalne, urokliwe, sukienki tylko podkreślają charakter każdej z pań, bardzo fajny pomysł, projektantce samych sukcesów życzę 

Przepiękne modelki i suknie,

Przepiękne modelki i suknie, brawo! 

wooow dlaczego nie mogę drugi

wooow dlaczego nie mogę drugi raz brać ślubu, takie piękne suknie…..  to niesprawiedliwe Jacek z TVp mógł, ja też chcę proboszczu.

Suknie z naszym przepięknym

Suknie z naszym przepięknym haftem kociewskim. Maki i chabry w roli głównej. Przepiękne. 

 MMM

 MMM

C

Ale dno na swiecim polu rozrywki …nic się nie dzieje;żadnego koncertu,kabaretu,teatru…ledwo latem orkiestry i bluss i to cała „gama” możliwosci swieckiego Domu Kultury.Czy naprawdę do Świecia nie chce nikt przyjechać…???

Niestety to prawda odkąd

Niestety to prawda odkąd odeszła pani Iwona jest wyraźny zjadz w dół. Nie pamiętam kiedy widziałam relację z jakiejś fajnej imprezy domu kultury. 

Dobry pomysł dla celulozanek

Dobry pomysł dla celulozanek na dzień papiernika

Piękny pokaz! Brawa dla

Piękny pokaz! Brawa dla organizatorów i pań. Wielki świat zawitał do Świecia

Złościwościami proszę się nie przejmować, piszą je zgorzkniali zazdrośnicy

I znowu sekretarz powiatu

I znowu sekretarz powiatu musiała się pojawić jako „atrakcja” … Wszędzie jej pełno 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama