Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pieniądze ze zbiórki trafiły do Henryka Porożyńskiego. Zdradził nam, na co je przeznaczy

W piątek Karol Kierzkowski, inicjator internetowej zbiórki pieniędzy dla okradzionego społecznika, przekazał zebraną kwotę Henrykowi Porożyńskiemu.

Udostępnij
pan-henryk

REKLAMAZgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Karol Kierzkowski przekazał w tym tygodniu całą kwotę zebraną za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Spontaniczną zbiórkę zorganizował po tym, jak dowiedział się, że jego były nauczyciel, ceniony społecznik i opiekun koła Caritas, stracił samochód. Złodzieje ukradli go w momencie, gdy pan Henryk odwiedzał Dom Dziecka w Bąkowie koło Warlubia.

W ciągu 20 godzin zebrano 12 721 zł. Wpłat dokonało 210 osób. W miniony piątek Karol Kierzkowski wręczył pieniądze adresatowi pomocy. Ten postanowił jednak nie kupować nowego auta, ponieważ w oklicy Gniezna odnalazła się jego 19-letnia skoda fabia.
REKLAMA


- Na swoje potrzebny nie wezmę z tych pieniędzy ani złotówki - zapowiada Henryk Porożyński. - Już ustaliłem z panią dyrektor Domu Dziecka w Bąkowie, że przy bramie wjazdowej zostanie zamontowany szlaban. Taka zapora powinna sprawić, że już nigdy więcej nie zniknie z podwórka domu dziecka żadne auto. Resztę pieniędzy przekażę na wsparcie służb medycznych walczących ze skutkami epidemii.

Reklama
Reklama

O kradzieży auta i spontanicznej zbiórce pieniędzy przeczytaj w tekstach poniżej.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA
REKLAMA

Rozwiń swoje pasje! Wybierz swój kierunek! Szkoła Muzyczna w Chełmnie zaprasza!
Zapisz się na rok szkolny 2020/2021 - tutaj

Udostępnij

Komentarze (6)

 1. tgf11

  2 maja 2020 14:59

  Wyrazy szacunku dla Pana

  Wyrazy szacunku dla Pana Henryka jaki tego młodego człowieka Karola

 2. Andrzej

  2 maja 2020 15:35

  Super ludzie.

  Super ludzie.

 3. Lub

  2 maja 2020 21:56

  A w domu dziecka to już się

  A w domu dziecka to już się przelewa że najpilniejszą rzeczą jest szlaban?

  • Xxx

   3 maja 2020 09:55

   A trzeba zawsze wstawić jakiś

   A trzeba zawsze wstawić jakiś glupi komentarz? Mialam nadzieję, że Pan Henryk chociaż niewielka kwotę przeznaczy dla siebie – zwyczajnie, na trzy dni w spa dla siebie i żony 🙂 jeśli byłaby taka zbiórka, to kolejny raz bym się dorzuciła. Ale co z tym zrobi, to Jego sprawa! 🙂 powodzenia Panie Henryku, oby świat miał więcej takich ludzi! 

 4. TakiOn

  4 maja 2020 16:57

  Paranoja ! Dyrektorka domu

  Paranoja ! Dyrektorka domu dziecka ogłasza ze nie maja zabezpieczenia na jedzenie i prosi o pizzę i napoje dla dzieci a chce stawiać szlaban ??? Niech dzieciom pizzę zafunduje i słodycze a nie taka bzdurę w sytuacji gdzie samochody służbowe jeDza non stop i trzeba pod sam dom podjezdzac po chore dzieci ! Do tego zaopatrzenie i mieszkańcy … no i prywatne auto syna Pani dyrektor ..

 5. Wercosia

  4 maja 2020 17:43

  Postawa Pana szlachetna ale

  Postawa Pana szlachetna ale Pani z domu dziecka rzeczywiście nie bardzo, jak można zabezpieczyc teren kiedy dzieci nie maja zabezpieczenia w postaci pożywienia . 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama