Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Pierwszy przypadek koronawirusa w gminie Nowe. Dyrektorka szkoły ucina plotki

Z naszą redakcją skontaktowali się zaniepokojeni rodzice. Twierdzą, że dyrekcja w panice wyprowadziła z podstawówki w Nowem jedną z uczennic, bo rzekomo ma koronawirusa. – To absurd – zaprzecza dyrektorka.

Udostępnij
nowe-widok-1

REKLAMA

Kontaktujący się z redakcją rodzice utrzymują, że dziewczynę niemal siłą wyciągnięto z klasy i zamknięto w jednym z pomieszczeń, czekając aż zabiorą ją służby medyczne w specjalnych kombinezonach. Cała sytuacja miała mieć miejsce 1 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowem.

- Co z naszymi dziećmi? A jeśli doszło do zakażenia? Szkoła powinna zostać zamknięta! – denerwowali się rodzice.

- Miałam dziś wiele telefonów od rodziców z podobnymi „rewelacjami” – przyznaje dyrektorka Mirela Jankiewicz. – Informowałam ich, jak było naprawdę i powtórzę to po raz kolejny. Przynajmniej za pośrednictwem waszego portalu dowiedzą się o tym od razu wszyscy i unikniemy szerzenia się plotek.
REKLAMA

Jak wyjaśnia Mirela Jankiewicz, w czwartek do szkoły zadzwoniła matka uczennicy szóstej klasy. Kobieta poinformowała, że miała robiony test na koronowirusa i dostała właśnie wynik. Był pozytywny.

- Zachowała się bardzo odpowiedzialnie, powiadamiając nas o tym – chwali dyrektorka. – Natychmiast skontaktowałam się z sanepidem. Poinformowano mnie, że uczennica nie powinna przez jakiś czas chodzić do szkoły, dopóki nie zostanie pobrana od niej próbka do badań laboratoryjnych i nie poznamy wyniku. Prawdopodobnie nic jej nie jest, bo dziewczyna dobrze się czuła.

Mirela Jankiewicz zaprzecza, że w szkole zapanowało zamieszanie, a uczennicę w panice wyciągnięto z klasy i umieszczono w zamkniętym pomieszczeniu.
REKLAMA

- To plotki, które również do mnie docierają. Prawda wygląda tak, że po telefonie od matki uczennicy i po rozmowie z sanepidem, poprosiliśmy 13-latkę, żeby wyszła na boisko. Czekała tam w towarzystwie wychowawcy, wicedyrektora i moim na przyjazd brata jej mamy, który zabrał ją do domu. Ot i cała rewelacja – ucina pogłoski Mirela Jankiewicz.

Sanepid stwierdził, ze nie ma potrzeby zamykania szkoły, przeprowadzania kwarantanny czy robienia testów pracownikom i uczniom.

Kobieta chora na Covid-19, matka uczennicy, mieszka w jednej z wsi koło Nowego. Nie wiadomo, w jakich okolicznościach i od kogo się zaraziła.
REKLAMA

To pierwszy przypadek koronawirusa w gminie. A przynajmniej pierwszy, o którym wiedzą władze Nowego, bo urząd wojewódzki i sanepid, podobnie jak w innych gminach, nie udzielają samorządom informacji na temat liczby zakażonych osób i miejsca ich zamieszkania.

Przypomnijmy, że według danych urzędu wojewódzkiego z 2 października, w powiecie świeckim zakażeniu uległo dotąd 69 osób, z czego 4 w ciągu ostatniej doby.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (34)

 1. Moeszkaniec

  2 października 2020 16:58

  To po co w kraju są

  To po co w kraju są kwarantanny i straszenie ludzi. Niech nadal chodzi dzieciak do szkoły. Przecież wszyscy wiedzą że korona jest słabsza od grypy.  Już się bałem ze Nowe nawet korona wirus omija 😉 

  • jan

   2 października 2020 18:05

   Puknij się porządnie …

   Puknij się porządnie ….wiesz gdzie

   • Mieszkaniec

    2 października 2020 21:19

    Sam się puknij. Usiądź

    Sam się puknij. Usiądź wygodnie i oglądaj tvpis i rydzykon. 

  • Pex

   2 października 2020 21:18

   Teraz nie ma grypy,

   Teraz nie ma grypy, przeziębienia, zapełnia oskrzela. Teraz wszystko podpinają pod Koronę. A może jakieś bonifikaty z tego mają?  Dlaczego od razu szkoły nie zamknięto? Przeciez dobro uczniów najważniejsze….   Ale chyba nie tym razem 

   • Luck

    3 października 2020 01:49

    Jeżeli chodzę i o bonifikaty,

    Jeżeli chodzę i o bonifikaty, to lekarz dostaje 8 stówek 

 2. Kartofel

  2 października 2020 17:33

  I właśnie przez takich ludzi

  I właśnie przez takich ludzi korona ma się dobrze. Wszystkie mamy o s rane mimo że dzieci i tak nie chorują. Teraz porobią im prywatnie z 500+ testy wszystkie będą pozytywne. I mimo braku objawów i choroby zacznie się wielkie chorowanie i kwarantanny. Ludzie stracili rozum 2020 to roku globalnej głupoty.

  • Bolo

   4 października 2020 07:54

   kartofel ty wierzysz w tego

   kartofel ty wierzysz w tego srovida? To bajki dla idiotów covidiotòw,pisiory nie walczą z mniemanym covidem oni walczą z nami ,ust.Bezkarność+ dla siepaczy z piSS

  • Bolo

   4 października 2020 07:55

   kartofel ty wierzysz w tego

   kartofel ty wierzysz w tego srovida? To bajki dla idiotów covidiotòw,pisiory nie walczą z mniemanym covidem oni walczą z nami ,ust.Bezkarność+ dla siepaczy z piSS

 3. Nowianin

  2 października 2020 17:54

  I wszystko się wyjaśniło.

  I wszystko się wyjaśniło. Mieszkańcy Nowego lubią plotkować. Jak i wszędzie. Ale zawsze coś prawdy jest z plotki. 

 4. Mieszkanka

  2 października 2020 18:20

  Ludzie nadal wierzycie w te

  Ludzie nadal wierzycie w te brednie o korona ??? Kiedyś się miało gorączkę po 38 stopni i jakos sie przeżyło a teraz jakas korona  masakra 

 5. Mieszkanka

  2 października 2020 19:18

  Czyli maski jednak działają

  Czyli maski jednak działają

  Widze mame dziewczyny notorycznie bez maski w sklepie

  • Kapitan Żbik, superman z MO

   3 października 2020 02:46

   Mieszkanko przypominam, że w

   Mieszkanko przypominam, że w takim przypadku, Twoim obywatelskim obowiązkiem jest złożenie doniesienia do organów ścigania.

  • Nnn

   3 października 2020 15:00

   Jak można widzieć  matka jak

   Jak można widzieć  matka jak ma korona wirusa to Chyba  w domu siedzi a nie chodzi 

 6. Małgosia

  2 października 2020 19:41

  Wszyscy którzy byli

  Wszyscy którzy byli przeziębieni mogli przejść koronę dzieci i w szkołach chorują, to może być ten wirus a kto ich bada u nas? Kto bada dorosłych. Przeziębienie i tyle. 

 7. Anonim

  2 października 2020 20:14

  Taka prawda że potwierdzonych

  Taka prawda że potwierdzonych jest więcej w gminie. Tylko o tym się nie mówi. A tu szkoła i poszło w świat 

 8. Nośnik covid

  2 października 2020 20:44

  Ta szkoła to jeden wielki

  Ta szkoła to jeden wielki burdel nikt nigdy nic nie wie a jak się okaże że to prawda to ręka w nocnik i ja nic nie wiem 

 9. Anonim123

  2 października 2020 21:33

  to jest bezsens, jesli ktos

  to jest bezsens, jesli ktos ma tego smieszengo wirusa to w takim razie czemu klasa uczennicy ktora miala z nia kontakt czemu ma nadal normalne lekcje i dlaczego inni nie sa na kwarantannie??? głupota totalna

 10. NOWIANKA

  2 października 2020 21:49

  BRAWO PANI DYRRKTOR.CHOCIAZ

  BRAWO PANI DYRRKTOR.CHOCIAZ JEDEN MĄDRY I INTELIGENTNY DYREKTOR W TEJ GMINIE.MOŻE BYĆ PANI PRZYKŁADEM DLA WIELU BEZMYŚLNYCH PSEUDODYREKTORÓW.PRACOWNICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ BĄDŹCIE DUMNI,ŻE MACIE TAKĄ MĄDRĄ PANIĄ DYREKTOR!!!

  • Sp

   3 października 2020 01:14

   Rodzice mówią co innego niż

   Rodzice mówią co innego niż dyrektor. W tym wszystkim TYLKO uczniowie wiedzą jak było…. 

   • Gruba Marycha ℗

    3 października 2020 03:03

    Dyrrktor zawsze ma rację :),

    Dyrrktor zawsze ma rację :), a tak na marginesie świadkowie z zerówki twierdzą, że Pani Dyrrktor wraz z pracownikiem sanepidu złapała i zamknęła tego wirusa w reklamówce z Biedronki, którą później wywaliła w lesie, stąd też wiadomo, że w szkole zagrożenia już nie ma.

    • Alek

     3 października 2020 08:58

     Ha, ha jakie to dowcipne,

     Ha, ha jakie to dowcipne, robienie  sobie z wszystkiego, dosłownie wszystkiego  polewki. 

 11. Jan

  3 października 2020 13:33

  Pytam dlaczego nie zamkną

  Pytam dlaczego nie zamkną szkoły na co czekają aż będzie za późno? Przecież w szkole jest największy przemiał ludzi

  • 666 ©

   5 października 2020 07:18

   Przemiał to ty masz, ale w

   Przemiał to ty masz, ale w mózgu.

 12. Bolek

  4 października 2020 07:38

  Pandemia tzw.koronawirusa to

  Pandemia tzw.koronawirusa to totalna ściema,trzeba być debilem,żeby w te covidowej bzdury wierzyć ,ta uczennica jest zdrowa,posiedzi parę dni w domu i bez leczenia ,bo leku na tego srowida nie ma wróci jak gdyby nic do szkoły,a jakiś dzban z sanepidu bez powodu zamknie szkołę,w grudziądzu zamknęli szpital covidowy,bo szpitalu covidowym wykryto covida,debilizm,a pacjenci cierpią przez idiotów covidiotòw.

  • Gość

   4 października 2020 07:57

   brawo święta racja

   brawo święta racja

  • Gość

   4 października 2020 07:57

   brawo święta racja

   brawo święta racja

 13. Gość

  4 października 2020 08:04

  brawo Pani Dyrektor!!! Niech

  brawo Pani Dyrektor!!! Niech pani broni szkołę przed tymi psychopatami z sanepidu,to są zbóje,mogą wykończyć każdą szkołę pod pretekstem mniemanej pandemii.Szumowski „zachorował”na tego tam covida a na drugi dzień poszedł na piwo ,oni ci z rządu śmieją się z tych idiotów w szmatach na otworze gębowym.

  • Franio

   4 października 2020 08:10

   taka dyrektorka to skarb,nie

   taka dyrektorka to skarb,nie gnębi uczniów szmatami,bo wie że to szkodzi.

 14. Gość

  4 października 2020 08:05

  brawo Pani Dyrektor!!! Niech

  brawo Pani Dyrektor!!! Niech pani broni szkołę przed tymi psychopatami z sanepidu,to są zbóje,mogą wykończyć każdą szkołę pod pretekstem mniemanej pandemii.Szumowski „zachorował”na tego tam covida a na drugi dzień poszedł na piwo ,oni ci z rządu śmieją się z tych idiotów w szmatach na otworze gębowym.

 15. To ja

  4 października 2020 08:24

  Tylko pogratulować takiej

  Tylko pogratulować takiej Pani Dyrektor. Potrafi dementować plotki a nie jak inni dyrektorzy sami jeszcze się  nimi zajmują  i nagłaśniają zaistniałe sytuacje.Dyskutują z wszystkimi dookoła siebie.Pani Mirela jest  właściwą, madrą  i kulturalną osobą,która jak  prawdziwy kapitan dba o swój statek, jego załogę i majtków. Inni dyrektorzy bierzcie z niej przykład. 

 16. Umiłowany w Panu

  5 października 2020 08:20

  Odwórciliście się od Boga to

  Odwórciliście się od Boga to teraz macie. Nie szanujecie naszego najjaśnieszego to was pokarał wirusem. Tylko modlitwa jest w stanie to wszystko zatrzymać. Nie znam nikogo kto regulanie uczestniczy w mszy i zachorował. To chyba nie przypadek. Jeszcze przyjdziecie na kolanach przed obliczę Pana aby was uzdrowił.

  • Wierząca

   7 października 2020 10:51

   Puknij się w czoło ignorancie

   Puknij się w czoło ignorancie.PAN BÓG JEST WSZĘDZIE A PRZEDE WSZYSTKIM W SERCU I W ŻYCIU A NIE W KOŚCIELE NA MSZY….ALE TY TEGO I TAKNIE ZROZUMIESZ BO TO WYŻSZA SZKOŁA JAZDY.

  • Rydzyk

   10 października 2020 06:41

   Pierdolisz jak potluczony 

   Pierdolisz jak potluczony 

 17. Czytelnik

  6 października 2020 10:06

  Ciemnota i glupota ludzka nie

  Ciemnota i glupota ludzka nie ma granic biegajcie do kosciolow debile Civic 19 nie istnieje bo tylko 7mil ludzi jest chorych!

  Ach zapomnialem polski to nie dotyczy pewnie boi sie swieconej wody.

  A Pani dyrektor szkoly …..bez komentarza

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama