Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Pierwszy żłobek w gminie Osie już czeka na dzieci [zdjęcia]

Zgodnie z planem 1 września rozpoczął działalność żłobek w Brzezinach w gminie. Osie. Placówkę będzie prowadzić prywatna firma, która wygrała konkurs.

Udostępnij
Personel żłobka „Bajkowa Kraina” w Brzezinach / Fot. UG Osie

Pierwsze dzieci wraz z rodzicami pojawiły się w żłobku 1 września. Był to dzień tzw. adaptacji pozwalający maluchom oswoić się z nowym miejscem.

Przez cały pobyt mogli im towarzyszyć opiekunowie zapewniający pociechom poczucie bezpieczeństwa.

To, jak prezentuje się sama placówka, mogli się przekonać dwa dni wcześniej podczas spotkania z Agnieszką Sierosławską, prowadzącą firmę żłobek "Bajkowa Kraina". Jej firma wygrała konkurs na prowadzenie żłobka w Brzezinach. Umowę zawarto na trzy lata.

Podczas spotkania omówiono sprawy organizacyjne. Dzięki dofinansowaniu żłobka z programu Maluch+ w kwocie 836 zł miesięcznie na jedno dziecko, rodzice zapłacą w tym roku tylko 214 zł co miesiąc.

W następnych latach miesięczna opłata w żłobku wyniesie 265 zł w 2024 r., 304 zł w 2025 r. i 333 zł w 2026 r.

Ponadto rodzice ponosić będą koszty wyżywienia dziecka. Obecnie za trzy posiłki opłata wynosi 18 zł za dzień, w którym dziecko było w żłobku.

Opiekę nad dziećmi będą sprawować cztery opiekunki.

Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski o przyjęcie do żłobka będą w nim miały opiekę. Placówka dysponuje 24 miejscami.

W spotkaniu z rodzicami uczestniczyli również wójt gminy Osie Michał Grabski i osoba, która najwięcej serca włożyła w powstanie żłobka i jego uruchomienie,  sekretarz gminy Magdalena Bączkowska.

Żłobek powstał po zaadaptowaniu części byłej Szkoły Podstawowej w Brzezinach. Inwestycję zrealizowano w oparciu o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład (980 tys. zł). Dofinansowanie objęło cały budynek wraz z adaptacją pomieszczeń na świetlicę wiejską.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama