Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Piwo z Gruczna i krówki z Luszkowa wśród najlepszych produktów w regionie [zdjęcia]

Dwa produkty z powiatu świeckiego, jeden z gminy Świecie, a drugi z gminy Pruszcz, zostały nagrodzone podczas targów "Lato na wsi" w Minikowie koło Nakła.

Udostępnij
gl2

W niedzielę w Minikowie podczas targów "Lato na wsi" przeprowadzono regionalny etap konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionu (o udziale w targach kół gospodyń z powiatu świeckiego przeczytasz w artykule poniżej).

Głównym celem konkursu jest docenienie regionalnych produktów. Czasami już nieco zapominanych, a przez lata wytwarzanych w taki sam, tradycyjny sposób. Często w oparciu o naturalne składniki i surowce.

W konkursie uczestniczyli także, i to z sukcesami, przedstawiciele powiatu świeckiego.

Reklama
Reklama

Piwo Gruczniak (właścicielem marki jest firma z Gruczna w gminie Świecie), zdobyło aż dwie nagrody. Pierwszą został uhonorowany Gruczniak Pils. Natomiast Gruczniak Nocą otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Perła Regionu.

Finał tego konkursu zaplanowano na przełom września i października podczas uroczystej gali w trakcie targów Smaki Regionów na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

- Nie ma co ukrywać, że to dla całego zespołu Gruczniaka ogromna radość i duma - przyznaje Szymon Górski, właściciel marki Gruczniak.  - Nagrody są bardzo ważne, bo dowodzą, że nasze produkty są prawdziwie regionalne, dobre i wykazują się wysokimi walorami smakowymi. Natomiast nominacja na Perłę Regionu już sama w sobie jest nagrodą i docenieniem tego, co dobre i wartościowe - zaznacza Szymon Górski.

Reklama
Reklama

Warto dodać, że Gruczniak w ubiegłym roku zdobył prestiżową nagrodę Perła za piwo jasne pełne za prostotę i klasykę w smaku.

Drugim laureatem została Nadwiślańska Chata w Luszkowie (gmina Pruszcz), która na konkurs wystawiła syrop z czarnej porzeczki, pasztetową domową i cukierki krówki.

Właśnie ten ostatni produkt szczególnie przypadł do gustu konkursowej komisji, która przyznała krówkom z Luszkowa wyróżnienie.

Reklama
Reklama

Nadwiślańska Chata ma w swojej ofercie nie tylko klasyczne krówki, ale również z naturalnymi dodatkami, takimi jak orzechy laskowe, a nawet bez cukru, ale za to z syropem z buraka cukrowego.

- Ogromnie się cieszymy z tej nagrody. Krówki są jednym z naszych wiodących produktów, z którym jesteśmy bardzo kojarzeni. To docenienie naszej tradycyjnej kuchni i dawnych metod, według których przygotowujemy wszystkie nasze produkty - mówi Zdzisław Brzykcy, właściciel Nadwiślańskiej Chaty w Luszkowie.

Głównym organizatorem konkursu jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Kujawsko - Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Konkurs odbywa się pod patronatem ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Reklama
Reklama

Komisja konkursowa ocenia krówki z Luszkowa i piwo Gruczniak

Wyniki konkursu już znane, można się zrelaksować

Zdzisław Brzykcy z wyróżnieniem dla krówek z Nadwiślańskiej Chaty

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Piwo Gruczniak to piwo z

Piwo Gruczniak to piwo z browaru Krajan Nakło z etykietą Gruczniak. Z Grucznem ma tyle wspólnego, że wydymani kupujący oddają pieniądze kolesiowi z Gruczna. Co innego krówki od Pana Brzykcy, tu pełen szacun.

To czemu autor art pisze ze

To czemu autor art pisze ze to piwo produkowane przez firme z gruczna ? To co ta firma sama zrobila przy tym piwie ?

A gdyby Powiat tak

A gdyby Powiat tak przypadkiem na rynku w Świeciu jakiś kiosk czy sklepik z naszymi regionalnymi wyrobami wystwił na sezon wakacji ciekawe co by się stało?

Gdyby piwo bylo produkowane

Gdyby piwo bylo produkowane wGrucznie i receptura p.Górskich  to owszem należy się dużą nagroda wyróżnienie ale w tym przypadku? Nie sądzę 

Gruczniak- a jaki to browar ?

Gruczniak- a jaki to browar ?

Żenada i tyle. 

Reklama

A może w Grucznie by

A może w Grucznie by warzalnie piwa uruchomić i po pomówieniach.

Wino swojskie z Gruczna by

Wino swojskie z Gruczna by się przydało!

Do gruczniaka – a może by tak

Do gruczniaka – a może by tak rozwiać wszelkie wątpliwości raz na zawsze i pokazać np w lokalnej prasie co tak naprawdę w tym piwie pochodzi z gruczna… jeśli weźmie się pod uwagę nazwę „piwo regionalne” to na prawdę slabo to wygląda… I nie mówię tego z żadna zazdrością że idzie wam biznes tylko dlatego że w dzisiejszych czasach powinno się być transparentnym… a zatem co w piwie pochodzi z gruczna? Czesto słyszy się o waszym piwie produkowanym w browarze w grucznie to chyba też nie do końca prawda? Czy jestem w błędzie? Jak zbuduje się browar w grucznie i stworzycie tam produkcję z surowców pochodzących z gruczna to czy na pewno będzie ten sam smak piwa? To proste pytania które pozwolą rozwiać raz na zawsze wszelkie wątpliwości niedowiarków. Ps. Pozwolę sobie podpowiedzieć wam jeśli chodzi o stronę marketingowa. Warto popracować nad jakością wstawianych zdjęć na portale społecznościowe, jakieś przemyślane kadry i ujęcia, zdjęcia w wyższej jakości. Oczywiście to tylko moje spostrzeżenia. Pozdrawiam

Nikt normalny nie kupuje tych

Bazarowy troll zjada tylko

Reklama

No to ja tak ogólnie odpisze

No to ja tak ogólnie odpisze tutaj (tak w ogóle jeśli użytkownik GRUCZNIAK to oficjalna odpowiedź producenta to słabo umiecie w PR). Ktoś tu chyba nie rozróżnia zazdrości i hejtu od krytyki. Problem jaki jest z tymi piwami, to to że oprócz jazdy na patencie że Gruczno leży tam gdzie leży to nie w nim nic regionalnego. Jeśli browar krajan miałby wolne moce przerobowe to identyczne piwo równie dobrze może zamówić ktoś z Marianek w Świeciu i nazwać je Mariańskie. Warzyć sobie te piwa Gruczniak może gdzie chce, browary kontraktowe tak działają, to część biznesu – spoko, ale dajcie chociaz jakis punkt zaczepienia że to piwo jest w jakiś sposób z grucznem powiązane. Browary regionalne jak Amber i Bytów chociażby stoją kilka półek wyżej jeśli chodzi o produkty. Po co otwierać linię produkcyjną w grucznie skoro piwa dalej będą warzone jak koncerniaki? Jakby w tym przedsięwzięciu był jakiś ogarnięty piwowar, ze swoimi recepturami to na najbliższym grillu pilbym kwaśnego i rześkiego Gruczniaka summer Ale z owocami lesnymi z parowu w Grucznie i cieleszynie a na zimę w planach zamiast gruczniaka nocą byłby mleczny stout z dodatkiem krówek od Państwa Brzykcych (macie dwa pomysły na sztosy podane na tacy, nie dziękujcie). Wyjdźcie poza kółko wzajemnej adoracji i wysłuchajcie odmiennych opinii zamiast się obrażać i unosić. Krajan w maju był na beergoszczy, może przy okazji następnej edycji Gruczniak postawi stoisko obok żeby można było porównać jeden do jeden obie marki? I tak dla ścisłości byłem jedna z pierwszych osób, które polubiło fanpage Gruczniaka jeszcze zanim pojawiło się piwo na półkach i logo z młynami, kibicowałem i dalej kibicuję zebym ml powiedzieć z dumą że to piwo z mojej wsi, ale póki co produkty mnie osobiście rozczarowują i gruczniak przypomina piwo marki ciupaga z Zakopanego, bardziej to farbowany lis niż produkt wywodzący z regionu. Dziękuję za uwagę. 

Gruczniak to syf nie piwo

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Historia

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Wiadomości

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 91. Przechodząca przez jezdnię 59-letnia kobieta została potrącona przez samochód.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Historia

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama