Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Plac targowy na Mariankach już ogrodzony. Wiemy już, kiedy wróci tam handel

W wtorek rozstawiono barierki wokół placu targowego przy ul. Krausego w Świeciu. Wkrótce będziemy mogli wybrać się tam na zakupy.

Udostępnij
portal-targowisko-barierki-1

REKLAMA

Po 26 dniach od zamknięcia, targowisko na Mariankach znowu będzie działać. W odróżnieniu od tymczasowych miejsc do drobnej sprzedaży, gdzie można było handlować tylko warzywami, owocami, kwiatami i sadzonkami, kupimy tam również inne towary, m.in. odzież czy obuwie.

O planach ponownego uruchomienia handlu przy ul. Krausego pisaliśmy kilka dni temu przy okazji otwarcia tymczasowego miejsca do handlu między dworcem PKS a Kauflandem.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Z pewnością handel na targowisku będzie bardzo różnił się od tego, jaki znaliśmy do tej pory. Miasto zamówiło na południu Polski specjalne składane ogrodzenie stosowane na koncertach i imprezach plenerowych. Przy ul. Krausego jest 75 miejsc na stoiska, ale wydzierżawionych jest około 50. Stoiska będą rozstawione w taki sposób, aby była między nimi jak największa odległość.
REKLAMA


Zostały one otoczone ogrodzeniem, w którym będzie tylko jedno wejście. Stanie przy nim osoba, która będzie dbała o przestrzeganie limitu, czyli 4 klientów na jedno stoisko. Każdy wchodzący będzie musiał zdezynfekować ręce.

Reklama
Reklama

- Maksymalnie będzie mogło wejść 200 osób. W razie kolejki, w miejsce jednej osoby wychodzącej zostanie wpuszczona następna – wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. - Atutem tego rozwiązania jest to, że będzie można tam handlować wszystkim, a nie tylko owocami, warzywami i kwiatami. Wszystkich kupców zwolniliśmy też na dwa miesiące z opłat za dzierżawę – zaznacza burmistrz.
REKLAMA


Ogrodzenie to jedyny sposób, aby mieć kontrolę nad liczbą osób przebywających na targowisku. Zostało ono tak rozstawione, aby nie utrudniać dostępu do pobliskich sklepów i pozwolić na swobodne przejście obrzeżami placu.

Kiedy minie zagrożenie związane z koronawirusem, ogrodzenie będzie wykorzystywane przez OKSiR i halę widowiskowo-sportową podczas imprez.
REKLAMA

- Od czwartku 30 kwietnia znoszę czasowo zakaz handlu na targowisku przy ul. Krausego. Place targowe przy ul. Kościuszki i Tucholskiej nadal pozostają zamknięte z powodu braku możliwości ograniczenia tam liczby  kupujących i zastosowania środków ochrony – argumentuje Krzysztof Kułakowski.

Targowisko na Mariankach będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 i w soboty w godz. 8.00-13.00.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA
REKLAMA


Rozwiń swoje pasje! Wybierz swój kierunek! Szkoła Muzyczna w Chełmnie zaprasza!
Zapisz się na rok szkolny 2020/2021 - tutaj

Udostępnij

Komentarze (10)

 1. obserwaror

  28 kwietnia 2020 17:09

  No,i git.

  No,i git.

 2. Anula

  28 kwietnia 2020 17:17

  W końcu. Bardzo dobra decyzja

  W końcu. Bardzo dobra decyzja burmistrzu.

 3. ,.o

  28 kwietnia 2020 18:08

  BEZSENS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  BEZSENS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! komu to targowisko potrzebne………..

  • Twój big tits natural double

   28 kwietnia 2020 20:53

   Tobie nie potrzebne cwelu

   Tobie nie potrzebne cwelu zgilony

 4. Śmieszne

  28 kwietnia 2020 18:29

  Najpierw zamknęli, żeby

  Najpierw zamknęli, żeby potemotworzyć. Z kogo ci dwaj panowie robią idiotę? 🙂 bo chyba tylko z siebie. 

  • buhahaha

   28 kwietnia 2020 19:49

   Nie trzeba z nikogo robić

   Nie trzeba z nikogo robić idioty, takich jak ty jest wielu! Chociaż początkowo byłem zdziwiony decyzją o zamknięciu teraz przyznaję rację władzom miasta.. Sytuacja szybko się uspokoił, handlowcy w dużej mierze sobie poradzili przez te dwa tygodnie. Targowisko urządzone jest teraz jak nalezy własnie po to, by idiotow, którzy nie wiedzą co to jest 1,5 metra i nie potrafią zliczyć do 4 osób w kolejce móc jakoś opanować.

 5. Qw

  28 kwietnia 2020 20:42

  Panowie inspekcyjni :), kiedy

  Panowie inspekcyjni :), kiedy zaczniecie pryskać miasto? Zdaje się, że już czas najwyższy zabrać się za to…

  • Inox

   28 kwietnia 2020 22:09

   Uważaj bo pryskasz po bokach

   Uważaj bo pryskasz po bokach jak siusiasz… Czas to kolego zacząć myśle i przestać wypisywać bzdury w internecie, filmików z Chin się naogladal. 

   • Qw

    29 kwietnia 2020 08:06

    Nikt cie nie prosił o zdanie,

    Nikt cie nie prosił o zdanie, osobiście też nie oczekuję odpowiedzi, więc daruj sobie swoje marne hejty.

 6. Wirus

  29 kwietnia 2020 15:48

  Panowie z inspekcji mają na

  Panowie z inspekcji mają na zdjęciu ręce w kieszeni i pewnie coś z nich wyciągną! Oby dobre pomysły a nie kamienne łby na budynkach i rondach ! Śmiech w stringach

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Wiadomości

Ponad 1500 kierowców zostało sprawdzonych w miniony piątek w ramach działań "Trzeźwy kierujący". Niektórzy kierowcy tego dnia pożegnali się z prawem jazdy.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama