Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Po dwuletniej przerwie ulicami Świecia znowu przeszedł Orszak Trzech Króli [zdjęcia]

Maszerując ulicami Świecia w barwnym korowodzie i śpiewając kolędy wielu mieszkańców celebrowało święto Objawienia Pańskiego, lepiej znanego jako Trzech Króli.

Udostępnij
czolo-ordszak2

Orszak wyruszył w piątek sprzed kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (klasztorek) chwilę po godz. 13.00.

Podobnie jak w latach poprzednich, to właśnie ta parafia była głównym organizatorem Orszaku Trzech Króli.

Przemarsz odbył się dobrze znaną trasą, wiodącą ulicami Sądową, 10 Lutego, Mickiewicza i Klasztorną. Po powrocie do punktu wyjścia, monarchowie złożyli dary Dzieciątku i jego rodzicom.

Reklama
Reklama

Jak zawsze, na zmarzniętych uczestników czekały darmowa herbata i ciasto.

Zobaczcie poniżej galerię zdjęć.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (19)

  1. zorro

    6 stycznia 2023 18:59

    Oj słabiutko,słabiutko z

    Oj słabiutko,słabiutko z frekwencją…

  2. jej

    6 stycznia 2023 19:07

    Pięknie po frekwencji widać

    Pięknie po frekwencji widać działania przez ostatnie lata kleru w Polsce. Brawo, oby tak dalej. KK sam się zaora.

  3. Obserwator

    6 stycznia 2023 19:09

    Andżej a gdzie broda? Haha

    Andżej a gdzie broda? Haha

  4. Obywatel

    6 stycznia 2023 19:47

    Widzę, że miłośnicy marszu

    Widzę, że miłośnicy marszu wściekłych kobiet bardzo uwiera tradycja. Jaka jest wasza? 

  5. Moj. buk

    6 stycznia 2023 20:23

    Dlaczego dorośli mezczyzni,

    Dlaczego dorośli mezczyzni, ojcowie i mezowie, przebierają się w te łachy i jeszcze się z tego cieszą. Gdzie godność. 

    • Puri

      6 stycznia 2023 21:23

      A przebierańcy na paradach

      A przebierańcy na paradach równości ci nie przeszkadzają? Taka tolerancja

      • Moj. buk

        6 stycznia 2023 23:00

        Przeszkadza mi tylko kler i

        Przeszkadza mi tylko kler i jego zwolennicy.

    • pawel

      6 stycznia 2023 23:52

      gdzie sie nauczyles tej

      gdzie sie nauczyles tej pogardy dla wiary innych ludzi?zapewne media wykorzeniaja z ciebie resztki kultury i godnosci

      • Moj. buk

        7 stycznia 2023 13:52

        Nauczyłem się zdobywając

        Nauczyłem się zdobywając rzetelną wiedzę o działalności kościoła katolickiego w Polsce

    • pawel

      6 stycznia 2023 23:53

      gdzie sie nauczyles tej

      gdzie sie nauczyles tej pogardy dla wiary innych ludzi?zapewne media wykorzeniaja z ciebie resztki kultury i godnosci

  6. Boniek

    6 stycznia 2023 20:47

    Kościół sie spisał na medal

    Kościół sie spisał na medal normalnie w zakładach pracy by już mieli po premii ale tu to tak nie działa

  7. Batman

    6 stycznia 2023 23:50

    Swietna sprawa super 

    Swietna sprawa super 

  8. Git

    7 stycznia 2023 08:48

    Jeden z króli powinien być

    Jeden z króli powinien być czarny jak smoła 

  9. Aman

    7 stycznia 2023 11:01

    A potem wysyp gryp i rsv na

    A potem wysyp gryp i rsv na sorach… Po tym małym Jezusku widać jak nieodpowiedzialni są jego rodzice. 

  10. Marass

    7 stycznia 2023 13:15

    w tych czasach rządzi

    w tych czasach rządzi internet niestety.kiedyś było zawsze duzo ludzi  na różnych tego typu zabawach.kiedyś żyliśmy wszyscy razem.lata 90 piękne czasy.mlodziez bawiła się na dyskotekach.koncertach.odpust w cch.dożynki.pod blokami się stało i na trzepaku.teraz każdy nos w telefon i w domu siedzi.nawet ja temu uległem bo nie ma z kim już porozmawiać jak kiedyś.

  11. Franciszek 79

    7 stycznia 2023 15:39

    Skąd przyjechali królowie do

    Skąd przyjechali królowie do Świecia ? W jakim celu ,chcą odkupić zamek ? Czy to są afrykańscy królowie bo nie jestem w temacie .Tv nie mam , a byłem u siostry na Sylwestra i dlatego nie wiem .

  12. Niepraktykujący

    7 stycznia 2023 16:44

    Popieram takie

    Popieram takie chrześcijańskie inicjatywy

  13. Jezuita Marcin

    7 stycznia 2023 16:58

    Jestem dumny że w moim

    Jestem dumny że w moim rodzinnym mieście przeszedł orszak trzech króli .Jestem daleko od domu na misji w Zambii . Szczęść Boże dla Świecian i mieszkańców Zambii .

  14. Kriss

    7 stycznia 2023 18:00

    Mariusz, pomyśl o dzieciach, 

    Mariusz, pomyśl o dzieciach,  nie rób siary, Twoje zdjęcia zostaną z nimi na zawsze. Internet nie zapomina.