Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Po pożarze nie ma śladu. Sauna w Parku Wodnym po remoncie. Ile to kosztowało?

Trwają ostatnie prace wykończeniowe związane z modernizacją sauny, która 30 czerwca uległa spaleniu. Miłośnicy tej formy regeneracji będą mogli przetestować ją już w najbliższy wtorek.

Udostępnij
sauna-basen

REKLAMA

Remont trwał stosunkowo długo, co wiązało się z dużą skalą zniszczeń spowodowanych przez ogień. W zasadzie wymieniono wszystko.

- Chcieliśmy mieć pewność, że nie pozostawimy nic, co ucierpiało na skutek wysokiej temperatury - tłumaczy Ariel Stawski, kierownik Parku Wodnego w Świeciu. - Pozorna oszczędność mogłaby się kiedyś zemścić. Dlatego wszystkie pomieszczenia oraz instalacje przeszły gruntowny remont.

W tej chwili pozostały do wykonania już tylko drobne prace wykończeniowe związane m.in. z oświetleniem. W sumie remont kosztował 110 tys. zł netto, ale pływalnia nie wyłożyła ani złotówki. Całość pokryto z polisy ubezpieczeniowej. Sauna będzie do dyspozycji gości od 6 października.
REKLAMA

Tych ostatnich nie ma w Parku Wodnym tyle, co przed pandemią, chociaż ostatnio widać pewną tendencje zwyżkową.

- Obecnie liczba odwiedzających waha się w granicach 280-330 dziennie - mówi kierownik. - To więcej niż jeszcze przed miesiącem, ale wciąż poniżej naszych oczekiwań. Uczucie zadowolenia pojawiłoby się na poziomie 700 osób dziennie.

To dowodzi, że wiele osób wciąż woli unikać miejsc publicznych, chociaż akurat pływalnia wydaje się miejscem dość bezpiecznym. Badania dowodzą, że wirus nie przenosi się w wodzie basenowej.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama