Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pociągiem z Laskowic przez Osie do Tlenia 100 kilometrów na godzinę. Koniec remontu

Zakończyła się modernizacja 6-kilometrowego odcinka na linii Laskowice-Czersk. Dzięki wymianie szyn i podkładów oraz remontowi mostu podróżni i towary jeżdżą o połowę szybciej.

Udostępnij
fwqjhsdxwaactjc

W sobotę 1 października na trasę Osie-Szlachta (linia nr 215 Laskowice Pomorskie - Czersk), wróciły pociągi. Od 27 czerwca obowiązywała tam zastępcza komunikacja autobusowa. 

Przez trzy miesiące na 6-kilometrowym odcinku między Osiem a Tleniem trwały prace remontowe, których koszt wyniósł blisko 13 mln zł. PKP Polskie Linie Kolejowe wymieniły podkłady drewniane na strunobetonowe, do poprawy toru wykorzystano nowy tłuczeń, a w niektórych lokalizacjach wymieniono szyny.

Wymieniono także nawierzchnię na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Bydgoskiej i dwóch przejściach dla pieszych na ul. Wierzbowej i Topolowej w Tleniu.

Reklama
Reklama

Na moście kolejowym na Wdzie w Tleniu wyremontowano podpory, oczyszczono skarpy i wykonano nowe chodniki dla służb technicznych, a stalową konstrukcję obiektu zabezpieczono przed korozją. Przeprowadzono również prace naprawcze 5 wiaduktów kolejowych i 3 przepustów - informuje PKP PLK.

Dzięki temu pociągi pasażerskie na wyremontowanym odcinku pojadą szybciej - do 100 km/h (wcześniej maksymalnie 70 km/h), a towarowe do 60 km/h (wcześniej 40 km/h).

Jak informuje PKP PLK, ostatnia inwestycja i prace przeprowadzone na trasie Laskowice Pomorskie - Czersk w latach 2019-2021 (na odcinkach Czersk Świecki – Osie oraz Tleń – Śliwice), skróciły czas podróży o około 8 minut.

Usprawniony został także przewóz towarów do portów w Trójmieście (linia nr 215 zapewnia połączenie linii nr 201 Nowa Wieś Wielka - Gdynia Port z linią nr 131 Chorzów Batory - Tczew).

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (41)

 1. Janka

  3 października 2022 20:43

   I prawidłowo brawo PiS  ten

   I prawidłowo brawo PiS  ten rząd musi naprawiać to co zwinieto wcześniej A jest tego masa .zlikwidowano setki połączeń i zdemontowano tory ,komendy policji zamykano szkoły i szpitale sprzedano zakłady pracy ziemię A mało brakowało lasy państwowe i  LOT A Polaków wysłano na szparagi za 5 ojtoj. Podniesiono wiek emerytalny bezrobocie 40%  zapomnieli A? Polacy pamiętają.

  • Do Janki

   3 października 2022 20:50

   Oj Boi się Jarus Boi że

   Oj Boi się Jarus Boi że wybory przegra. Już wysyła swoich pionków takich jak Janka żeby pisać swoją pisowska promagande. Do garów jak na kobietę przystało obiad gotować dzieci bawić a nie za politykę się brać – tak Was tłumoków PiS ma. 

   • Sadysta

    4 października 2022 02:30

    Czemu obrażasz ludzi ?  Jak

    Czemu obrażasz ludzi ?  Jak spojrzysz w lustro zobaczysz tłumika i buraka  . Siedzi łajza i  komentuje ,obraża kobiety jak zwykła parówa .

    • Realista

     4 października 2022 04:56

     Leszczu, ty też mogłeś

     Leszczu, ty też mogłeś zasłonić lustro zanim zamieściłeś swoje wypociny na forum.

    • Zdziwiony

     5 października 2022 10:00

     Czy sadysta nie powinienesz

     Czy sadysta nie powinienesz pracować, bo raczej to nie jest bezsenność, a nie telefonem się bawić

  • Obywatel

   3 października 2022 20:55

   Janka, za często oglądasz

   Janka, za często oglądasz kurwizję, bo ta pozbawiła cię umiejętności samodzielnego myślenia. Powtarzasz bezmyślnie jej załgany przekaz propagandowy. Za chwilę będziesz po Kaczyńskim powtarzała, że biedni ludzie chodzą po lasach i wykopują ziemniaki, które leśnicy posadzili tam w celu dożywiania dzików.

   • Franek.

    4 października 2022 15:24

    A obywatelu zapomniałeś jak

    A obywatelu zapomniałeś jak PO-wiec Niesiołowski wysyłał Cię na szczaw i mirabelki? Krótka pamięć obywatelu,krótka. A Janka niestety prawdę napisała. I zabolało.

    • Obywatel

     4 października 2022 15:37

     Powtarzajcie dalej te bzdury

     Powtarzajcie dalej te bzdury propagandowe za kurwizją. Oczy otworzycie już niebawem, kiedy polskie  firmy, bankrutować będą jedna po drugiej. Najbliższa wiosna  przyniesie wam otrzeźwienie.

     • Patriota

      4 października 2022 23:24

      Kurwizje masz zamiast mózgu

      Kurwizje masz zamiast mózgu twnowskie zombiaku i.idz bo POglowie futruja o 19 tej.

  • Genia

   3 października 2022 21:45

   Dokładnie zgadzam się  A

   Dokładnie zgadzam się  A wpisami po niżej się nie przejmuj bo jak się nie ma argumentów i wiedzy to się  powtarza pierdoly podslyszane w antypolskich mediach

   • SamOn

    4 października 2022 02:29

    Genia – typowe polskie imię.

    Genia – typowe polskie imię. Szambo po Niemcach.

    • Roman

     4 października 2022 23:18

     Gorszego szamba jak ty POmyju

     Gorszego szamba jak ty POmyju  to nie ma ale spokojnie czyscimy Polskie z takiego odpadu po onucach

  • J

   4 października 2022 07:06

   Malo brakowalo – lasy

   Malo brakowalo – lasy państwowe. A teraz one są pisowskie i tnie się je bez umiaru. Pozdrawiam

  • M

   4 października 2022 11:39

   Latwo pisac tylko to co

   Latwo pisac tylko to co mowili w tvpis. poszukaj poczytaj  troche w jakich latach co pozamykali I wtedy opisuj kto zamknal co. Nie zawsze co mowi pan Od kota jest prawda. 

   to ze powiedzial ze Nie ma na swiecie ludzi duzo madrzejszych niz on to tez Nie wierz 

  • jon

   4 października 2022 14:15

   POwcy już zapomnieli dlaczego

   POwcy już zapomnieli dlaczego ich partia w drugiej kadencji miała poparcie około 12%, a Tusk widząc sondaże ewakuował się na posadę w UE. A teraz chcą go z powrotem hahah. Poza tym co napisałeś to kobiety zapomniały, że podwyższył im wiek emerytalny z 60 do 67 lat z waloryzacją 2 zł na rok

 2. Jerzyk

  3 października 2022 21:04

  Tak czytam te komentarze i

  Tak czytam te komentarze i widzę że uderz e stól A  fakty po faktach sie odezwą żałosni ludzie Janka BRAWO za prawdę 

  • ***** ***

   3 października 2022 21:49

   ***** ***

   ***** ***

   • TWUJsk

    3 października 2022 21:57

    ****** sìę w karton ktory

    ****** sìę w karton ktory masz na szyi

    • ***** ***

     4 października 2022 04:52

     ***** 3.14S

     ***** 3.14S

  • Tomzik

   3 października 2022 23:17

   Za jaką prawdę? Trzeba było

   Za jaką prawdę? Trzeba było trochę nosa wyściubić poza swoją Kozią Wólkę to by się dostrzegło, że w latach Platformersów był kilkuletni kryzys gospodarczy nie tylko w Europie. Dużo mniej zamówień w firmach, ostrożne prognozy to i firmy redukowały koszty. To są prawa rynku a nie PO. Kaczyński ze swoją bandą niekompetentnych klakierów nie mógł lepiej trafić – rynek urósł, firmy zaczęły zatrudniać i stąd cudowny spadek bezrobocia a co za tym idzie, wzrost płac. I żaden covid nie jest kryzysem, jedyne co spowodował to opóźnienia w dostawach, ale to jeszcze bardziej podkręciło prognozy i zamówienia. Teraz doszedł Putin i kolejny fart Kaczora – jest na kogo zwalać wszelkie efekty nieudacznictwa. I teoretycznie tą bezczelną, niekompetentną bandę powinno się natychmiast odciąć od koryta, bo każdy kolejny rok ich rozdawnictwa dla Rydzyka i patroli-nierobów oznacza kilka lat zapier… Polaków, żeby to odrobić, ale z drugiej chcę zobaczyć jak sobie poradzą bez pieniędzy, które się skończyły. A każda inna władza ma z góry przesrane, bo naród będzie oczekiwał poprawy w miesiąc, a skoro jej nie będzie (bo na odbudowanie tego co Kaczory rozdali potrzeba już lat) to stwierdzi, że już lepszy ten pis, bo dawali pińcet. Ale żeby to pojąć, trzeba było trochę uważać na Wiedzy o Społeczeństwie czy Historii oraz ogarniać choćby podstawy działania rynku i gospodarki. 

   • Były mieszkaniec LA

    4 października 2022 02:42

    Jeżeli bywałeś poza swoją

    Jeżeli bywałeś poza swoją Kozią Wólką i wystawiłeś z niej gacie .To powinneś wiedzieć że zasiłki wychowawcze i rodzinne są od dawna w większości demokratycznych państw ,tylko pod inną nazwą . 

    • J

     4 października 2022 07:10

     Zasiłki wychowawcze i

     Zasiłki wychowawcze i rodzinne są u  nas od dawna. Pięćset plus, trzynaście czy czternaście emerytur (sam dostaję) to co innego – zwykłe rozdawnictwo, które ma sprawić, że PiS będzie rządzić. Beneficjenci mówią, że to dał rząd PiS – a skąd on ma pieniądze, bo przeciez swoich nie posiada?. Pozdrawiam

     • Jan

      4 października 2022 08:29

      W całej Europie jest zwykłe

      W całej Europie jest zwykłe rozdawnictwo tam takie dodatki są od 30 lat czopku zasciankowy i o dużo wieksze tylko tam nie ma takich zakompleksiakow jak tu

     • Tomzik

      4 października 2022 17:23

      Tam są na to zwyczajnie

      Tam są na to zwyczajnie pieniądze. To raz. I tam się to daje, aby pomóc a nie kupić głosy. To dwa. 

     • J

      4 października 2022 19:56

      Pominę obraźliwe stwierdzenie

      Pominę obraźliwe stwierdzenie. Zasilki są dużo większe, ale nie jest to rozdawnictwo wyborcze, bo są to kraje bogatsze od nas. Poczekaj na efekty działania PiS-u. Zima, może wiosna pokaże, gdzie jesteśmy. Pozdrawiam

     • Radesk

      4 października 2022 19:48

      Zasiłek rodzinny od dawna a

      Zasiłek rodzinny od dawna a wychowawczy to 500+ więc od niedawna .W innych krajach jest bardzo długo od kilkudziesięciu lat .Są tesz inne zasiłki i dodatki dla emerytów .

    • Tomzik

     4 października 2022 17:18

     Były mieszkańcu LA(skowic) –

     Były mieszkańcu LA(skowic) – tamte państwa na to stać. U nas zabiera się kasę uczciwie pracującym ludziom, którzy próbują do czegoś dojść w życiu i daje nierobom i patologii. I wcale nie z troski o nich tylko dlatego, żeby oddali swój głos na Kaczora. Ceny w sklepach lecą w górę jak szalone, raty kredytu jeszcze lepiej. Powiesz, że nie trzeba było brać kredytu. Oczywiście, o to chodzi obecnej władzy. Chlać, nie myśleć, być zależnym od zasiłków i czternastek, które łaskawie sypnie prezes, oczekując w zamian lojalności na wyborach. Po co dążyć do lepszego życia, własnego domu, poprawy warunków, jak można całymi dniami popijać piwko i cieszyć się, że dali. Kasę, którą kilka lat temu unia dała na rozwój energetyki i ucieczkę od węgla lepiej było rozdać idiotom, którzy oddali potem swój głos na łaskawcę, a teraz narzekać jaka ta unia zła i niedobra, bo prąd drogi. A za te 12 baniek na billboardy o złej unii już by coś pożytecznego zrobił. Ja od tej władzy nie dostałem ani grosza i na żaden bonus się nie łapię i mówię dość brania ode mnie pieniędzy na sponsorowanie jej elektoratu. Prezes taki dobry to niech sypnie ze swoich własnych. Ta władza przekroczyła wszelkie granice bezczelności, niekompetencji, złodziejstwa i nepotyzmu i mimo, że Platformersy zdecydowanie do świętych nie należeli to nie można ich nazwać nawet amatorami przy obecnej bandzie. 

     • Janka

      4 października 2022 23:12

      Te platwusy wprowadzali z

      Te platwusy wprowadzali z Polski  350 miliardów rocznie na zachod6 byliśmy kroplowka  zachodu  A zwykły Polak nie miał  z tego nic 5 zł za godzinę pracy karuzele Danowskie zamykanie zakładów pracy stoczni 30 kopalni zamknięto strzelano do gornikow6 podwyższenie wieku emerytalnego sprzedaż LOTU zablokowana przez PiS sprzedaż polskich kolei linowych zwijanie Polski  likwidacja komendy policji jednostek wojskowych i pieniędzy niema i nie będzie  mogę sypać jak z rekawa  to te  350 miliardów dziś zostaje w Polsce WTEDY SIE NIE PYTALES GDZIE SĄ  TWOJE PIENIĄDZE  ŁOSIU? nie opowiadaj tu farmazonow bo na go.. nie się znasz .Na ekonomii wcale nie.pieniadz wytransferowany wydrenowany na zachód  nie robi obrotu w polskiej gospodarce.Europejczyku za 2ojro

     • Zdziwiony

      5 października 2022 10:05

      Ty mądralo Janko pozatymi

      Ty mądralo Janko pozatymi bzdurami, które wypisujeś, słyszałaś coś o gramatyce, ortografii. Spróbuj tekst przepisać bez pośpiechu.

     • Tomzik

      5 października 2022 16:14

      Teraz wyprowadzają do Rydzyka

      Teraz wyprowadzają do Rydzyka, nierobów i swoich kolesi. Co za różnica. Miliardy to zrobiły się z tego teraz, po inflacji jakiej dawno tu się nie widziało. A, przepraszam. Jest różnica. Za chwilę zachodnie firmy zaczną mieć w dupie taki interes i równie dobrze mogą swoje fabryki pozakładać w Rumunii czy innej Bułgarii. No ale fakt, jest jeszcze jeden wskaźnik, którego pisiory nie spieprzyły, więc najwyższy czas.

      Nie pytałem wtedy o to, gdzie są moje pieniądze, bo podkradano je umiejętnie, tak, żeby i mi starczyło. Dzisiaj ta banda nie ma umiaru. I zaczyna mi brakować. I dlatego najwyższy czas powiedzieć dość. 

     • Tomzik

      5 października 2022 16:20

      Aha, Pani Janka. Z tymi

      Aha, Pani Janka. Z tymi drwinami z 2 euro radziłbym ostrożniej, bo za chwilę dzięki oderwanemu od rzeczywistości prezesowi wszystkich prezesów, prezesowi Jaszczombowi i prezesowi Pinokio te 2 euro mogą być warte wiele złotych polskich. W tej chwili to już 10, a prezesi dopiero się rozkręcają.

   • Do Tomzik

    4 października 2022 17:27

    Stara dobra szkoła

    Stara dobra szkoła komunistycznej propagandy trzeba przyznac ale ludzie już się na to nie nabierają

    • Marek 63

     5 października 2022 10:07

     Dla młodych twoje pieprzenie

     Dla młodych twoje pieprzenie o komunistycznej propagandzie, to taka sama historia jak II wojna, ile ty  masz lat.

 3. Miejscowy z Tlenia

  3 października 2022 23:06

  W politykę nie będę wchodził,

  W politykę nie będę wchodził, ale mam tylko jeden zarzut do remontu wiaduktu. Nie zabezpieczono odpowiednio rzeki i cały syf podczas remontu leciał do niej i jej nabrzeża. 

 4. Mieszkaniec

  4 października 2022 11:42

  Szkoda ze w Świeciu władze

  Szkoda ze w Świeciu władze Porozumienia dopuściły do likwidacji kolei. Bez kolei miasta jakby nie było. Wstyd

  • Zarządca WC PKS

   4 października 2022 17:03

   Śmiechu warte miasto bez

   Śmiechu warte miasto bez dworca PKP ,bez kolei , granice porzeżone budownictwo pełną parą a  torów brak . Wstyd nawet jakby nikt nie jeździł to i tak powinna być kolej żeby ludzie jadący np .z Krakowa do Gdyni wiedzieli że istnieje stacja ŚWIECIE !!!

   • J

    4 października 2022 19:58

    A kto płaciłby za te tory,

    A kto płaciłby za te tory, jakby nimi nikt nie jeździł? Ty? Pozdrawiam

 5. Mieszkaniec

  4 października 2022 11:44

  To ile minut teraz potrwa

  To ile minut teraz potrwa taka podróż Laskowice-Czersk? 

 6. Niektóre komentarze

  4 października 2022 17:29

  Frustraci są w cenie jak

  Frustraci są w cenie jak widać

 7. !@$$%

  5 października 2022 08:53

  Lidzie wali was to nie forum

  Lidzie wali was to nie forum polityczne, wy wyznawcy PIS i PO niczym od siebie się nie różnicie.

 8. Czytelnik

  5 października 2022 09:47

  Przez te furiackie polityczne

  Przez te furiackie polityczne komentarze ta gazeta ma coraz mniej czytelnikow. Czy o to gazecie chodziło? 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama