Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pod Świeciem oddano do użytku dwie inwestycje. Z myślą o kierowcach

Kierowcy będą mieli gdzie odpocząć w trakcie podróży. Od piątku mogą korzystać z dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych przy drodze ekspresowej S5 w Grucznie (gmina Świecie).

Udostępnij
aa90872e-c4cd-4aaa-8fee-e68460c0c492

- To kolejne udogodnienie dla kierowców podróżujących między innymi z Bydgoszczy w kierunku Grudziądza i Gdańska - mówi Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Miejsca Obsługi Podróżnych stanowią nierozłączny element infrastruktury autostrad i tras ekspresowych.

- W trakcie podróży możemy na nich zaplanować niezbędną przerwę i odpoczynek, a na części z nich zatankować paliwo, zjeść posiłek, a nawet przenocować w hotelu - wylicza Julian Drob.

Reklama
Reklama

Dotychczas na kujawsko-pomorskim 128-kilometrowym odcinku drogi S5 funkcjonowały dwa MOP-y na wysokości Żnina i w Szczutkach (obwodnica Bydgoszczy).

- Otwarte 28 kwietnia dwa MOP-y Gruczno Wschód i Gruczno Zachód powstały w ramach budowy S5 na odcinku Świecie Południe - Bydgoszcz Północ i stanowią istotne uzupełnienie infrastruktury drogowej dla drogi S5 - zaznacza rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA.

GDDKiA zachęca do wypełnienia ankiety, której celem jest określenie potrzeb użytkowników Miejsc Obsługi Podróżnych zlokalizowanych przy drogach ekspresowych i autostradach. 

Reklama
Reklama

Wyniki badania, jak zapewnia GDDKiA, będą wykorzystane do zapewnienia lepszej jakości i szerszego zakresu usług świadczonych na MOP-ach.

Zdjęcia: GDDKiA

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (17)

  1. Drogowiec

    29 kwietnia 2023 10:52

    Dobrze byłoby gdyby pan Drob

    Dobrze byłoby gdyby pan Drob i jego koledzy pomyśleli o zjeździe z S5 na węźle w Dworzyskach jadąc od strony Gdańska, bo chyba o tym zapomnieli.

    • kierowca

      29 kwietnia 2023 12:55

      Temat poruszany dziesiątki

      Temat poruszany dziesiątki razy ale odpowiedź brzmi  nie bo nie

    • odbija ci?

      29 kwietnia 2023 13:11

      A Dworzyska, to jakaś

      A Dworzyska, to jakaś metropolia? Drogowiec, opamiętaj się.

      • Lukas

        29 kwietnia 2023 18:46

        Nie wiesz o co chodzi to

        Nie wiesz o co chodzi to zamilcz 

    • Kuba

      29 kwietnia 2023 17:25

      Stary, jak by do każdej

      Stary, jak by do każdej miejscowości wielkości Dworzyska budowali zjazdy bezkolizyjne, to ja dziękuję za taką ekspresówkę. Droga taka z założenia ma przyspieszyć ale też sprawić, że ruch będzie bardziej płynny.

      • Lukas

        29 kwietnia 2023 18:51

        Kurna przecież to nie chodzi

        Kurna przecież to nie chodzi o Dworzysko, tam mieści się węzeł Świecie Południe, to zjazd ułatwi podróżowanie lokalnym mieszkańcom czy nie, bo zjazdy są w Przechowie, właściwie pod Terespolem i na Górnym Grucznie. Dla mnie nie ma problemu, przejadę te kilka km, ale po co było robić Vistulę 1 itd, kiedy nie ma zjazdu. Poniali. 

  2. ciekawe jajo

    29 kwietnia 2023 12:49

    A bary i stacje benzynowe na

    A bary i stacje benzynowe na tych MOP-ach kiedy będą otwarte? za sto lat?

  3. Bla

    29 kwietnia 2023 13:23

    Dlaczego na obwodnicy Świecia

    Dlaczego na obwodnicy Świecia jest ograniczenie 100km/h?

    • Xyz

      29 kwietnia 2023 14:01

      W końcu gdzieś trzeba mandaty

      W końcu gdzieś trzeba mandaty trzepać !!! Blisko miasta policja będzie miała zawsze żniwa. 

    • Xyz

      29 kwietnia 2023 14:02

      W końcu gdzieś trzeba mandaty

      W końcu gdzieś trzeba mandaty trzepać !!! Blisko miasta policja będzie miała zawsze żniwa. 

    • A

      29 kwietnia 2023 16:49

      Na obwodnicy jest

      Na obwodnicy jest ograniczenie do 100km/h ponieważ ma ona za wąski pas awaryjny (2 metry) a minimum to 2,5 metra. Podobnie jest chyba na obwodnicy Szubina. Były to obwodnice budowane jeszcze przed większymi planami całej S5

      • Bla

        30 kwietnia 2023 12:26

        Dzięki za informację

        Dzięki za informację

  4. Gog_sz

    29 kwietnia 2023 19:08

    A gdzie stacja paliw i kiedy

    A gdzie stacja paliw i kiedy będzie 

  5. ;mouy

    29 kwietnia 2023 20:02

    Kiedy stacje benzynowe na

    Kiedy stacje benzynowe na tych MOPach?

  6. Anonim

    29 kwietnia 2023 21:27

    Dlaczego koło tych otwartych

    Dlaczego koło tych otwartych MOPów jest ograniczenie do 70 km?

  7. Tadzin

    30 kwietnia 2023 08:29

    Czy na mop będą panie??? Ktoś

    Czy na mop będą panie??? Ktoś coś wie

    • CCCP