Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Ponad stu uczniów z gminy Jeżewo otrzymało za darmo sprzęt komputerowy [zdjęcia]

Komputery zakupione w ramach ogólnopolskiego programu wspierania dzieci z rodzin pegeerowskich trafiły do uczniów w kolejnej gminie powiatu. Tym razem w Jeżewie.

Udostępnij
na-strone-4

Uroczystość przekazania dzieciom sprzętu komputerowego zorganizowano w Domu Kultury w Laskowicach.

- Przekazanie komputerów odbyło się na podstawie umów darowizn zawartych z osobami, które zostały zakwalifikowane do wsparcia, po spełnieniu warunków określonych w regulaminie konkursu grantowego - wyjaśnia Maciej Rakowicz, wójt gminy Jeżewo.

W gminie Jeżewo złożono 121 wniosków, z czego 109 osób spełniało wymagane warunki i zostały zakwalifikowane do objęcia wsparciem.

Uczniowie odebrali sprzęt z rąk wójta Macieja Rakowicza, Łukasza Schreibera, posła PiS z okręgu bydgoskiego i przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz Tadeusza Fiedurka i radnego Henryka Rybaka.

Gmina dostała na ten cel 265 tys. zł dofinansowania w ramach projektu pod nazwą "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR" finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

- Spoczywa na nas obowiązek monitorowania utrzymania efektów projektu grantowego. Zgodnie z jego zapisami, przez okres dwóch lat od daty zakończenia projektu mamy prawo prosić o okazanie przekazanego sprzętu komputerowego do oględzin, m.in. w celu oceny jego stanu technicznego oraz sprawdzenia jego faktycznego dysponowania i użytkowania przez osobę uprawnioną - zaznacza wójt Maciej Rakowicz.

Poniżej zdjęcia.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

źródło: Urząd Gminy w Jeżewie

Udostępnij

Komentarze (25)

 1. Powiat

  15 września 2022 09:50

  Dzieci byłych PGR są już 

  Dzieci byłych PGR są już  dawno dorośli .Tylko zamiast rozdawać to niech robią drogi bo są dziurawe.Już dawno mają na pewno laptopy tych osób dzieci co wzięli laptopy bo mieli naukę zdalną.Wiec pieniądze wywalone w błoto .Się nie dziwię że Świecie nic nie dostało bo nie jest na pewno za obecna władzą.

 2. Obserwator

  15 września 2022 11:34

  Ludzie mieszkający w

  Ludzie mieszkający w miejscowościach po byłych PGR, potrzebują dobrze płatnej pracy, aby godnie żyć i na odpowiednim poziomie utrzymywać standard życia swoich rodzin. Rozdawnictwo wykorzystywane jest przez obecną władzę, aby zdobywać poparcie ogłupiinego przez kurwizję, słabo wykształconego elektoratu i utrzymać się za wszelką cenę przy korycie. Głęboki kryzys wywołany przez tą niedouczoną i nieudolną władzę w najbliższym czasie doprowadzi między innymi do ubustwa energetycznego, bezrobocia i ogólnej biedy.

 3. Eryk

  15 września 2022 12:51

  Ja tu chyba czegoś nie

  Ja tu chyba czegoś nie rozumiem bo rozdają komputery bo czyjś dziadek albo babcia byli zatrudnieni w PGR to czemu nie dać też innym zawodom??  Przecież nie tylko PGR upadły… może czyjś dziadek np był kowalem i napewno więcej pracy wkładał w swój zawód… to jest bez sensu

  • +++++ +++

   16 września 2022 11:13

   Ty w ogóle jesteś cały czas

   Ty w ogóle jesteś cały czas na „umysłowym” minusie. Przecież ten sprzęt pochodzi z odzysku. W tę sprawę zaangażowali się nieodpłatnie informatycy przywracając oddany do kasacji sprzęt, do stanu używalności. Daj tym dzieciakom nacieszyć się tym na co niejednokrotnie nie stać niektórych rodziców. Nie wiem czy mi się wydaje, ale czy tobie przypadkiem na dzbanek nie spadó kowalskie kowadło?

  • Anonim

   16 września 2022 16:21

   zgadzam sie z Toba Eryku

   zgadzam sie z Toba Eryku,upadalo wiele zakladow np.cukrownia w Swieciu,wszystko rozebrano do golej ziemi a dla zwolnionych pracownikow tez nie bylo wtedy pracy,za to w PGR to byly 13-tki,ze do dzis je pamietaja

 4. Motyl

  15 września 2022 13:10

  No i jedna dama podjechała

  No i jedna dama podjechała czerwonym mercedesem byś się wstydziła …..

  Mogłaś chociaż pieszo podejść ten ,, kawałek,,.

 5. Jan

  15 września 2022 14:05

  Warto zaznaczyć, że komputery

  Warto zaznaczyć, że komputery zakupione zostały ze środków UE, dokładnie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Na zdjęciach nie widać promocji, przypadek?

  • Kazimierz

   15 września 2022 15:00

   Faktycznie, w tym artykule

   Faktycznie, w tym artykule nie ma o tym mowy. Za to jak sobie wszedłem na stronę gminy to jest dokładna informacja z jakich to środków. Panie Redaktorze, proszę o dopisanie tych informacji.

   • Redakcja

    15 września 2022 15:45

    Niedopatrzenie – uzupełnione.

    Niedopatrzenie. Uzupełnione. Pozdrawiamy.

  • Jan

   15 września 2022 16:54

   Bardzo dobrze, że redakcja

   Bardzo dobrze, że redakcja doprecyzowała informację. Inaczej wyborcy mogliby odnieść wrażenie, że komputery są zakupione przez władzę. Okazuje się, że władza w tym przypadku promuje się, być może robi kampanię, na koszt UE.

 6. Gosc

  15 września 2022 15:49

  A w Świeciu urzędnik z UM się

  A w Świeciu urzędnik z UM się zawalił i nikt nie dostał. 

  • John

   15 września 2022 16:18

   Może o tym redakcja zrobi

   Może o tym redakcja zrobi artykuł? UM wysłał pisma do wnioskodawców, że z winy systemu wnioski z naszej gminy nie zostały wysłane. Jakoś inne gminy sobie poradziły. Ewidentnie zawinili pracownicy. Czy zostały wyciągnięte jakieś konsekwencje? Gmina mogłaby naprawić błąd urzędnika i pokryć teraz zakup tych laptopów. 

 7. Wnioskodawca

  15 września 2022 16:27

  To jest skandal, że dzieci z

  To jest skandal, że dzieci z gminy Świecie nie dostały laptopów bo pracownik wysłał wnioski nie na ten konkurs co trzeba. Rozumiem, że Burmistrz interweniował w tej sprawie ale bez skutku. Za zaniedbanie z winy pracownika powinien odpowiedzieć w tej sytuacji pracodawca a dyscyplinarnie pracownik. W takim przypadku Burmistrz powinien z budżetu gminy zapłacić za te laptopy i mieć choć trochę honoru. Co my wnioskodawcy jesteśmy winni? Wniosek w terminie był złożony!!!

  • Gosc

   15 września 2022 20:02

   Widocznie nie ma honoru pet .

   Widocznie nie ma honoru pet .

  • Xyz

   15 września 2022 21:16

   Bractwo z PGR ma wiele

   Bractwo z PGR ma wiele wspólnego, jednak są różnice. Dlatego Świecie nie otrzymało komputerów.

   • Gosc

    15 września 2022 21:43

    Różnic nie ma tylko urzędnicy

    Różnic nie ma tylko urzędnicy są niekompetentni i nie ponoszą za to żadnych konsekwencji !

 8. Julka

  15 września 2022 18:03

  Nie dość że ludzie coś

  Nie dość że ludzie coś dostaną za dormo to jeszcze wielki problem i oburzenie a te wszystkie komentarze to pewnie piszą zazdrosne osoby które laptopów nie da stały proste 

 9. Kira

  16 września 2022 08:35

  Ile zawiści wśród piszących

  Ile zawiści wśród piszących.Naprawdę, nie bądźmy tacy zawistni!!!Przecież laptopy otrzymały dzieci.Im też zazdrościcie!

 10. Kira

  16 września 2022 08:38

  I tak jest o zarania,

  I tak jest o zarania, zwłaszcza w powiecie świeckim.Jak ktoś osiągnie więcej, trzeba zniszczyć, a psycholodzy czekają na tych chorych z zawiści.

 11. ***** ***

  16 września 2022 09:23

  Dzieci po byłym PGR w Jezewie

  Dzieci po byłym PGR w Jezewie????? W Jezewie nie było PGRu. PGR upadły 40 lat temu i dziś rozdaje się kompy.  Całe to pisowskie państwo to jeden wielki socjalizm. Obalalismy komunizm i znów w to szambo wdepnelismy. Trzeba szybko odsunąć od władzy tych posowskich aparatczyków na stanowiskach wójtów. Tylko czy jeszcze w Polsce są możliwe wolne wybory, cały kraj w rozsypce. 

  • Alojzy z Krąplewic

   16 września 2022 09:48

   Sprzęt komputerowy otrzymali

   Sprzęt komputerowy otrzymali uczniowie szkół podstawowych i średnich zamieszkujący miejscowość lub gminę, w których funkcjonowało niegdyś zlikwidowane PPGR, oraz których krewni w linii prostej (tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie/opiekun prawny) pracowali niegdyś w zlikwidowanym PPGR. W Krąplewicach był PGR a Krąplewice należą do Gminy Jeżewo.

   • ***** ***

    16 września 2022 10:59

    Alojzy ,trzeba być w aparacie

    Alojzy ,trzeba być w aparacie posowskim aby żyć w przekonaniu że po 40 latach ktoś chce nam dać komputer za to że dziadek świnie dokarmiał 40 lat temu w PGR Krapkowice. Jest to kupowanie głosów za pieniądze podatników, demokracja w Polsce może już nie mieć szans na istnienie. Zawsze kiedy milicja przejmowała władze szybko totalitaryz i zamordyz wchodził w przestrzeń publiczna.Gmina Jeżewo ma szansę i wszystko na to wskazuje stać się modelowym przykładem. Szybko odsunąć od władzy PiS i ich aparatczyków bo na wszystko będą dotacje, z pracy starczy na rachunki.

 12. Polak

  16 września 2022 10:40

  Gratulacje dla ludzi, którzy

  Gratulacje dla ludzi, którzy za przeproszeniem srają do własnego gniazda. Po komentarzach widzę typowe „Proszę mi dać komputer za darmo. Dlaczego? Bo mam hitom ciele”…

  • Polak

   16 września 2022 10:41

   horom curke*

   horom curke*

 13. Obywatel

  16 września 2022 18:03

  To oburzenie nie jest

  To oburzenie nie jest skierowane przeciw dzieciom. Chodzi o to, że nie wolno prowadzić rozdawnictwo i mówić że to za darmo. Ten sprzęt jak i wszystkie rozdawane pieniądze pochodzą z podatków zabieranych pracującym. No ale skoro panują poglądy Kalego, to trudno się dziwić. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama