Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Popłoch w Warlubiu. Kto będzie rządził w zastępstwie Michalaka?

Na razie nie jest znana data wyznaczenia przez wojewodę osoby, która obejmie rządy komisaryczne w gminie Warlubie w zastępstwie skazanego Krzysztofa Michalaka. Tymczasem wójt, w charakterystyczny dla siebie sposób, zaczął się kreować na ofiarę systemu.

Udostępnij
ug-warlubie

REKLAMA

Wprawdzie piastujący najwyższe stanowiska w samorządach nie tak często tracą posady z powodu popełnionych przestępstw, ale jest gotowy scenariusz i na tę okoliczność.

Reklama
Reklama

- Gdy otrzymamy wyrok z sądu, wojewoda podejmie decyzję o wyznaczeniu osoby pełniącej funkcję organu wykonawczego - wyjaśnia Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego. - Myślę, że nazwisko "zastępcy" wójta Warlubia poznamy w ciągu dwóch tygodni. Kolejnym krokiem będzie podjęcie decyzji w sprawie wyborów samorządowych, które wyłonią nowego wójta.

Wybory odbędą się w ciągu najbliższych trzech miesięcy.
REKLAMA

O tym jak będzie w najbliższym czasie funkcjonować gmina próbowaliśmy porozmawiać z przewodniczącą rady gminy. Niestety, Maria Jankowska jest nieuchwytna dla mediów. Być może wciąż jest w szoku po tym, co się stało. W końcu należała do najbliższych współpracowników wójta, razem kreowali wizerunek komitetu wyborczego, z którego startowali.

Reklama
Reklama

Krzysztof Michalak po powrocie z sądu w Bydgoszczy, gdzie usłyszał wyrok, zwołał w urzędzie spotkanie, na którym pożegnał się z pracownikami. Umieścił też na swoim profilu facebookowym nieco zaskakujący wpis.

Twierdzi w nim, że został skazany za to, że nie wykonał należycie swoich obowiązków w trybie nadzorczym robót na wiaduktach w Warlubiu i Rulewie oraz przy budowie boksów w Lipinkach.
REKLAMA

Wójt mija się z prawdą. Sąd nie skazał go za to, że nie dopilnował robotników, tylko za podpisaywanie faktur poświadczających prace, które się nie odbyły. Właśnie dlatego do gminnej kasy musi zwrócić prawie 75 tys. zł (o poniedziałkowym wyroku sądu piszemy w tekście niżej).

Mimo to, Michalak deklaruje, że dalej będzie aktywnie uczestniczył w życiu gminy, choć nie wiadomo, w jakiej roli, bo ma 5-letni zakaz pracy w samorządzie.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
64 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Złożył CV do gminy jako rola

Złożył CV do gminy jako rola kotłowego. Sam powiedział że to ciepła posada 

Nudne to już walkujecie temat

Nudne to już walkujecie temat 

Trzymaj się. Wszystkiego

Trzymaj się. Wszystkiego dobrego

Reklama

Może zięć zostanie wojtem

Może zięć zostanie wojtem

Albo żona albo córka?

Albo żona albo córka?

Brat wystartuje w wyborach

Brat wystartuje w wyborach

Reklama

Żeby wam żółć nie pękła od

Żeby wam żółć nie pękła od tego jadu,bo w dobie covid ciężko dostać się do szpitala.

Butny NARCYZ skończył w

Butny NARCYZ skończył w nieslawie.

Nowy wójt zapewne dokopie się

Nowy wójt zapewne dokopie się więcej przekretów podczas kontroli w gminie. Teatrzyk trwać będzie dalej. A co do posady innych współpracowników To nepotyzm jest w tym gminie widziany jak księżyc podczas pełni. Czas żeby zrobić ornung i odesłać do posredniaka coniektorych.

Reklama

Nareszcie ze sprawiedliwości

Nareszcie ze sprawiedliwości stała się zadość! Brawo dla sądu!

Czytałem wpis tego przekręta

Czytałem wpis tego przekręta,nawet w obliczu wyroku sądu mydli ludzią oczy,wyrok nie jest tajny i czekamy aż go przedrukuje jakiś brukowiec. Wstydu niema ten człowiek żeby przepraszać za to że nie dopilnowal prac to już hańba. Kazali go za to że odebrał roboty które nie zostały wykonane a to jest ogromna różnica. Teraz jedyna robotę jaką może dostać z gminy to miotłą i kraweżnik na własnym rewirze, w ramach robót interwencyjnych. Z drugiej jednak strony mi go trochę żal,bo tylko głupi człowiek łasi się na takie drobne.

Jarzyna ze Szczecina podobno

Jarzyna ze Szczecina podobno ma być wojtem 

Reklama

Niech komisarz sprawdzi ile

Niech komisarz sprawdzi ile kosztowali

adwokaci broniąc drgania za gminne pieniafze

Jedyny gwarant ciągłości

Jedyny gwarant ciągłości przestrzeni w dookreślonym czsookresie powierzonych obowiązków uległ zwykłym popędom.

Trzeba sprawdzić w jaki

Trzeba sprawdzić w jaki sposób wszedł w posiadanie terenu nad jeziorem Rybno i dlaczego wczesniej tego terenu wydzierżawił swojemu koledze który na c,esci tej działki pobudował dom bez pozwolenia .

Tytuł artykułu jest

Tytuł artykułu jest nieprawidłowy, nie zastępstwie ale kto bedzie rządzi po Michalaku. Wyrażenie zastępstwo sugeruje , że wróci on na to stanowisko a to mam nadzieje nigdy nie nastąpi.

Panoszył się jak święta krowa

Panoszył się jak święta krowa ,a przydupniki

klaskali .Cała komisja rewizyjna i inni radni przydupniki udawali ,ze nic nie wiedzą, a teraz się rypło. Taki uprzejmy mily elokwentny na zewnatrz a  koniec przestepca .

I bardzo dobrze. W końcu

I bardzo dobrze. W końcu karma wróciła co? Mało to razy upokorzyłeś mieszkańców gminy? Przez lata chodząc do gminy i prosząc aby cię zrobić z drogą bo nie mogę z niepełnosprawnym dzieckiem wyjechać nawet do lekarza, albo przez błoto do kolan dziecko nie może iść czyste do szkoły usłyszałam, że to nie jego problem a dziecko mogę przenosić te 300 metrów na plecach, po czym na ulicy przebierać dziecko w czyste rzeczy, a mój mąż ma zakupić gumiaki i zostawiać je w polu na zmianę mam nadzieję, że odpowiesz za wszystko, tego ci życzę od lat.

Ooooooo

Ooooooo

Teraz niech się wezmą za

Teraz niech się wezmą za urzędników bez kompetencji , pośredniak będzie pękał w szfach, 

Wstyd ludzie, w w kościele w

Wstyd ludzie, w w kościele w niedzielę wszyscy jesteście tacy pobożni !?!?;!

na nowego wojta moze zgodzi

na nowego wojta moze zgodzi sie wojt na emeryturze z wieloletnim doswiadczeniem z sasiedniej gminy p.Pikula

Jeżeli sąd skazał p wójta to

Jeżeli sąd skazał p wójta to były podstawy  a wy wszyscy „poeci” zajmijcie się sobą i zamknijcie się !!!!!

Czas zacząć w Świeciu

Czas zacząć w Świeciu porządki robić. 

Byłam w Warlubiu, potwierdzam

Byłam w Warlubiu, potwierdzam, na ulicach popłoch i panika. Tłumy ludzi bezwiednie, w panice biegają po ulicy Dworcowej, tu i ówdzie słychać krzyki i lament. Widziałam też niewielką grupkę nieco już podstarzałych panów, nad którymi, na wietrze łopotał postrzępiony czerwony sztandar, a którzy próbowali sforsować drzwi do budynku Urzędu Gminy, drzwi tych, jako ostatnia na posterunku, skutecznie broniła Pani sprzątaczka, uzbrojona tylko w miotłę i mokrą ścierę. Wczoraj natomiast zaobserwowano jak drogą krajową nr 91 od strony Grupy, w kierunku Warlubia przemieszczała się duża, zwarta kolumna ciągników rolniczych z przyczepami, na których stali ludzie z widłami i cepami w dłoniach. Obecnie na terenie gminy wprowadzono godzinę milicyjną, która obowiązuje od godz.18″ do 6″ rano. Niezależne źródła podają też, że w celu opanowania sytuacji MON skierował do Warlubia batalion ZBOWiD-owców. Do sprawy jeszcze wrócę. 

Na miejscu wójta widziałbym

Na miejscu wójta widziałbym naszego dobrodzieja, Księdza Proboszcza. Człowiek uczciwy i głębokiej wiary. Co wy na to?

Nie martwcie się o wójta.

Nie martwcie się o wójta. Należ mu się odpoczynek. Może napisze kasiążkę w której dookreśli w rzeczonym temacie zakres swoich dzialań w przedmiotowej sprawie.   

Michalaki, Michalaki od

Michalaki, Michalaki od Michalaków już główa  boli. Dajta pokuj…. Ludzie gagata i gadata ićta do roboty i dajta chopu spokój…. 

A może powrót do przeszłości

A może powrót do przeszłości i dostaniecie w tym wspaniałym Warlubiu człeka, który tu dawno temu bywał i od czasu do czasu bywa: czyli pana Genka Kłopotka?

Już znamy plany centrali, nie

Już znamy plany centrali, nie będzie gminy Warlubie, zostanie przejęta terytorialnie u organizacyjnie przez miasto i gminę Nowe, burmistrZ Czesław już się cieszy !!!!

Niebawem ujrzymy wielość

Niebawem ujrzymy wielość podobnych spraw.

Były wojt w uznaniu swojej

Były wojt w uznaniu swojej godności zapewne pójdzie na chorobowe.

Ciekawe czy drops zrobił

Ciekawe czy drops zrobił podobnie?

WŁAŚNIE. Wszyscy w Kosciele a

WŁAŚNIE. Wszyscy w Kosciele a w pierwszej ławce kto? Sam Skazany z rodzinką.  To fałszywi i zaklamani ludzie drwiący ze spoleczenstwa. Licza się tylko oni. Reszta nie ważna. 

Przewodnicząca Rady Gminy

Przewodnicząca Rady Gminy Ktokolwiek widział ktokolwiek wie niech zadzwoni do redakcji bądź na policję. Czekamy na oświadczenie było nie było byłej Naczelnik Gminy. Czyżby  już kapcie  ciepły kocyk i fotel przy piecu. 🙂 

Krzywy nosie jeżeli masz

Krzywy nosie jeżeli masz dowody na kłamstwo to jesteś zobligowany powiadomić organy ścigania !

Spokojnie Prosty Nosie

Spokojnie Prosty Nosie poczekasz się. 

Teraz poleca łby . I bardzo

Teraz poleca łby . I bardzo dobrze . Te dziewczynki i chłopaczki bez szkół , te stare baby  co myślą ze rozumu pozjadały Mazurkowa i Jankowkowa trzesa już gaciami ..

Gdyby zrobił chociaż jedną

Gdyby zrobił chociaż jedną focie z tych remontów byłby dalej wójtem. Co za pech.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Reklama
Reklama

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

We wtorek po południu strażacy zakończyli poszukiwania zaginionej kobiety na jeziorze Stelchno.

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Wiadomości

Niebawem mieszkańcy gminy Pruszcz będą się cieszyć prawie 4 km nowych gminnych dróg. Tak oczekiwane inwestycje realizowane są w dwóch lokalizacjach.

Styl życia

Młodzi kajakarze zmierzyli się w sobotę w Decznie w konkurencjach na lądzie i na wodzie. Wyniki nie były tu najważniejsze. Liczyła się przede wszystkim...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo