Dziękuję wszystkim rolnikom, którzy przyszli - Wasza otwartość, pytania i pomysły są bezcenne. To właśnie w takich rozmowach najlepiej widać, jak bardzo nam wszystkim zależy na rozwoju polskiego rolnictwa.
Pani Minister odpowiedziała na każde pytanie rzeczowo i z pełnym zrozumieniem dla sytuacji producentów. Swoją wiedzą, doświadczeniem i spokojem zrobiła wrażenie na wszystkich uczestnikach spotkania.
To była naprawdę konstruktywna i potrzebna wizyta. Poruszyliśmy wiele ważnych tematów:
- „Rzeczywisty producent” na opakowaniach – jeszcze w tym roku rusza ankieta wśród producentów i konsumentów, a od stycznia 2026 r. konsultacje społeczne nowych przepisów.
- Zmiany w ustawie o IJHARS – by skuteczniej kontrolować przetworzone owoce i produkty. Bezpieczna żywność to podstawa!
- Ograniczanie marnowania żywności – nowa ustawa ma sprawić, że dobra żywność trafi do potrzebujących, a nie na wysypiska.
- Spółdzielczość rolnicza – analizujemy przepisy, by realnie wspierać rolników w organizowaniu współpracy.
- Żywienie zbiorowe oparte na produktach ekologicznych – kierujemy ustawę do konsultacji, by zdrowa żywność trafiała do szkół, szpitali i gastronomii.
- Interwencja 13.4 – nabór został przedłużony! Wsparcie nawet do 680 tys. zł na rozwój współpracy w systemach jakości.
- Nowoczesne technologie – inwestujemy w laboratoria analityczne GIJHARS, drony, nawozy i nowe techniki genomowe.
To wszystko po to, aby polskie rolnictwo było nowoczesne, konkurencyjne i bezpieczne — a my pracujemy nad tym każdego dnia.
Dziękuję za tak dobrą atmosferę spotkania. To była rozmowa, która daje energię do dalszej pracy!
Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację spotkania - Panu Staroście Bydgoskiemu Piotrowi Kozłowskiemu oraz Panu Dyrektorowi - Stanisławowi Buś.












[ogłoszenie]