Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Powoli rosną mury remizy OSP Ratownik

Prawdopodobnie już wiosną przyszłego roku strażacy z OSP Ratownik będą mogli zacząć urządzać się w swojej pierwszej, własnej siedzibie.

Udostępnij
remiza-ratownika

REKLAMA


Dopiero drugi przetarg na budowę remizy pozwolił wyłonić wykonawcę. Wprawdzie oferta złożona przez firmę Rembud z Grudziądza - 2 mln 322 tys. zł - nieco przekraczała kwotę, jaką planowano wydać na ten cel, uznano jednak, że różnica jest na tyle nieduża, że gmina może ją pokryć. Nie było bowiem żadnej pewności, że kolejny konkurs ofert przyniesie korzystniejsze rozstrzygnięcie.

Obiekt powstający przy ul. Laskowickiej w Świeciu, w miejscu dawnego boiska sportowego, będzie budynkiem dwukondygnacyjnym częściowo podpiwniczonym. Wymiary zewnętrzne remizy to 19,5 na 14 m. Dodatkowo na terenie działki planuje się lokalizację wiaty zadaszonej do celów rekreacyjnych. Zaprojektowano też parking dla 16 samochodów osobowych.
REKLAMA

Od momentu powstania jednostki druhowie z OSP Ratownik korzystają z gościnności Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu. Od początku było jednak wiadomo, że to rozwiązanie tymczasowe. Szukanie nowego lokum stało się pilne w momencie, gdy ruszyła budowa nowej komendy powiatowej, która znajdować się będzie w sąsiedztwie Nowego Szpitala.

Budowa remizy stała się koniecznością również z tego względu, że druhowie systematycznie wzbogacają się o nowy sprzęt. Dzięki swojemu zaangażowaniu, ich projekt uzyskał najwięcej punktów w ramach budżetu obywatelskiego gminy Świecie. Dzięki temu na zakup wyposażenia remizy otrzymają 195 tys. zł.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Udostępnij

Komentarze (7)

 1. Ulrich von Jungingen

  15 października 2019 14:39

  No dobra, a co z odbudowa

  No dobra, a co z odbudowa zamku, dlaczego milczycie w temacie?

  • Pawel

   15 października 2019 16:59

   Chyba ważniejsza jest remiza

   Chyba ważniejsza jest remiza dla strazakow którzy ratują życie i mienie ludzkie niz jakiś stary zamek. 

   • Cheinrich von Plauen

    15 października 2019 17:20

    Zamek jest ważny! Zawodowa

    Zamek jest ważny! Zawodowa straż pożarna chybaby wystarczyła w takim małym Świeciu !

    • Ulrich von Jungingen

     15 października 2019 18:12

     Jakis przyjezdny giermek ma

     Jakis przyjezdny giermek ma smialosc sie odzywac?

     • Jagiełło

      15 października 2019 20:03

      Milczeć krzyżowce, bo wam

      Milczeć krzyżowce, bo wam jesień sredniowiecza przypomnę. 

    • zdziro

     15 października 2019 21:01

     Ortografia się kłania Wielki

     Ortografia się kłania Wielki Mistrzu.

 2. Kazimierz

  17 października 2019 14:32

  A po co strażakom wiata do

  A po co strażakom wiata do celów rekreacyjnych?? Marnowanie pieniędzy. Mozna to wszystko było zrobić o połowę taniej.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama