Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pożar w Mondi. W zakładzie zapaliła się makulatura

Cztery zastępy straży gaszą ogień w Mondi, który wybuchł w poniedziałek po południu.

Udostępnij
pozar

Artykuł aktualizowany

Zgłoszenie o pożarze w Mondi Świecie wpłynęło w poniedziałek o godz. 13.42.

W zakładzie zapaliła się makulatura i zwoje papieru w belach, zajmujące około 100 m kw. powierzchni i ułożone na wysokość około 2,5 m.

Reklama
Reklama

W akcji biorą udział cztery zastępy straży, dwa z komendy powiatowej i OSP Przechowo oraz dwa ze straży zakładowej.

- W tej chwili trwa przewożenie makulatury i papieru wózkami widłowymi w bezpieczne miejsce, aby przelać je wodą - wyjaśnia mł. asp. Tomasz Gliniecki z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Jak podaje straż pożarna, sytuacja jest pod kontrolą.

Reklama
Reklama

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru i jak duże są straty.

Aktualizacja

Działania straży zakończyły się tuż przed godz. 16.30.

Jak podaje straż pożarna, ogień wywołała prawdopodobnie iskra spod kół pociągu, który przejeżdżał obok miejsca, gdzie były składowane makulatura i papier.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
35 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

O cholera co się stało pewnie

O cholera co się stało pewnie ktoś z  fajka latał 

Ciekawe jak MONDI w zime da

Ciekawe jak MONDI w zime da radę bez energii elektrycznej…

Napewno ktoś z

Napewno ktoś z czterobrygadówki petem rzucił w papier, I na pewno jeszcze palił bez kakakasku

Mondi to najlepszy zakład w

Mondi to najlepszy zakład w historii. Dbają o nas a my o Mondi.

W Mondi jest zakaz palenia.

W Mondi jest zakaz palenia. Brak jest palarnii. To jedyny zakład w okolicy który nie ma wogóle miejsc wyznaczonych do palenia. Taki efekt. Co jakiś czas tak będzie. To jest logiczne.

Podobno sam prezes zerwał z

Podobno sam prezes zerwał z siebie białą koszulę i gasił nią osobiście dlatego straty takie niewielkie:)

To kolejarze z Railia,

To kolejarze z Railia, najbardziej docenianej spółki w calym Mondi na Świecie. Jak się palą do roboty, to wszystko dookoła płonie 

Zapaliły się zwoje papieru.

Zapaliły się zwoje papieru. Te co nie są na sprzedaż tylko do ponownego przerobu więc straty nie są aż tak wielkie. 

Poza tym przyczyną nie są fajki tylko obok są tory od których mogły pójść iskry a dziś jest wietrzny dzień więc o przemieszczenie iskry trudno nie jest.

Ale dzbany i tak powiedzą że 4 brygadówki wina 

Pracuje w mondi i nie na

Pracuje w mondi i nie na 4brygady tylko normalnie z wolnymi weekendami. No i w mondi pracuje i jak mówiłem to weekendy mam wolne no bo nie pracuje w weekendy. I jak już wcześniej pisałem to w Mondi prace mam i weekendy mam też wolne. 

MONDI a palenie papierosów to

MONDI a palenie papierosów to jest żart, w zakładach takich jak Lotos Orlen są wydzielone miejsca dla palaczy. Tak debile z MONDI sami spalą własny zakład. Powodzenia Żydki 

Nie chcę nic mówić ale gdzie

Nie chcę nic mówić ale gdzie byli ludzie od BHP? 

Bysta dali mi milon podwyżki

Bysta dali mi milon podwyżki to bym to ugasił bajcepsem , pjoter

Przyjechały wagony z

Przyjechały wagony z makulatura od których poszła iskra i tak się zapaliło ot to cały sekret ,a tak poza tym jestem na plaży w stegnie ,w stegnie na plaży.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama