Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pracownicy: To już koniec firmy. Na bruk idzie 200 osób

- Dramat - to najczęściej powtarzane przez pracowników określenie na sytuację w fabryce mebli Klose w Nowem. W poniedziałek w zakładzie wyznaczono zebranie załogi.

Udostępnij
fabryka-b

- Wysłali nas na tygodniowe urlopy. A teraz dowiadujemy się, że w poniedziałek ma zostać zorganizowane zebranie. Wiemy już czego ma dotyczyć - likwidacji fabryki i zwolenienia całej załogi - poinformowali nasz portal w środę pracownicy fabryki mebli Klose w Nowem.

To jeden z największych pracodawców w gminie Nowe. Jeśli potwierdzą się te informacje, zatrudnienie straci około 200 osób.

- Nie dość, że pensje były na poziomie najniższej krajowej i wypłacane na raty, to teraz będzie jeszcze gorzej, bo jedyne, na co będziemy mogli liczyć, to wypłata przez parę miesięcy zasiłku dla bezrobotnych - mówią rozgoryczeni pracownicy.

Reklama
Reklama

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie z innych źródeł, czarny scenariusz dla fabryki w Nowem jest już właściwie przesądzony. Podobna sytuacja panuje w innej filii spółki, w Czersku koło Chojnic.

O dramatycznej sytuacji nowskiego zakładu pisaliśmy w styczniu tego roku (patrz artykuł poniżej).

Po sprzedaży przez Skarb Państwa w 1992 r. państwowej Pomorskiej Fabryki Mebli w Nowem niemieckiej spółce Klose, zakład miał swoje lepsze i gorsze lata.

Reklama
Reklama

Ostatnie lata przyniosły kryzys w branży meblarskiej. Firma popadła w długi. Ratunkiem przed roszczeniami wierzycieli było postępowanie sanacyjne, bo w jego trakcie zostają one zawieszone.

Otwarte w grudniu ubiegłego roku przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy postępowanie sanacyjne miało obowiązywać przez rok.

Na zarządcę wyznaczono warszawską spółkę MGW. Od tej chwili dotychczasowi szefowie zakładu w Nowem nie mieli nic do powiedzenia.

Reklama
Reklama

- Trzeba dokonać dokładnej analizy finansowej. Dopiero potem będzie można mówić o konkretnych działaniach zmierzających do poprawy sytuacji zakładu – powiedział nam w styczniu mecenas Tomasz Ryżyński z firmy MGW Doradca Restrukturyzacyjny.

Po 12 miesiącach miało okazać się czy postępowanie sanacyjne wyprowadzi nowską fabrykę na prostą.

- Nie potrzebowali na to roku. Już po pięciu miesiącach doszli do wniosku, że fabryki nie da się uratować - kwitują rozczarowani pracownicy.

Reklama
Reklama

Skontaktowaliśmy się z zarządcą fabryki Klose w Nowem. Czekamy na odpowiedź.

Więcej o sytuacji zakładu i o tym, na jaką pomoc mogą liczyć pracownicy po utracie zatrudnienia, wkrótce w Extra Świecie.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
96 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Robić prawko C lub C+E 

Robić prawko C lub C+E  ,uprawnienia i zapraszam na dojazdy do Świecia ,praca pn-pt 8-10h zapłacę 5tys na rękę, byle były chęci bo jak obserwuje pracowników w Klose to nie dziwię się ,że fabryka upada .

Przyjdzie opozycja,

Przyjdzie opozycja, posprzedaje obcym zakłady pracy i będzie tak jak w tej fabryce. Powodzenia, a warszawka się tym nie przejmie.

I co teraz? Władze

I co teraz? Władze samorządowe co macie do zaproponowania? Powiat, marszałek województwa co? Co żeście przez ponad rok zrobili w tej sprawie? Gdzie jest PO PSL Lewica przecież to wy rządzicie w powiecie i województwie.

Szkoda pracowników tyle

Szkoda pracowników tyle wkładali pracy aby to wszystko działało.A Pan M.M z magazynu aby zrozumiał co to jest praca za najniższą krajową.

W życiu może nas spotkać to że z kierownika można być robotnikiem.

Swoje dołożyli pseudo

Swoje dołożyli pseudo zarządcy miasta, wolinski i kolega zastępca mydlą oczy ludziom rzeczami najmniej potrzebnymi, typu remont schodów nad wisłę, a od nigdy nie potrafili przyciągnąć inwestora w nasze rejony. To miasto przez nich umiera, sam mam 25 lat i musiałem stad wyjechać, mimo ze nie chciałem, ale tutaj nie ma przyszłości.  

Oczywiście szczera prawda

Oczywiście szczera prawda brak inwestorów oraz miejsc pracy robi z miasta pustkowie bez ludzi młodych . Oczywiście wszyscy w tym naszym pięknym urzędzie tylko patrzą żeby zarobić,kupić jakąś działkę wybudować dom albo wciągnąć kogoś z bliskich żeby sobie dorobił z publicznych pieniędzy. Niestety tak to wygląda od samego dołu aż po sam szczyt . Szkoda brak pomocy obywatelom żeby tylko sobie napchać kieszenie 

Racja każdy tylko patrzy żeby

Racja każdy tylko patrzy żeby coś zaj…. Wpadła tylko księgowa a bierze każdy 

Jesli ktoś, kto nie ma pracy

Jesli ktoś, kto nie ma pracy i perspektyw gardzi 5tys na start to ręce opadają… Ale tak to jest jak PIS przyzwyczaja elektorat, że można żyć wręcz lepiej z samych zasiłków i pomocy typu 500+ … no i pogrążamy Nowe i całą Polskę w długach, mega inflacji…Sami odcinamy sobie możliwości dofinansowań z Unii Europejskiej (na infrastrukturę, służbę zdrowia, edukację czy dla przedsiębiorców) przez walkę PiS’u niczym Don Kichot z wiatrakami…

Najgorsze jest to, że nie widać perspektyw w tym mieście. Władza nic nie robi a w Urzędzie nepotyzm i znajomości. 

Wielki cud, bo powstały schody… Tylko dla kogo?? Odnowione miejsce dla meneli bo turystów tu nic nie przyciąga 

W pbdim w Grudziądzu na

W pbdim w Grudziądzu na łąkowej potrzebują ludzi. 

To musialo się tak skończyć

To musialo się tak skończyć wszyscy kradli w fabryce wynosili, wywozili niektórzy dzisiaj mają dobre interesy z tego procederu.

Macie wasze eldorado

Macie wasze eldorado pisiorowskie, dzięki któremu koszty pracowników wzrosly o 300 procent sam ZUS, koszty utrzymania podatków, Jesli chodzi o branże meblarska to koszy surowców jakieś 500-600 procent w górę! 

ale macie przecież 500+ durna choloto

To dopiero początek.

To dopiero początek. Pisobolszewia zarżnęła polskie firmy i przedsiębiorców. W tym kraju bardziej opłaca się nie pracować i ciągnąć socjal niż pracować/prowadzić działalność gospodarczą.

I cyk 200 za granicę, Ale

I cyk 200 za granicę, Ale niedługo Polska będzie zmuszona do przyjmowania lekarzy, inżynierów i specjalistów ze śniadą cerą to znów menagery będą mogli przebierać jak w ulęgałkach 

W Słupsku zamykają fabrykę

W Słupsku zamykają fabrykę SCANII, teraz meblarstwo w Nowem. W całym kraju takich zamknięć i plajt jest coraz więcej. Jak normy unijne związane z redukcją CO2 i metanu na dobre sięrozgoszczą , to rentowność europejskich fabryk (w tym polskich) będzie mocno ograniczona. Finalnie koszty zostaną przerzucone na konsumentów, co w znacznym stopniu ograniczy konsumpcję. 

PiS wykończy wszystko, kto

PiS wykończy wszystko, kto młody z zwolnionej ekipy wyjedzie za granicę, kto po 50tce na zasiłek. Szkoda ludzi… siedząc w domu z nudów włączą tv i jak co miesiąc od Glapińskiego usłyszą jak to Polacy się bogacą w zastraszającym tempie a nawet zaczynają wracać jak szaleni z zagranicy aby w Polsce podjąć pracę. 

Tak ta praca może jest za

Tak ta praca może jest za pięć na rękę a na piśmie dasz że osiem dziesięć godzin tylko

A tak na marginesie ty

A tak na marginesie ty pracodawca od pracowników to się odwal wina tylko takich jak ty co udają że płacą i nie szanują ludzi wielcy kapitaliści śmiechu warci 

Skończcie płakać do Świecia

Skończcie płakać do Świecia zapraszamy tu roboty full

to jest prywatna firma o

to jest prywatna firma o małym interesie strategicznym.. więc dlaczego ktoś miałby utrzymywać z podatków prywatną firme. Wystarczy, że przez okropne decyzje PiS-PO-Lewica odnośnie lockdownów ogrom firm została tymczasowo zamknięta i dostała kase z dodrukowanej nic niewartej kasy jako tarcza. Mogliście kupować od nich meble zamiast pytać czemu rząd lub jakiś urząd niedofinansował prywatną firme.. od tych socjali i tego licytowania się na kto da więcej już wam się w głowach pokręciło.. niedługo będziecie myśleć.. że rząd/urząd musi wszystko finansować i wszystkim daawać. a nie tak jest rola rządu i urzędów.

Widać mędrców Platwusowych

Widać mędrców Platwusowych bez krzty wiedzy o ekonomii ,wam jest kury szczać prowadzać razem z twnem,jak mawiał Marszałek Piłsudski  albo czytać o obrotach stref niemieckich, .Targowica posprzedawala Polski majątek za grosze niemcom i innym przybłędom i to Niemcy rządzą  zakładem A nie potrafią .Nie potrafią rządzić we własnym kraju A co dopiero zakładem w Polsce. Polska ma najniższe bezrobocie w Europie i najwyższe PKB, no tak wy nawet nie wiecie co to jest PKB Polska rozwija się najszybciej w Europie  i to są twarde dane konsorcja analitycznych z zachodu  A to boli Niemców  jak drzazga w ..iucie A  na zachodzie recesja, i  bezrobocie  inflacja wystarczy poczytać niemiecką prasę, ale wy napchaliscie sobie kartony na s,to pierdolami o Żarkach i teraz próbujecie zainteresować  tym innych  na szczęście targów i A dostanie takie lanie jesienią  że im się osmiorniczkka od sowy podbije, fachowcy za eurosrebrniki. 

Dokładnie jak kolega wyżej 

Dokładnie jak kolega wyżej   nauczcie się  lepiej Mazurka Dąbrowskiego  lemingi  aaaa POdpowiadam to hymn.A i jeszcze ,dla obcej agentury w Polsce najważniejszy jest wewnętrzny „pożyteczny idiota”

I bardzo dobrze się stało w

I bardzo dobrze się stało w końcu przestajemy wąchać skarpetki helmuta.a  zaklad kupi moze jakas polska firma i będzie działał. 

Widac oderwanie od

Widac oderwanie od rzeczywistości piszących tuskove kocopały A niemieckie media w Polsce robią swoje ,Niemczech to nie Do pomyślenia tam zagranicznych mediów jest 2 procent i jest na to ustawa bezpieczeństwo państwa.

każdy szanujący się człowiek

każdy szanujący się człowiek w tym mieście powinien dążyć do tego żeby jak najszybciej się z niego wynieść dla swojego dobra

Niemcy myśleli że bez

Niemcy myśleli że bez inwestycji będą  mieć taniego robotnika jak na początku za 5zł

Panowie z Grudziądza czas

Panowie z Grudziądza czas wziąsc się do pracy,a nie tylko słuzbowymi wozami objeżdżać ……

Tak wlasnie dobrze

Tak wlasnie dobrze prosperujace zaklady polskie marki  sprzedawano za grosze obcym dyletantom którzy dziś mają problemy we własnym kraju recesja do kwadratu

Dobrze że  powstaje komisja

Dobrze że  powstaje komisja do spraw rosyjskich wpływów bo Polskę sprzedawano na zachód i wschód  dlatego taki kwik,  słychać wycie znakomicie, po tym wiemy że sprawy Polski idą w dobrym kierunku. 

Love jarek. Mój Ci on. 

Love jarek. Mój Ci on. 

Kombinat ludzi przyjmie

Kombinat ludzi przyjmie

Taki los tych regionów. Nic

Taki los tych regionów. Nic tylko wyjechać.

Kto wam kazał siedzieć w tej

Kto wam kazał siedzieć w tej fabryce za najniższą krajową. Można było się ruszyć gdzieś z tego zasranego pseudomiasta. Najlepiej biadolić nad losem złym, ale  kradli wszyscy cud, że ta fabryka jeszcze stoi.

Podziękujcie komisarzowi

Podziękujcie komisarzowi Januszowi Lewandowskiemu, dzika prywatyzacja lat 90-tych, sprzedaż mienia państwowego w obce ręce za bezcen. To dzięki tego typu politykom ludzie pracowali na umowach śmieciowych, w wielu innych zakładach bez umów, na czarno bez składek, za minimalną płacę, nie rzadko wypłacaną na raty, gdzie nowi właściciele firm skutecznie omijali płacenie podatków, wyzyskując pracowników, dorabiali się ich kosztem i kosztem budżetu państwa i kosztem samorządu. Kiedy uszczelnia się ściąganie VAT z tych tłustych kotów to raptownie przestaje się opłacać, to od razu krzyczą że ten zły PiS ich okrada , a kiedy oni sami okradali państwo i swoich pracowników to było ok? Teraz ten sam Janusz Lewandowski który zruinował polską gospodarkę w latach 90-tych, grzmi z mównicy o rzekomym łamaniu praworządności. Nie wiem kiedy było więcej swobody niż teraz za PiSu. Za rządów PO-PSL bawili się na koszt podatników ukradli składki z OFE, polikwidowali połączenia PKP i PKS, nie masz samochodu to nigdzie nie wyjedziesz, podnieśli VAT, szczególnie dotkliwy dla młodych rodziców którzy kupować musieli artykuły dziecięce, odzież, pieluchy, wyprawki, podnieśli wiek emerytalny, afer typu „Sowa i przyjaciele”, Amber Gold, OLT Express, ośmiorniczki, szkoda czasu na wyliczanie wszystkiego. Podwyżek dla nauczycieli, medyków – nie ma pieniędzy i nie będzie. Do tego to właśnie doprowadziły rządy PO-PSL. Teraz upadają Ci którzy dzisiaj nie mogą już kraść i wyzyskiwać. W samym Nowem to ten cały Woliński ze świtą powinni być na taczkach wywiezieni. 

Oto chodziło sprzedać Niemcom

Oto chodziło sprzedać Niemcom, Polską konkurencję i później ich wykończyć tak jak kiedyś zrobili w Polsce z fabryką cementu kupili ją i ona upadła tak właśnie działa nasza opozycja sprzedać i zniszczyć za srebrniki a później słyszymy że pieniędzy nie ma i nie było.!

Głosując na polityków PO-PSL

Głosując na polityków PO-PSL sami sobie zrobiliście krzywdę, macie teraz to czego chcieliście. Chcieliście robić za pół darmo na śmieciówkach, to robiliście. Jak widać głupich siać nie trzeba. W Nowem też głupków głosujących na PO-PSL nie brakuje. Zapierniczajcie teraz do roboty dziesiątki kilometrów, sami głosując wcześniej na złodziei sobie załatwiliście to co was dziś spotyka. Marazm I zgnilizna. Cały czas za społecznym przyzwoleniem was okradano. Trzeba być skończonym idiotą by zapierniczać na śmieciówkach albo na czarno za najniższą krajową. Najsmutniejsze jest to że to moi krajanie są takimi durniami. Upadek tego zakładu był oczywisty. Odcięto tłustym kotom możliwość wyłudzania VAT to się zwijają stąd. Niestety aby coś zbudować na nowo, to stare musi być z bólem wyrwane by później mogło być lepiej. I mam nadzieję że tak będzie, że Nowianie w końcu zrozumieją że prawdziwymi złodziejami byli politycy PO-PSL i lewicy .

głosuj na pisorów będzie

głosuj na pisorów będzie chodził goły i wesoły hahahaha fabryka sie skończyła jak i wszystko w tym miasteczku po mały sie zamknie. O Wielcy Nowianie do Lasu na jagody sezon rusza 

Widzę  że  pies niemieckiego

Widzę  że  pies niemieckiego sołtysa  jeśli chodzi o sprzedaż majątku polskiego jest na POsterunku tylko oczy coraz mocniej zapadłe  i facjata wykrzywiona bo niemieckie zatwardzenie ciśnie. 

Brawo Nowianin , mądrego to 

Brawo Nowianin , mądrego to  i przyjemnie posłuchać .

Ty pies dlaczego tak chętnie

Ty pies dlaczego tak chętnie wyborcy  PO tak chętnie przechodzą  na emeryturę  w wieku 67 a  kobiety 60 lat przecież oni byli za programem  Tuska i podwyższeniem wieku emerytalnego. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama