Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Proboszcz "klasztorka": Ktoś zrobił nam przed świętami paskudny kawał

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Świeciu odcina się od listu będącego wezwaniem do spowiedzi i uiszczeniu za nią opłaty. Sprawę zgłoszono policji.  

Udostępnij
klasztorek-7a

- O sprawie dowiedzieliśmy się od jednej z pań, której mama otrzymała to pismo - mówi ksiądz Leszek Grzela, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Świeciu. - Później okazało się, że kopia tego listu krąży już w internecie. Zaczęliśmy odbierać bardzo nieprzyjemne telefony i maile. To przykre, że coś takiego stało się właśnie teraz, tuż przed Wielkanocą, która ma dla katolików szczególne znacznie. Ktoś zrobił nam paskudny kawał - ubolewa proboszcz "klasztorka".

Fake news ma się jednak dobrze. Wielu z pewnością w niego uwierzyło, zupełnie nie biorąc pod uwagę faktu, że w sieci bardzo łatwo umieścić nieprawdziwe treści. W tym przypadku jest to wezwanie do płatnej spowiedzi.

To może budzić uzasadnione oburzenie. Tyle, że to kłamstwo. Jakie intencje miał autor tej kłamliwej informacji? Można jedynie się domyślać.

Reklama
Reklama

Z listu wynika, że opłata za spowiedź miałaby być przeznaczona na remont kościelnych organów.

W piśmie podano dwa numery kont. Jedno rzeczywiście należy do "klasztorka". Drugie jest fałszywe, bo ma 20 zamiast 26 cyfr.

W piątek parafia zgłosiła sprawę policji.

Reklama
Reklama

Poniżej fałszywe pismo krążące w internecie.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (29)

  1. AbcD

    7 kwietnia 2023 11:04

    A głupi ludzie wierzą we

    A głupi ludzie wierzą we wszystko co zobaczą na ekranach. Można tysiąc razy ostrzegać o fejkach i wyłudzaniu pieniędzy a i tak znajdzie się bałwan co uwierzy że jakiś amerykański genenerał chce 50 tysięcy bo musi do Polski przylecieć A nie ma za co ..

  2. Roberto

    7 kwietnia 2023 11:07

    Spokojnie przeżywamy Triduum

    Spokojnie przeżywamy Triduum paschalne A lewactwu i OPOSzycji pozwolić mówić  i pisać im więcej mówią tym gorzej dla nich.A wypłatę otrzymają w jesiennych wyborach.

    • kobieta

      7 kwietnia 2023 11:21

      A co ma współnego opozycja z

      A co ma współnego opozycja z kimś kto wyłudza pieniadze ?? 

    • xxxxx xxx

      7 kwietnia 2023 11:33

      xxxxx xxx

      xxxxx xxx

      • xxxxxx

        7 kwietnia 2023 11:52

        Alfons 

        Alfons 

        • Lukas

          7 kwietnia 2023 20:28

          Piękne imię wielu królów

          Piękne imię wielu królów chrześcijańskich, choćby hiszpańskich, no i papieży. 

  3. Obywatel

    7 kwietnia 2023 11:21

    Podłość tej osoby co to

    Podłość tej osoby co to napisała jest wielka ale niech wie że do niej wróci. 

  4. Jerzy Huhu Szeklowski

    7 kwietnia 2023 11:40

    A ja wyspowiadałem się.

    A ja wyspowiadałem się. Wpłaciłem na organy. Bardzo miło, że kościół tak wychodzi do człowieka. Było w jakimś filmie o przypomnieniach na pagery. Dawno wyszły z mody. I dobrze, że wracamy do tradycji i do tradycyjnej poczty i prawdziwej wiary. Przez system zmianowy w fabryce pod kominem nie byłem w konfesjonale dziesięć lat, a teraz przyszło pismo, wziąłem dwa dni wolnego i się udało. Nawet pokuta niska, bo raz dostałem w pysk od zomowca i zaliczyli mi to na poczet kary. Miło. Wesołego Alleluja!!

    • Ja ..

      7 kwietnia 2023 11:55

      Jerzy,większego debila że

      Jerzy,większego debila że świecą szukać

    • Kaznodzieja

      7 kwietnia 2023 13:46

      System w którym pracujesz to

      System w którym pracujesz to jest wystarczająca kara i pokuta. Idź i czyń dobro. Wesołego Alleluja.

  5. Fuks

    7 kwietnia 2023 11:55

    Sposób przeżywania

    Sposób przeżywania zmartwychwstania Chrystusa przez katolików widać w sklepach. Święto religijne i przeżywanie duchowe poszło na drugi plan , rządzi konsumpcja i wyrywanie sobie z rąk schabu w promocji. Żenada oby was Chrystus zapamiętał i rozliczył 

  6. ciekawy

    7 kwietnia 2023 12:22

    Bóg stworzył człowieka czy

    Bóg stworzył człowieka czy człowiek Boga?

    • Obywatel

      7 kwietnia 2023 13:08

      Ciebie stworzył Darwin 

      Ciebie stworzył Darwin 

      • Jojo

        7 kwietnia 2023 14:21

        A TO JEDNAK AZ TAK ZACOFANY

        A TO JEDNAK AZ TAK ZACOFANY NIE JESTEŚ:)

  7. Lewackie miasto

    7 kwietnia 2023 13:14

    Lewactwo dało o sobie znać 

    Lewactwo dało o sobie znać  ,kiedyś gówna kładły Julki pod kościołem na mariankach,a dziś to, ale święta obchodzą to jest dziwne…

    • Anonim

      7 kwietnia 2023 13:49

      Wpieprzanie sałatki, schabów

      Wpieprzanie sałatki, schabów i wolne od pracy to nie święta. 

      • Anonim

        7 kwietnia 2023 14:23

        Święta będą w piekle bo tam

        Święta będą w piekle bo tam będą imprezy tańce ogień a w niebie menalcholia smutek powaga.

    • Anonim

      7 kwietnia 2023 17:03

      Czy wiecie co to znaczy

      Czy wiecie co to znaczy Lewica i skąd się wzięła?

    • Leon z miasta

      9 kwietnia 2023 15:01

      Najlepszy z nich to ten mały

      Najlepszy z nich to ten mały z łańcuchem co to pierwszy do aborcji i protestów a w niedzielę do kościoła i komunii.Porażająca hipokryzja i zakłamanie.

  8. Organy

    7 kwietnia 2023 16:44

    Dzień Dobry, to ja jestem

    Dzień Dobry, to ja jestem tymi organami. Zostałem opłacony. 

  9. riy

    7 kwietnia 2023 18:50

    Ostatnio w okolicy był Donald

    Ostatnio w okolicy był Donald T. Przypadek? nie sądzę….

    • Tomzik

      8 kwietnia 2023 16:07

      A, to ten polityk Donald T.,

      A, to ten polityk Donald T., co to mu zarzuty postawili. Było na pasku w tvpis. 

  10. Teofil z Kozłowa

    7 kwietnia 2023 20:02

    Proszę księdza ja potrzebuję

    Proszę księdza ja potrzebuję pieniedze

  11. Piter

    7 kwietnia 2023 20:43

    Uważam, że mieszkańcy Świecia

    Uważam, że mieszkańcy Świecia są zbyt głupi aby pozwalać im na komentowanie tekstów. Lepiej wszystko zablokować. 

    • Maniek

      7 kwietnia 2023 23:19

      Wydaje mi się, że to nie

      Wydaje mi się, że to nie tylko mieszkańcy Swiecia 

  12. Amen

    7 kwietnia 2023 21:11

    Ja to i tak im nie wierzę.

    Ja to i tak im nie wierzę. Całe życie mnie zmuszali a teraz idę bo wypada, bo co rodzina powie,bo trzeba przykład dać dzieciom. Kościół powszechny dla wszystkich. Nie przekonuje mnie ta sama śpiewka od lat. Teraz możecie mnie zwyzywać. 

  13. Monika O.TVN

    7 kwietnia 2023 23:24

    Wolne media dla Warlubia.

    Wolne media dla Warlubia.

    • Anonim

      8 kwietnia 2023 08:02

      W Warlubiu będą budować

      W Warlubiu będą budować sanktuarium 

  14. jaś

    8 kwietnia 2023 23:23

    Kasa na kościół jest

    Kasa na kościół jest potrzebna. Polak jakoś przeżykje a proboszcz k=jak ma przezżyć za 10 k miesięcznie.