Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Protest zapowiadają kolejni rolnicy z naszego powiatu. Sprawdźcie, gdzie będą utrudnienia na drogach

Wczoraj informowaliśmy o zapowiadanym proteście rolników na trasie wojewódzkiej Świecie - Tuchola. Utrudnienia w ruchu pojawią się jednak nie tylko tam, ale też na drodze krajowej.

Udostępnij
Fot. Freepik

Rolnicy z powiatu świeckiego przyłączają się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej zaplanowanej na 9 lutego.

Jak informowaliśmy wczoraj w Extra Świecie, w najbliższy piątek co najmniej 150 gospodarzy, jak zapowiadają organizatorzy, wyjedzie sprzętem rolniczym na drogę wojewódzką nr 240 na trasie Świecie - Tuchola.

Protestujący spotkają się w najbliższy piątek w Przysiersku (gmina Bukowiec) przed godz. 10.00. Ich działania mają się ograniczyć do powolnego przejazdu drogą wojewódzką nr 240 w kierunku Tucholi.

Reklama
Reklama

- Będzie to pokojowa demonstracja, której celem nie jest powodowanie poważnych utrudnień w ruchu - zapewnia jeden z organizatorów.

Z utrudnieniami w ruchu spowodowanymi protestem kierowcy muszą liczyć się także na drodze krajowej nr 91.

Około 40 rolników zbierze się w piątek o godz. 9.00 przy stacji paliw w Warlubiu. Potem pojadą do ronda w Dolnej Grupie (gmina Dragacz) i z powrotem.

Reklama
Reklama

Protest na drodze wojewódzkiej nr 240 ma potrwać do godz. 13.00, na trasie krajowej nr 91 do godz. 16.00.

Rolnicy sprzeciwiają się nadmiernemu i niekontrolowanemu, ich zdaniem, importowi zboża z Ukrainy, co powoduje spadek cen na rynku polskim i zagranicznym.

Nie zgadzają się też m.in. na ugorowanie 4 proc. gruntów na zasiewy roślin bobowatych i motylkowych lub zastosowanie 7 proc. poplonów.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (24)

  1. Olo

    6 lutego 2024 16:02

    Do Warszawy jedźcie utrudniać a nie zwykłym ludziom !!!

    • Zwykly człowiek

      6 lutego 2024 16:13

      A w Warszawce nie ma zwykłych ludzi?

    • Rolnicy miękkie faje

      6 lutego 2024 18:05

      Dokładnie. Ale oni nie mają jaj bo się boją że szybko by ich spacyfikowali

  2. Pegazus

    6 lutego 2024 16:40

    Do Warszawy i pod urzędy województwie jedzcie a nie utrudniać życie uczciwym ludziom.Każda branża ma jakieś problemy i to beż ulg o dopłat.

  3. Świnia 🐷 z bloków

    6 lutego 2024 17:34

    Chciałem tylko napisać w komentarzu że nie mam zdania na ten temat

    • ŚMIERDZĄCY BURAK ZE WSI

      6 lutego 2024 19:50

      No coś w tym jest, powiedziałbym wręcz, iż masz rację.

  4. Jan

    6 lutego 2024 17:58

    Rolnicy nie mają umiaru i wstydu. Są największym beneficjentem wstąpienia do UE, posiadają chyba największe przywileje. Niech tymi swoimi John Deere-ami protestują na A1.

  5. Rolnicy miękkie faje

    6 lutego 2024 18:08

    Potrafią tylko irytować zwykłych ludzi, kierowców. A pod starostwo i urząd wojewódzki wylać gnojowice to nie mają jaj. Miękkie fajki

    • Patriota

      6 lutego 2024 20:36

      Cienkie Bolki pokazać jak we Francji i Belgii pod urzędy a nie na drogę

  6. Malarz kominów

    6 lutego 2024 18:10

    Do sołtysa gruczna niech jadą on gościł i zachwalał tfuska który szkopów będzie ratował kosztem Polski.

    • Leon

      6 lutego 2024 20:08

      Ty zawsze byłeś taki cymbał???

  7. Yozik

    6 lutego 2024 18:15

    Spokojnie, jak się im nie opłaca produkować to niech idą do normalnej pracy jak ludzie w mieście. Wtedy będą mieć raj. A my będziemy kupować tańsze owoce i warzywa z Ukrainy.

  8. Czytelnik czytaty

    6 lutego 2024 18:35

    Tyle żech sie napisoł a wy usuwata komentorze

  9. Rolnik

    6 lutego 2024 20:13

    Popieram.

  10. Polak prawdziwy

    6 lutego 2024 20:32

    Rolnicy zawsze narzekali za komuny,za PISu teraz za PO. Np.składki zdrowotne to rolnik płaci ok 300 złna m-c.!!! Dopłaty do ziemi ok 1000 zł do 1 ha ,doplaty do każdej sztuki bydła itp,zwrot do każdego litra paliwa ok.2zł, dopłaty prawie do wszystkiego. Dobrze był było zeby Polska wyszła z Unii to by w końcu było koniec dopłat. Dlaczego nie jadą do Warszawy pod sejm .pod urzedy wojewódzie? tylko utrudniają życie zwykłym Polakom.?

  11. aha

    6 lutego 2024 20:36

    Co raz mniej Polaków nawet mieszkajacych na wioskach popiera protesty rolników.

  12. Rolnik

    6 lutego 2024 20:44

    Mam nadzieję że działacz PSL weźmie aktywny udział w proteście no i Pani posłanka też.

  13. gerwant

    6 lutego 2024 23:13

    Donald wam dobrze zrobi.. dajcie sobie spokój. A kołodziejaczk pomoże Donaldowi, ale to trzeba na spokojnie, moze na drugą kadencje

  14. Oswald

    7 lutego 2024 08:25

    Druga kadencje Tuska to malo kto w Polsce przezyje

  15. 7bf

    7 lutego 2024 17:00

    Rolnicy nabrali pożyczek a teraz nie mogą spłacić teraz chcą żeby całe społeczeństwo się do ich kredytów dołożyło.

  16. wski

    7 lutego 2024 20:37

    Niech protestują bo mam dosyć tych cen. 29zł za kg polskich pomidorów i 15zł za kilo kapusty kiszonej a banany z Ameryki Południowej i mandarynki z Hiszpanii po 3zł za kg! Unijni biurokracji do tego doprowadzili. Kto tu zwariował!

    • Ariel

      8 lutego 2024 10:11

      Myślisz że rolnicy obniżą ceny? Naiwny….

    • aha

      8 lutego 2024 12:31

      Jesteś naiwny jak dziecko we mgle!

  17. Janusz

    8 lutego 2024 13:00

    Jutro w Przysiersku powiemy Tuskowi – oszustowi co myślimy o jego polityce!