Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Przekroczył prędkość o 85 km. Dostał wysoki mandat i dużą kolekcję punktów [wideo]

Wysokim mandatem i punktami karnymi zakończyła się podróż kierowcy mercedesa, który przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 85 kilometrów na godzinę.

Udostępnij
152-337152

W minioną niedzielę po południu funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego świeckiej komendy pełnili służbę na autostradzie A1. Radiowóz był wyposażony w wideorejestrator.

- Wzmożony ruch nie przeszkadzał niektórym kierowcom w osiąganiu zawrotnych prędkości - mówi kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

W trakcie nadzoru nad grudziądzkim odcinkiem autostrady, policjanci zatrzymali 63-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, prowadzącego osobowego mercedesa.

Reklama
Reklama

Przeprowadzony pomiar wykazał, że jechał z prędkością blisko 225 km/h przy ograniczeniu do 140 km.

- Policjanci nałożyli na kierowcę mandat w wysokości 2,5 tys. zł, a do jego konta dodano 15 punktów karnych. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył pośpiechem - informuje Joanna Tarkowska.

Zobacz poniżej nagranie z policyjnego wideorejestratora.

https://www.youtube.com/watch?v=49-Eu3ng5pg

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (10)

 1. Tomzik

  23 lutego 2023 19:02

  I zamiast jednego

  I zamiast jednego potencjalnego zabójcy (jak twierdzi policja) mieliśmy dwóch. A nie, sory, funkcjonariusze przeszli przecież 2-godzinne szkolenia i po nim taki Hamilton jest amatorem. Świadczą o tym dziesiątki już pociętych na żyletki ultra szybkich 330xi…

  • pani aspirant

   24 lutego 2023 06:57

   Zapomniałeś dodać że dzięki

   Zapomniałeś dodać że dzięki takim informacjom, jak spod ziemii wyłaniają się trolle żeby na forum ujawnić poziom debilizmu.

 2. Caro

  23 lutego 2023 19:30

  Pfi… 

  Pfi… 

 3. Anton

  23 lutego 2023 19:51

  A ile dostali funkjonariusze

  A ile dostali funkjonariusze za taką jazdę? ,przecież ich też obowiązują takie same przepisy jeżeli nie jadą na sygnałach ,stwarzali takie samo zagrożenie dla innych.

  • Anonim

   23 lutego 2023 20:15

   Czyli jak nastepnym razem

   Czyli jak nastepnym razem będą gonić bandytę, który będzie uciekał z prędkością 200 km to policja ma go ścigać przepisową prędkością 70 albo 90 km? Mądry to ty nie jesteś.

   • Anton

    23 lutego 2023 21:37

    Jeżeli jadą nieoznakowanym to

    Jeżeli jadą nieoznakowanym to prawo jest dla wszystkich, niech włączą koguty wtedy mogą ścigać 

 4. Xxxx

  23 lutego 2023 20:05

  Dostali po lizaku.

  Dostali po lizaku.

 5. Tobi

  23 lutego 2023 21:59

  No kolejny artykuł do nagrody

  No kolejny artykuł do nagrody Nobla. Faktycznie wydarzenie roku!

 6. Kierowca zawodowy Stachu

  24 lutego 2023 05:54

  Każdy mijają codziennie

  Każdy mijają codziennie kierowcy jadący ponad 200 autostrada lub eską, praktycznie  każdemu zdażyło się jechać z taką prędkością i nie jest to nic nadzwyczajnego. Na polskich autostradach i drogach ekspresowych większym problemem jest brak edukacji na kursach nauki jazdy jak się poruszać po tych drogach. Każdego dnia spotykamy kierowców wyprzedzających ciężarówki na ostatnią chwilę z prędkością 100 km/h, właścicieli samochodów w lisingu z dużą ratą którzy jadą tylko lewym pasem zmuszając do innych do wyprzedzania prawym pasem albo mrugających światłami na lewym pasie sami jadąc 140 km/h. W Polsce trzeba czasu i edukcji, niestety. 

  • Zdziwiony

   24 lutego 2023 19:20

   Właśnie tacy kierowcy

   Właśnie tacy kierowcy zawodowi mnie przerażają, którzy twierdzą, że jazda ponad 200 km/h to nic nadzwyczajnego. Jeżdzić jak mówią przepisy, kutwa i tyle, a jak chce ci się zdarzyć, to nie zmuszj innych do nieprzepisowych zachowań. Proste.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama