Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Przesyłki przychodzą z opóźnieniem, bo brakuje listonoszy?

Otrzymujemy sygnały od Czytelników, że coraz częściej otrzymują przesyłki z opóźnieniem, a bywa i tak, że sami muszą się po nie pofatygować na pocztę. Pytanie, skąd ma ktoś wiedzieć, że czeka na niego paczka lub list? Awiza przecież nie dostał, bo... nie miał mu go kto doręczyć.

Udostępnij
listosnosz

REKLAMA
Niedostateczna liczba listonoszy to problem ogólnokrajowy. Jak nietrudno się domyśleć, główną przyczyną są niskie płace. Doręczyciele otrzymują na początek około 1 800 zł na rękę. Dopiero po trzech latach zaczynają otrzymywać „stażowe”, którego wysokość też nikogo nie zachwyca.

Ponieważ pracowników ubywa, więcej obowiązków spada na tych, którzy pozostali. Teoretycznie ktoś musi dostarczyć wszystkie przesyłki. Istotnym problemem jest też duża rotacja.
REKLAMA

Otrzymujmy sygnały od Czytelników, że listy docierają do nich z opóźnieniem. Podobnie dzieje się z przesyłkami poleconymi.

Reklama
Reklama

- Niedawno oczekiwałam na pewną przesyłkę - mówi pani Marta ze Świecia. - Gdy nie otrzymałam jej po pięciu dniach napisałam do sprzedawcy, dlaczego tak długo zwleka z wysyłką. Ten odpowiedział mi, ze paczka, a właściwie list polecony, tyle że sporych rozmiarów, został dawno wysłany. Polecił mi wybrać się na pocztę i sprawdzić czy przypadkiem na mnie nie czeka. Miał rację. Problem w tym, że nikt nie próbował mi tego dostarczyć. W skrzynce nie było żadnego awizo. Gdy zapytałam o to panią w okienku, ta tylko wzruszyła ramionami.
REKLAMA

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, problem niedostatecznej liczby listonoszy dotyczy też powiatu świeckiego. Widoczny staje się on zwłaszcza wtedy, gdy któryś z listonoszy zachoruje lub zwolni się z pracy.

Naczelnik poczty w Świeciu nie chciała rozmawiać o sprawie. Odesłała nas do rzecznika prasowego w Warszawie. Przesłaliśmy mu pytania o sytuację w powiecie świeckim. Czekamy na odpowiedź.

a.bartniak@extraswiecie.pl   

Mieliście podobne kłopoty z odbiorem listu lub paczki? A może sami pracujecie na poczcie i znacie problem „od wewnątrz”? Czekamy na komentarze.
REKLAMA

Udostępnij
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Niestety takie sytuacje na

Niestety takie sytuacje na poczcie przy Wyszyńskiego to rzecz normalna.  Czekałam kilka dni na Expesowa przesyłka. Na szczęście zaniepokojona czasem dostarczenia poprosiłam nadawcę o nr listu.. Przesyłka, była od 5 dni na poczcie… Kiedy zapytałam Panią w okienku dlaczego nie dostałam info oświadczyła że mogę złożyć na poczcie głównej reklamację .. Przepraszamy to już było zbyt dużo 

Jak slyszałem to paczki wożą

Jak slyszałem to paczki wożą kurierzy z poczty i oni nie piszą awiz. Nie mylić z listonoszami, ktorzy wykonuja sumiennie swoją pracę. Pozdro

A może Poczta Polska

A może Poczta Polska pomyślałaby o czymś na wzór paczkomatu i postawiła w miejsowościach listomaty i powiadamiali sms, każdy odebrałby sam.Jendą osobę zatrudnić do rozwózki i tyle.

Nie ma komu pracowac, wyzysk

Nie ma komu pracowac, wyzysk wyzysk i jeszcze raz wyzysk, za najnizsza prawie krajowa chca cudu, jaka placa taka praca, zaden listonosz nie da zie zabic bo poczta ma takie widzi mi sie…. Dla listonoszy kaski nie ma, ale zarzad ma ponad to i wiecej i dla nich na premie nigdy nie brakuje

Brakuje ludzi do pracy wcałej

Brakuje ludzi do pracy wcałej Polsce.. Oprócz swojego rejonu mamy jeszcze przynajmniej jeden dodatkowy.. I 8 godzin by wszystko zrobić.. Nasze torby nie są z gumy.. Nie jesteśmy wziąć paczek ze sobą, nadanych jako list polecony.

Jednakże brak awiza trzeba zgłaszać! Niestety czasem trafia się pseudo listonosz, za którego potem wszystkim się obrywa.. Jeśli pismo do naczelnika nic nie daje, proszę zgłosić skargę wyżej. 

Wysłałam w styczniu 2018 r.

Wysłałam w styczniu 2018 r. synowi kartkę urodzinową do Warszawy na Górczewská nie dotarła nigdy….

To dopiero początek problemów

To dopiero początek problemów. Młodzi przychodzą popracują pół roku i uciekają do lżejszej i lepiej płatnej pracy. Ta praca od listopada do marca to jest katorga dlatego już mało kto chce taszczyć tę torbę.  

Ta praca to jak praca w

Ta praca to jak praca w kamieniołomach tak ciężko i za marne grosze wstyd i jeszcze raz wstyd . Przychodzisz rano segregujesz układasz sam musisz sobie listy wpisać bo nie ma kto przygotujesz sobie to w teren można iść oby nie zapomnieć o rozbiórce jak nie jedna to dwie sezon choroby się zaczął to będą nawet trzy i kiedy jeden człowiek ma to ogarnąć kiedy roznieść do wszystkich a chińskich badziewi nie brakuje wszyscy czekają i chcą. My jak te osły nosimy to wszystko i pracujemy za trzech .

Ludziom to sie  nie dogodzi.

Ludziom to sie  nie dogodzi. Ja mam fajną listonoszkę 

Mam brata który pracuje na

Mam brata który pracuje na poczcie jako listonosz poczta każe listonoszom różności głupie reklamy. Żeby nie te reklamy było by sprawniej 

Jak nie ma awiza to składać

Jak nie ma awiza to składać reklamacje. Ale zrozumcie też, że listonoszka to tylko człowiek i ma jedną torbę. Dowozke zrobi jedna może dwie jeśli znajdzie się osoba, która je zawiezie. Ale czasu i torby nie rozciągniemy. Jeśli mamy do obskoczenia 3 rejony w 6h (bo dwie to układanie całej poczty i oczekiwanie na pieniądze z kasy na emerytury). Listów na 3 rejony masa, do tego Chińczyków, reklamy, selgrosy i inne gazety, kilkanaście przekazów (ją na jutro mam przygotowane 39 na jeden rejon). Normalny człowiek nie jest w stanie zrobić trzech takich rejonów w godzinach pracy, a za nadgodziny nikt nam nie zapłaci. Więc proszę nie zlosccie się o to, że nie nosimy dużych paczek, po prostu nie mamy jak ich ze sobą zabrać.. (ale o brak awiza zgłaszacie reklamacje). A ciężar torby podczas mojej kariery nie był sprawdzany nawet raz, bo wiadomo, że wyszłyby nieprawidłowości. 

Nnasi włodarze z Warszawy nie

Nnasi włodarze z Warszawy nie mają bladego pojęcia jak się sprawy mają. Wiele zależy od naczelników ale jak oni nie zadbają o sprawy jak należy, to listonosze są przeciąrzeni pracą. Co do kurierów z paczkami, to mało kto zdaje sobie sprawę że większość z nich nie jest pracownikami poczty, tylko firm zewnętrznych… 

Dopóki barany będą kierować

Dopóki barany będą kierować ta firmą, dopóty nic się nie zmieni  !!!

Niestety takie problemy z

Niestety takie problemy z dostarczaniem przesyłek to chyba cala poczta polska ma w wlkp jest to samo rachunki dochodzą  do adresata po upływie terminu płatności, listonosze choruja i albo nie ma kto rozniesc paczek i listów albo  wciskają rejony tym którzy sa w pracy nic dziwnego że ludzie nie chca pracować na poczcie za te pieniądze +swoje auto  i z tak nerwowa atmosferą. Mój znajomy pracowal na poczcie ale sie zwolnil płacą za 8h a człowiek czesto pracuje wiecej żeby dostarczyc na czas przesylki 

Całe szczęście jest InPost z

Całe szczęście jest InPost z ich paczkomatami 

Aneta Lasota Urtnowska to

Aneta Lasota Urtnowska to mężatka od 3 lat i tania dziwka do towarzystwa adres zam. Krausego 17/9  Świecie. Można ją posuwać na parkingach w aucie lub po prostu opartą o auto . Mąż cielak daje na to przyzwolenie zresztą Tirowiec ma to gdzieś. Matka zostaje z benkartem i też ma z tego korzyści , więc Panowie jeśli che ktoś mieć gorący trójkącik matkę i córkę to dzwonić tel.530-485-925 odbiera o kążdej porze dnia i nocy  , ceny od 100 zł do 200 zł. Nie jest ładna trochę zniszczona jak na swój wiek ale dobrze obrabia gałe.   Polecam – Warto !

Aneta Urtnowska świecka

Aneta Urtnowska świecka prostytutka , karierę zaczęła tuż po gimnazjum zna ją całe Głogówko. Matka kibicuje córce a ojciec roznosząc pocztę reklamuje uslugi córki . Patologia ! rodzinna we wsi…

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W środę po południu strażnicy miejscy ze Świecia dostali nietypowe wezwanie. Chodziło o wyciągnięcie z Wisły… orła. Ptak nie mógł wydostać się na brzeg...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama