Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Przez dwa dni opieka nocna i świąteczna była bez lekarza

Starosta świecki Barbara Studzińska zażądała wyjaśnień odnośnie pracy punktu świątecznej i nocnej opieki zdrowotnej w Nowym Szpitalu. Jak informują nasi Czytelnicy, przez dwa dni nie było lekarza, który mógłby udzielić pomocy. Chorych odsyłano do innych szpitali.

Udostępnij
nowy-szpital-2

REKLAMA

Zgodnie z umową, jaką podpisał Nowy Szpital z Narodowym Funduszem Zdrowia, zobowiązany jest o do pełnienia opieki w czasie świąt i w godzinach wieczornych. W ten sposób wypełnia lukę, jaka pojawia się wraz z zamknięciem gminnych przychodni.

Jak informują nas Czytelnicy, 25 i 26 grudnia na dyżurze nie było żadnego lekarza. Na razie nie wiadomo, ilu pacjentów zostało odesłanych do innych szpitali w województwie, by tam szukali pomocy.

- To oburzające - podkreśla starosta Barbara Studzińska. - Zażądałam od prezesa Nowego Szpitala wyjaśnień w tej sprawie. Jutro mają one trafić na moje biurko.
REKLAMA

Świecki szpital na razie bardzo oszczędnie wypowiada się na temat zaistniałej sytuacji, która nie miała prawa się zdarzyć.

- Wyciągniemy z tego wnioski na przyszłość - zapowiada Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital. - Sprawdzamy, jak do tego doszło. Na razie mogę obiecać, że zrobimy wszystko, aby podobna sytuacja się nie powtórzyła.    

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (41)

 1. Tu

  7 stycznia 2021 15:07

  Najwazniejsze,że intetes

  Najwazniejsze,że intetes idzie do przodu. Kto by ludzmi sie martwił.

 2. Marta

  7 stycznia 2021 15:16

  Bo to pierwszy raz jak nie ma

  Bo to pierwszy raz jak nie ma lekarza!!!! 

 3. czytelniczka

  7 stycznia 2021 15:27

  Macie świadomość ile szpital

  Macie świadomość ile szpital kasuje z NFZ za każdy taki dyżur?? Grube pieniądze. Jak nie wystawią lekarza, to kasa idzie do kieszeni szefów tej firmy. Proste. Gdy opiekę nocną sprawował  WAMAP to takich rzeczy nie było.

  • Wamap

   7 stycznia 2021 20:12

   Wamap??? Dooobre. Kolejny

   Wamap??? Dooobre. Kolejny prywaciaż, który robi kasę na biednych chorych ludziach. Jak miał to wamap to na porządku dziennym było odsylanie do szpitala i nie podjeżdżanie do pacjenta leżącego bo to stan zagrożenia życia (tłumaczenie: zbyt wysoki koszt) 

  • mieszkanka

   8 stycznia 2021 10:19

   Lekarz z Wamapu odesłał do

   Lekarz z Wamapu odesłał do szpitala pacjentkę i nawet nie zbadał, pomimo że było kołatanie serca i wysokie ciśnienie. Tak więc odsyłanie z Wamapu od dawna było 

 4. iwo

  7 stycznia 2021 15:32

  odpowiedz szpitala zawsze ta

  odpowiedz szpitala zawsze ta sama ,,wyciągniemy wnioski,, jak by ktoś nie wiedział ze muszą być dyżury lekarza a może by tak wyciągnąć wnioski i zmienić zarząd wraz z panią rzecznik nowego szpitala

 5. Wanda Czapiewska

  7 stycznia 2021 15:32

  25.12 trafiłam do Świecia z

  25.12 trafiłam do Świecia z opuchnietą dłonią. Przekierowania mnie do placówki w Chełmnie lub w Grudziądzu. Zdecydowałam się na Chełmno i tam usłyszałam, że notorycznie obsługują pacjentów z Świecia, ze to się za często zdarza

 6. Covid

  7 stycznia 2021 15:43

  W nocy z 24.12 na 25.12

  W nocy z 24.12 na 25.12 dostałem wysoka gorączkę(40 stopni), dreszcze, drgawki. Od rana próbowałem dodzwonić się do lekarza.   po kilku próbach w końcu udało mi się dodzwonić. Pani, która odebrała stwierdzała, ze nie są w stanie nic zrobić bo nie ma lekarza i kazała mi dzwonić do przychodzi w Chelmnie jednak zebym nie mówił, ze nie jestem z Chełmna. Miałem powiedzieć, ze właśnie jestem u rodziny w Chełmnie i źle się poczułem – mimo, ze leżałem w łóżku w Swieciu! Pani z Chelmna odesłała mnie do Bydgoszczy i dopiero tam udzielono mi kilku porad oraz wystawiono zlecenie na test Covid-19, który niestety okazał się dodatni.

  KPINA !!!

 7. Obserwator

  7 stycznia 2021 15:44

  Do rzecznika prasowego – wy

  Do rzecznika prasowego – wy nie macie wyciągać wniosków tylko konsekwencje. Szpital został powołany do tego aby ratować zdrowie i życie ludzkie. Gdyby każda ze służb była pozbawiona personelu w okresie świąt, co wówczas ? Gdyby strażak nie dojechał na czas, policjant w porę nie interweniował a może i żołnierz mógłby zacząć bronić ojczyzny czy byc w gotowości tylko w dni pracujące. Wy sie zastanówcie nad tym co robicie. „Pierwsza linia frontu” bo tak chcecie żeby Was nazywać. O przysiędze którą składaliście jako personel medyczny nawet nie będę wspominał ale póki co to wydaje mi się że szpital i jego personel nie pracuje w czynie społecznym i z pewnością naliczane są dodatkowe należności z tytułu pełnienia dyżuru w dni wolne czy w godzinach nocnych. Gdzie osoba odpowiedzialna za garfik dyżurów, jak mogło do tego dojść? Jeśli nie może jeden to za niego przychodzi drugi –  tak to działa na całym świecie tylko nie w Świeckim szpitalu, wstyd. Odpowiedzialni za to nie „powinni” a „muszą” ponieść konsekwencje. Czekamy na informacje.  

 8. Asas

  7 stycznia 2021 15:53

  A to nie pierwszy raz.

  A to nie pierwszy raz. Próbowałam się tam dostać na koniec października i pani w rejestracji poinformowała mnie, że lekarza nie ma, bo został wysłany do pracy w szpitalu w Chełmnie. Kazała do nich dzwonić, albo na prywatny numer tego lekarza. 

 9. Diki

  7 stycznia 2021 15:55

  Pytam ponownie gdzie są

  Pytam ponownie gdzie są wybrane przez ludzi władze Starostwa sprawujące nadzór nad szpitalem w innej firmie poleciały by już głowy a tu..   ?

 10. Mavon

  7 stycznia 2021 16:07

  Maskara do czego doszło że

  Maskara do czego doszło że nie znajdzie się teraz pomocy medycznej w szpitalu 🙁

 11. Rebel

  7 stycznia 2021 16:18

  Pani Studzinska dopiero dziś

  Pani Studzinska dopiero dziś się dowiedziała o sytuacji ? hmm o nie wydaje mi się..

  • Mamuś

   7 stycznia 2021 16:56

   Pani Starosta nie czyta chyba

   Pani Starosta nie czyta chyba prasy regionalnej że nie jest w temacie albo nie chce być!!!

 12. Zagrożenie

  7 stycznia 2021 16:29

  Wszyscy jesteśmy w wielkim

  Wszyscy jesteśmy w wielkim niebezpieczeństwie, trzymając w swoim mieście ten twór zwany szpitalem. Wszystkim nam powinno zależeć aby szpital był placówką na wysokim poziomie ale przy obecnych władzach sprawujących nadzór trwa farsa.

 13. Entzki

  7 stycznia 2021 16:42

  Cieszę się, że jest reakacja

  Cieszę się, że jest reakacja na moje pismo do Starostwa z 4 stycznia. 

  • Mors

   7 stycznia 2021 16:59

   Pisma do Starostwa to zbyt

   Pisma do Starostwa to zbyt mało piszcie do Wojewody albo stacji TVN od razu winni sie znajdą i z stołków polecą

   • Mariusz Wolski

    7 stycznia 2021 20:57

    Piszczek sobie gdzie chcecie

    Piszczek sobie gdzie chcecie i tak w dupie was mają.Nastepnym razem pomyślnie kogo wybieracie do władz gminy czy powiatu!

    • Nie wierzę

     9 stycznia 2021 18:50

     Przede wszystkim myślcie kogo

     Przede wszystkim myślcie kogo wybieracie do władz kraju. Całą tę zafajdaną sytuację spowodowały pisie władze. Nigdy jeszcze w historii Polski nie było takiego dna. Ale tak to jest, kiedy za rządzenie biorą się pachołki folwarczne jakiejś persony, która samą siebie uważa za zbawcę narodu. Czas już z nimi.

 14. Plot

  7 stycznia 2021 17:50

  Trzeba zawiadomić prokuraturę

  Trzeba zawiadomić prokuraturę to jest przestępstwo a nie sytuacja.

 15. Pizza

  7 stycznia 2021 17:58

  Zamknijcie ten szpital bo to

  Zamknijcie ten szpital bo to większej kpiny nie ma niż ten szpital a zwłaszcza personel! Zmieńcie ludzi tam pracujących bo zamiast leczyć to oni nic nie robią. Wstyd i hańba dla miasta że nikt nie potrafi tam leczyć. 

 16. Joanka

  7 stycznia 2021 18:36

  W sylwestra wieczorem

  W sylwestra wieczorem zgłosiłam się na SOR szpitala z ością w gardle, spod drzwi odesłano mnie do szpitala w Bydgoszczy. Tam zajęto się mną bardzo troskliwie. Czy tak duże miasto jak Świecie nie zasługuje na opiekę szpitalną?

 17. ZAWIEDZIONA

  7 stycznia 2021 19:29

  Ten szpital to jakaś  masakra

  Ten szpital to jakaś  masakra!!!

  1 stycznia rano mąż  pojechał  do szpitala z silnymi bólami brzucha. Oczywiście lekarza nie było  bo niby chory. W Grudziądzu  Pani doktor  zaproponowała  teleporadę i skierowała na wykonanie testu na covid (podobno juz były przypadki zachorowań z objawami silnego bólu brzucha).  W niedzielę mąż miał  się stawić na godzinę  7.10 do świeckiego szpitala  na wykonanie testu  a tu niespodzianka, ZAMKNIĘTE!!!  Na drzwiach info, że czynne od godz 7.00. Dzwonił  pod wskazany nr telefonu a tam Pani informuje,  że  ona dopiero wyjeżdża z Bydgoszczy  bo zastępuje koleżankę.  Kazała mu przyjechać  na godz 9  jednak po chwili wysyła smsa  ze jednak na 10.40. Wynik  się okazuje negatywny, więc po zrobieniu usg w trybie  pilnym i  prywatnie , otrzymuje we wtorek z przychodni skierowanie do szpitala. Jedziemy do szpitala, mąż  na miejscu już  zakwalifikowany aby zostać, mial poczekać  na pielęgniarkę aby go zaprowadziła  na oddział  chirurgiczny.  Ja juz w drodze  powrotnej do domu a tu nagle mąż dzwoni, że jednak się DOPIERO  zorientowali ,że oddział chirurgiczny jednak zamknięty   bo tam stwierdzono  przypadek Covida. Tam pracują chyba tylko idioci, jak można nie wiedzieć,  że oddział zamknięty??? Bez zastanowienia  pojechaliśmy do Chełmna. Tam wykonano operację  w trybie  pilnym!!  Mąż  po dwóch godzinach  trafił na stół  operacyjny.  Wyrostek robaczkowy  z rozległą  infekcją  kilku narządów  wewnętrznych!!!  Gdyby lekarz był na miejscu 1 stycznia  nie doszłoby do takiego stanu w jakim znajduje się teraz.  Mam nadzieję, że ktoś za to odpowie!!!

 18. mar

  7 stycznia 2021 20:35

  Skoro szpital brał podatników

  Skoro szpital brał podatników pieniądze za dyżury , nie pełniąc ich , to tą placówkę powinna uzdrowić prokuratura .

 19. Nauczycielka

  7 stycznia 2021 20:36

  Do czego właściwie służy

  Do czego właściwie służy starostwo ??? Dobrze płatne posady i dublowanie papierów z urz miasta !!!

 20. Kopytko

  7 stycznia 2021 20:39

  W tym szpitalu nie powinno

  W tym szpitalu nie powinno się leczyć ludzi brakowło 30 minut a by muj mąż poszedł na tamten  świat w Grudziądzu moment udzielili pomocy fachowej. 

  • Anonim

   7 stycznia 2021 20:57

   Co za dziadostwo ten szpital.

   Co za dziadostwo ten szpital.

 21. Świeciak

  7 stycznia 2021 20:57

  Przecież starotwo ma w radzie

  Przecież starotwo ma w radzie szpitala swojego ptrzedstawiciela. To skarbnik starostwa i radny pan Woźniak. I co robi? Nic! Tylko kasę za to bietze. Zamiast zajać się wzpitalem to ględzi bzdury o bulwarach. A ludzie umierają i nie mają gdzie sie leczyć. Skandal.

 22. były pacjent

  7 stycznia 2021 21:06

  Władze powiatu -obudżcie się

  Władze powiatu -obudżcie się w końcu- takie sytuacje są nie od dziś! Kto ma nas leczyć? ,boimy się tego wielkiego molocha!!! A p.rzecznik niech w końcu zmieni choć jeden sens tłumaczenia: spwawdzimy,wyciągniemy wnioski… itd. nigdy nie sprawdzono i nie wyciągnięto wniosków do dzisiejszego dnia!!!

 23. Alice

  7 stycznia 2021 21:12

  Panie Woźniak skoro jest pan

  Panie Woźniak skoro jest pan w radzie tego szpitala to weź się za robotę!!! Skończ z bajdurzeniem co jest w Sopocie, Gdańsku i Warszawie tylko skup się na szpitalu w Świeciu. Nie chcemy żadnych pana wizji tylko prostych rozwiązań

 24. Adam Knapik

  7 stycznia 2021 21:41

  Do sytuacji, w której powiat

  Do sytuacji, w której powiat ma 49 % udziałów w spółce Nowy Szpital, ale nie ma żadnego wpływu na jej funkcjonowanie doprowadziła właśnie Pani Barbara Studzińska. Darcie szat przez starostę, gdy już dziennikarze piszą o nieprawidłowościach – takich jakie choćby miały miejsce w pierwszy i drugi dzień świąt – jest w mej ocenie działaniem typowo pod publiczkę. Jeśli faktycznie przez dwa dni świąt mimo zawartego kontraktu z NFZ-tem nie było lekarza w opiece doraźnej, to starosta powinien złożyć odpowiednie zawiadomienie do prokuratury, a nie opowiadać bajki o żądaniu wyjaśnień od spółki, bo każdy kto zna realia relacji powiat świecki – Nowy Szpital Sp. z o.o. tylko się smutno uśmiechnie.

  Władze spółki mają – bo mogą mieć – w nosie działania starosty, który wykonuje obowiązki właścicielskie wynikające ze sprawowania zarządu mieniem powiatu, jak i działania Dariusza Woźniaka, który reprezentuje w radzie nadzorczej spółki powiat świecki.  Wynika to z faktu, że:

  a) powiat nie ma żadnej możliwości wpływania na to kto zarządza spółką i jak są kierowane przepływy finansowe 

  b) Grupa Know How ze Szczecina kontrolująca spółkę prowadzącą szpital w Świeciu doskonale wie, że ma bardzo miękkiego wspólnika (mniejszościowego), który dodatkowo w obszarze m.in. prawa spółek porusza się jak pijany we mgle.

  c) umowa pomiędzy powiatem a spółką przewiduje konieczność zwrotu przez powiat spółce nakładów poniesionych przez nią na modernizację budynku szpitala. Zatem umowy nie można wypowiedzieć bo powiatu po prostu na taki ruch nie stać. 

  • Wielbicielka

   8 stycznia 2021 13:14

   Brawo że podjął się pan tego

   Brawo że podjął się pan tego tematu.czy pani studzinska jest nietykalna? Do za tym się kryje?gapa gapie oka nie wydrapie.

 25. Adam Knapik

  7 stycznia 2021 21:45

  Odpowiedź spółki będzie jak

  Odpowiedź spółki będzie jak zwykle grzeczna (pani rzecznik wie co napisać) ale będzie to odpowiedź w stylu bla, bla, bla, „wicie-rozumicie”. Sprawa przycichnie, Woźniak jak co roku pojedzie wiosną na delegację do Szczecina na kilkudniową kontrolę, starosta zagłosuje na zgromadzeniu wspólników za udzieleniem zarządowi absolutorium, potem wszyscy w knajpie dobrze zjedzą i będą syci i zadowoleni. 

  Tym niemniej uważam, że przy kwalifikacjach i mentalności kolejnych starostów w naszym powiecie dobrze się stało, że spółkę kontroluje grupa Know How ze Szczecina, bo dzięki temu nie ma zagrożenia, że wynik finansowy szpitala mógłby zachwiać stabilnością finansową powiatu.

  Nie zabieram głosu na temat jakości świadczonych usług medycznych, bo z nich dzięki Bogu nie korzystałem. Myślę, że praca w szpitalu jest bardzo ciężka i wielu pracowników stara się pracować jak najlepiej tylko potrafią.  Faktem niezaprzeczalnym jest, że zakres świadczeń dla mieszkańców powiatu jest ciągle przez spółkę rozszerzany. 

  • Zawiedziona

   8 stycznia 2021 01:41

   Prawda i jeszcze raz prawda

   Prawda i jeszcze raz prawda pani starosta  ma na sumieniu dużo zwolnień pracowników szpitala rok 2004 wstyd że może być na dobrej emeryturze a siedzi na stołku poprzedni dług z 10mln urosnąć na 26mln obniżono pracownikom wynagrodzenie masowe zwolnienia dla ratowania szpitala kto to rozliczy? No cóż pani starosta ma potrzeby na przyszłość jak wykształcenie wnuczki i kredyt mieszkaniowy syna jedynego brawo za odwagę że pan to pisze

  • Nie wierzę

   9 stycznia 2021 18:59

   Sądzę, że ma Pan chrapkę na

   Sądzę, że ma Pan chrapkę na stanowisko Starosty? No cóż… Trzeba sobie kampanię robić, czas płynie bardzo szybko.

  • instruktor

   9 stycznia 2021 19:45

   Ciekawe co takiego się stało,

   Ciekawe co takiego się stało, że tak nagle skończyła się przyjaźń między panami Knapikiem i Woźniakiem? Ciekawie się robi. Ciekawe czy pan Woźniak da jakąś odpowiedź na swoim profili fb gdzie tak chętnie dzieli się przemyśleniami?? Może przy okazji napisze co tak naprawdę dzieje się na tych zjazdach w Szczecinie organizowanych przez Know How?? Podobno jest grubo

 26. Pielęgniarka

  7 stycznia 2021 22:15

  Pani starosta powinna

  Pani starosta powinna zrezygnować z funkcji skoro nic nie może, po co taki starosta ????

 27. Nemo

  8 stycznia 2021 02:47

  Układy i układziki wewnatrz

  Układy i układziki wewnatrz szeregów i zdziwieni,  że ludzie pracować nie chcą. 

  Omijajcie wielkim kołem!!!

 28. OB

  8 stycznia 2021 07:27

  Prawda jest taka, że

  Prawda jest taka, że Starostwo ma w d…co się dzieje w szpitalu, który jest nakierunkowany tylko na wyciąganie kasy i gospodarowanie jak najmniejszym kosztem. Poprzednie złe decyzje starostwa doprowadziły do takiej sytuacji, nie mając teraz wpływu na nic. A Pani rzecznik, to chyba powinna zająć się czymś innym, już któryś raz pozostaje niesmak po jej wypowiedziach. Podobno salowych brakuje?

  Strach iść do tego szpitala, poważnie.

 29. Kononowicz

  8 stycznia 2021 11:46

  A co niektórzy lekarze 

  A co niektórzy lekarze  kolejne  Porsche,  kurcze,  a tato powtarzał, ucz się na lekarza.

 30. Anonim

  8 stycznia 2021 12:26

  Do pana Knapika i wszystkich

  Do pana Knapika i wszystkich radnych powiatu i gminy,wybieraliśmy Was nie poto byście dbali tylko o stabilność finansów powiatu,ale po. to,abyśmy my mieszkańcy czuli waszą troskę o nas.Jeśli nie możemy liczyć pomoc nawet w przypadku drobnych interwencji chirurgicznych i innych zagrożeń zdrowotnych , które były zapewnione 50 lat temu,to po co nam rozszeżanie świadczeń medycznych przez spółkę , która dba tylko o kasę.Tu wy jako nasi przedstawiciele nie możecie ,zgłoszenie tej sprawy do prokuratury to wasz obowiązek!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Reklama