Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Przypominamy stawki mandatów za przekroczenie prędkości. Ich "siłę" poczuł kierowca w Laskowicach

Pośpiech na drogach nie popłaca, a tym bardziej od tego roku, kiedy wszedł w życie nowy taryfikator mandatów. Kierowcy przekraczający prędkość muszą liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi, "zasileniem konta" w kolejne punkty karne i często też z utratą prawa jazdy.

Udostępnij
mandat

Przekonał się o tym m.in. 56-letni kierowca, który w Laskowicach przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 56 km na godzinę. To kolejny pirat drogowy zatrzymany w tej miejscowości dzięki policyjnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Interaktywna mapa pozwala mieszkańcom na oznaczanie lokalizacji, w których, ich zdaniem, naruszane są przepisy.

Nie dotyczy to tylko przekraczania prędkości na drogach, ale też miejsc, gdzie nie powinno spożywać się alkoholu, w których dochodzi do zakłócania porządku itd.

Czym to skutkuje? Po weryfikacji wprowadzonych informacji, patrole policyjne częściej odwiedzają wskazane rejony.

Wśród nich jest także ul. Parkowa w Laskowicach. Dzięki zamieszczeniu przez mieszkańców zgłoszeń na mapie zagrożeń, ujęto tam niedawno pirata drogowego.

W ubiegłą sobotę na tej samej ulicy w ręce policji wpadł kolejny kierowca.

- Kierowca prowadzący skodę octavię pędził w terenie zabudowanym z prędkością 106 km na godzinę. Przez najbliższe miesiące będzie podróżował samochodem wyłacznie jako pasażer, bo zatrzymano mu prawo jazdy - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Oprócz tego 56-letni mieszkaniec gminy Jeżewo dostał 1,5 tys. zł mandatu i 10 punktów karnych.

Przypominamy aktualne stawki mandatów za przekroczenie prędkości:

 • do 30 km/h - do 400 zł
 • 31-40 km/h - co najmniej 800 zł
 • 41-50 km/h - 1000 zł
 • 51-60 km/h - 1500 zł
 • 61-70 km/h - 2000 zł
 • 71 km/h i więcej - 2500 zł

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. Zulu hula

  27 kwietnia 2022 09:28

  No i czym się podniecacie jak

  No i czym się podniecacie jak zasłużył to niech płaci, jest jedno ale czemu te same mandatu są na autostradzie i terenie zabudowanym? Można rozdzielić na autostrady i teren zabudowany, takie przepisy obowiązują w wielu krajach UE. Na terenie zabudowanym nim nie przekracza prędkości no bo mandatu jest bardzo wysoki.

 2. Jupi

  27 kwietnia 2022 14:53

  Ja na a2 w Magdeburgu

  Ja na a2 w Magdeburgu sadziłem 230 na 120 i dostałem fotografię z podróży wartości 80euro zdięcie wisi w ramce a ja chętnie zapłaciłem bo mandaty tam nie utrzymują darmozjadów żyjących na dzieci.

 3. Jarek

  27 kwietnia 2022 17:03

  Polski rzą nie uczy się od

  Polski rzą nie uczy się od mądrzejszych krajów.

  Mandaty powinny być obliczane od dochodu delikwenta.

  5000 dla sprzątaczki i prezesa Orlenu…

 4. Inka

  28 kwietnia 2022 19:11

  Bardzo dobrze , że na ul.

  Bardzo dobrze , że na ul. Parkowej stoją. Jeździ tu mnóstwo świrów, którzy myslą że mogą zasuwac. Tymczasem ludzie mają problem wyjechać z posesji. Nie mowiąc już o dzieciach które chcą przejść z chodnika a na drugą stronę jezdni. Policja powinna częściej stać w weekendy. Szczególnie w niedzielę zaczynają się rajdy. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama