Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Radni ustalili nowe wynagrodzenie burmistrza Świecia

Wynagrodzenie Krzysztofa Kułakowskiego, burmistrza Świecia, wrośnie o 1388 zł. Dwóch radnych było przeciwnych podwyżce, dwóch się wstrzymało, a dwóch... wyszło.

Udostępnij
Uchwałę w sprawie pensji Krzysztofa Kułakowskiego przyjęto we wsteczną datą 7 maja / Fot. Andrzej Bartniak

Projekt uchwały w sprawie nowego wynagrodzenia burmistrza przedstawił na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Świeciu Leszek Żurek, sekretarz gminy. Jak argumentował, podwyżka jest o tyle zasadna, że ostatnia uchwała w sprawie wynagrodzenia była przyjęta w grudniu 2021 r.

- Od tamtej pory nie było ono ani razu waloryzowane - wyjaśniał sekretarz.

Reklama
Reklama

Jako argument przemawiający za zwiększeniem poborów przedstawiono sprawne zarządzaniem gminą, która dysponuje 280-milionowym budżetem.

Zaproponowana wysokość nowych składowych to: wynagrodzenie zasadnicze - 10 430 zł, dodatek funkcyjny - 3 450 zł, dodatek specjalny - 5 552 zł (wszystkie kwoty brutto). Do tego trzeba jeszcze doliczyć dodatek za wysługę lat, który zmienia się wraz z rosnącym stażem.

Reklama
Reklama

Tym samym wynagrodzenie burmistrza Świecia wrośnie o 1388 zł.

Jako pierwszy głos w dyskusji zabrał radny Dariusz Woźniak.

- Byłbym za tym, aby burmistrz zarządzający takim budżetem zarabiał nawet 25-30 tys. zł, gdyby tylko pozwalało na to prawo - zaczął w dość zaskakujący sposób. - Jednak w tym przypadku, z racji sposobu prowadzenia inwestycji w Decznie, jestem przeciwny podwyżce. Tylko w taki sposób możemy wyrazić to, że coś zostało zrobione źle - twierdził Dariusz Woźniak.

Reklama
Reklama

Drugim radnym przekonującym, że sprawa niedokończonego budynku gastronomicznego w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno powinna mieć wpływ na to, ile w tej kadencji będzie zarabiał burmistrz Krzysztof Kułakowski, był radny Tomasz Szamocki.

Ostatecznie uchwałę w zaproponowanym kształcie poprało 15 radnych, dwóch było przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu, a dwóch... wyszło z sali tuż przed głosowaniem.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
59 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo… Pierwsze posiedzenie i zaraz ustalanie podwyżek…hehe pięknie..

Głosowaliście na kliche to teraz macie.
Woźniak startował tylko po to aby wygrał kułak

Zapytam tak po ludzku nie wstyd wam??

Reklama

Jaka Rada Miasta taki Burmistrz proste jak……

Za Deczno to powinien on przez całą kadencję za darmo pracować .Za to ,że dał ślepemu zarobić i taki wał powstał

TAk sobie pieknie wybraliscie to nie rozumiem po co ten placz. Burmistrz mial 70% poparcie wiec jest osoba lubiana.

Reklama

Zurek jaki hojny

Proponuję samemu wystartować

Dla informacji – po wyborach w najbliższym możliwym czasie Rada powinna uchwalić wynagrodzenie dla Wójta Burmistrza czy Prezydenta miasta. Do tego czasu obowiązuje poprzednia uchwała dot wynagrodzenia dla tych osób. Więc Rada podjęła uchwałę zgodnie z przepisami i tyle w tym temacie. Rozumiem że ci co się tu wypowiadali wcześniej nie mieli wiedzy na ten temat więc mam nadzieję że krytyka i hejt się zakończy. Pozdrawiam

Reklama

Nagroda za Deczno…Nie wstyd im? Oni w ogóle nie kumają, że skopali tą inwestycję…Masakra…

Jak by był pracownikiem w prywatnej firmie to za samo Deczno by wyleciał z roboty już nie mówiąc o innych „wtopach” Ale przecież za pieniądze podatników to jeszcze podwyżka się należy

Noo oni są bezkarni .Zapytajcie się jak by u Habra by pracował i to zrobił co by się stało a oni jeszcze dają mu podwyżkę .Szok

Reklama

To teraz czas na zastępców burmistrza bo oni też tacy zapracowani i biedni

to i tak z naszych podatków, więc niech ma

niecałe 20 tys brutto + stażowy to pewnie będzie te z 22-25 tys zł brutto. Wychodzi na to, że każdy mieszkaniec gminy nie płaci nawet złotówki miesięcznie z podatków do pensji Burmistrza. A dlaczego Świecie ma dwóch viceburmistrzów? prawdopodobnie ktoś z nich jest przyszłym kandydatem na burmistrza ; d

Karolczak jest przyszłym kandydatem maskara jak by nie było kompetentnych ludzi w csw

Kiedy się obudzicie ludzie kiedy!!! Kasę rozdają jak w kasynie… Pytam za co??? Za coooo??? Gdzie jest ośrodek w decznie gdzie nielegalne smieciowiska za to płacimy my..my podatnicy i wy na pierwszej czy drugiej sesji ustalacie podwyżki!???

Pan burmistrz bardzo dobrze wypełnia swoje obowiązki. Zasługuje nawet na wyższą pensję. Za taką odpowiedzialność w Mondi zarabiałby dużo więcej.

za te przeszło 80 tys. podwyżki powstał by chodnik do Drozdowa!

Wynagrodzenie zasadnicze tak. Dodatek za lata pracy tak. Wynagrodzenie specjalnie NIE (Deczno, wysypisko na Vistula)

Prezydent Polski zarabia około 25 tysięcy brutto miesięcznie. To oznacza, że pensja wynosi ok. 20 tys. zł netto. Pomijając oczywiście animozje personalne, to jakiś tam dysonans co do piastowanej funkcji jest znaczny.

Polityka bardzo niskiego szczebla ale zabawa trwa.

Dać mu więcej tyle co prezes Mondi .Dobry Chłop

Zobaczcie jak ceny poszły do góry. Co to jest te 1388 zł!! Chcielibyście przez trzy lara zasuwać bez podwyżki??? Chyba byłoby wielkim wstydem gdyby burmistrz tak bogatej gminy jeździł starym samochodem albo jeździł na jakieś biedackie wczasy do Jastrzębiej Góry albo innych Dąbków.

Do włodarzy gminy !!!! proszę o podanie ile procentowo zapłacono wykonawcy za Deczno ? a ile procentowo jest inwestycja skończona ?

Ojj tam się czepiacie ja już dobrze zarobiłem i mam się ok .Biedronki stawiam ter

Strach by mu było budę dla psa dać zbudować

W ogóle co on rządzi narazie same buble zatwierdza .Po za tym czarną robotę robią za niego podwładni a on tylko jest marionetką i robi to co kto mówi nad nim

Brawoooooo i jeszcze niech dostanie premie za załatwienie budowy nowego składowiska szlamu w sulnowie o którym już wiedzieli dawno i razem maczali palce nasi radni z ecoWisłą

Zamiast zajmować się podwyżka dla Burmistrza, to lepiej zajmijcie się bezpieczeństwem mieszkańców i huliganami, którzy niszczą smietniki, ławki!!! To jest priorytet, a nie pensja BURMISTRZA

A dlaczego nie ustalają tego z mieszkańcami?
Jakby nie było to nie oni płacą burmistrzowi tylko podatnicy

czepiacie się !!! . ludzie to jest człowiek który reprezentuje nasze miasto ( WYBRANY ) demokratycznie poprzez wybory . te 1300 z haczykiem to co to za podwyżka na takim stanowisku ( miasto i gminę stać ) . co do pensji te 20 czy 25 tysia LUDZIE !!! to jest ch…j.nie pieniądz . facet musi się ubrać , najeść , utrzymać rodzinę , dom , samochód . a co do środka lokomocji na takim stanowisku w bogatej gminie burmistrz NASZ powinien poruszać się przynajmniej helikopterem . byłoby szybciej i sprawniej . szybciej by reagował na niedociągnięcia i wtopy przez naszych radnych . przecież to oni uchwalają , a burmistrz podpisuje .

zamiast zajmować się nowym wynagrodzeniem dla szanownego 'burmistrza’ lepiej byście ruszyli swoje cztery litery w tym urzędzie miasta i zaczęli myśleć o ludziach i nad tym co ważne – ale jak widać pieniążki do kieszonki ważniejsze ;))))))

Panie burmistrzowi prosimy o wjazd iwyjazd z ulicy Chełmińskiej pan obiecywał w wyborach trzymamy za słowo prosimy

Z tym decznem to prawdziwa porażka, powinni tego zacharskiego kubusia teraz postawic na kasie wstępu do deczna, byłby ubaw

Gdyby ktoś miał troche honoru to odszedł by ze stanowiska ale widać że ambicje biorą góre i to s8e tyczy też niektórych Waćpanów radnych a raczej mało zaradnych

Platformersy zróbcie komisję śledczą w sprawie budowy w Decznie, tylko się nie pomylcie i swoich nie skażcie.

Podobno Rynek jest wizytówką miasta i dużo mówi o Włodarzach.
Na świeckim rynku psie kupy, niedopałki, gruz spadający na chodnik…….

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

We wtorek po południu strażacy zakończyli poszukiwania zaginionej kobiety na jeziorze Stelchno.

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

Prawdopodobnie już jutro będzie można podziwiać gotową, nową dekorację, jaka pojawi się na Dużym Rynku w Świeciu.

Wiadomości

Niebawem mieszkańcy gminy Pruszcz będą się cieszyć prawie 4 km nowych gminnych dróg. Tak oczekiwane inwestycje realizowane są w dwóch lokalizacjach.

Wiadomości

Wiesław Szymański z Nowego zdobył główną nagrodę w kategorii fotografia artystyczna na Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Polska w obiektywie". Piękne, nastrojowe zdjęcia Doliny Wisły wykonał...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

We wtorek po południu strażacy zakończyli poszukiwania zaginionej kobiety na jeziorze Stelchno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo