Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Radni z gminy Pruszcz sprzeciwiają się drastycznemu ograniczeniu praw kobiet

Podczas wtorkowej sesji Rada Gminy w Pruszczu wystosowała dwa apele skierowane do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, rządu oraz Sejmu i Senatu. Jeden z nich dotyczył poszanowania praw i godności kobiet, drugi odrzucenia niektórych przepisów o zmianie ustawy o ochronie zwierząt.

Udostępnij
pruszcz-protest

REKLAMA

Radni z gminy Pruszcz to jak dotąd jedyny samorząd w naszym powiecie, który tak jasno określił się w trwającym od kilku tygodni sporze pomiędzy rządem, a sporą częścią społeczeństwa. To właśnie ta różnica zdań doprowadziła do masowych protestów w całym kraju.

W czasie ostatniej sesji zapadła decyzja o wystosowaniu dwóch apeli do rządzących. Szczególnie interesujący wydaje się ten dotyczący  poszanowania praw i godności kobiet.

W przygotowanym dokumencie czytamy:

Rada Gminy Pruszcz woj. Kujawsko – Pomorskie  radykalnie sprzeciwia się drastycznemu ograniczeniu praw kobiet, jakie nastąpiło 22 października na mocy wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
REKLAMA

Rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego  to drastyczne odebranie kobietom prawa do samostanowienia, do decydowania o własnym ciele, zdrowiu i życiu. Nie można przejść obojętnie nad tym, że ten okrutny wyrok zapadł w czasie pandemii wirusa Sars-COV-2, skutecznie paraliżując możliwość wyraźnej społecznej odpowiedzi na tę decyzję.

Wobec powyższego Rada Gminy Pruszcz apeluje do Prezydenta RP, Rządu RP oraz Sejmu i Senatu RP o poszanowanie praw i godności kobiet.

Orzeczenie Trybunału to przyzwolenie na trwałe cierpienia fizyczne, psychiczne   i emocjonalne kobiet. Prawo wyboru musi być przypisane do osoby, która ma podjąć decyzje według własnej i nieprzymuszonej woli. Nie można się godzić na takie poniżenia kobiet odbierając im prawa i wolność oraz godność i podmiotowość.
REKLAMA

To kobiety będą ponosiły konsekwencje swoich dramatycznych wyborów, a nie ci, którzy im tego wyboru zakazują. Kobietom w ciąży i ich rodzinom, które dowiadują się o ciężkich i nieuleczalnych chorobach dziecka, należy się szacunek, współczucie i wsparcie.
Szczególnie matka musi być przekonana, że jej niepełnosprawne dziecko przez cały okres swojego życia będzie mogło liczyć na pomoc państwa Polskiego.

Drugi apel dotyczył odrzucenia niektórych przepisów ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz  niektórych innych ustaw.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (13)

 1. Kobieta

  5 listopada 2020 16:28

  Brawo⚡⚡⚡

  Brawo⚡⚡⚡

 2. SN61

  5 listopada 2020 17:12

  Brawo! Mądrze oraz celnie.

  Brawo! Mądrze oraz celnie. Szacunek! 

 3. dociekliwy

  5 listopada 2020 17:34

  Wszystko ma swój początek.

  Wszystko ma swój początek. Może niech każdy przez chwilę niech się zastanowi w jakim momencie się rozpoczął. Czy to coś co kobieta ma w brzuchu jest jej ciałem aby mogła o tym decydować. Ja na ten przyklad chciałbym decydować o swoim ciele. Mam haluksy i w związku z tym mam kaprys aby odrąbali mi stopy powyżej kostek. I jeszcze niech podatnicy za to zapłacą.

  • pyza

   5 listopada 2020 18:08

   porównać haluksy do urodzenia

   porównać haluksy do urodzenia dziecka, które umrze zaraz po porodzie albo jeszcze w łonie matki… dnoooo

  • Mirosław

   5 listopada 2020 18:08

   No brawo! Rozpędż się no i

   No brawo! Rozpędż się no i wiesz…..tylko mocno.

  • życzliwy

   6 listopada 2020 09:20

   dociekliwy przeginasz…

   dociekliwy przeginasz…

 4. veto

  5 listopada 2020 20:26

  ….szatana i inne duchy złe,

  ….szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

 5. Ania

  6 listopada 2020 17:38

  świat tak bardzo zapędził się

  świat tak bardzo zapędził się w konsumpcyjnym stylu życia że ludzie nie mają świadomości, że niestety, ale aborcja nawet jak tyczy chorego dziecka jest zabiciem żywej istoty – człowieka. ..poza tym nie jestem za pisem

 6. Ech

  6 listopada 2020 19:25

  A taka fajna wiocha kiedys to

  A taka fajna wiocha kiedys to byla…

 7. Anonim

  6 listopada 2020 19:58

  No o swoim ciele decydować

  No o swoim ciele decydować można, tylko pozbawiać życia dziecka nie

  O co ten apel

 8. ...

  6 listopada 2020 22:46

  I po co te hasla na plakatach

  I po co te hasla na plakatach „jeszcze Polska.nie zginęła” to profanacja Ginie, bo Polki chcą móc zabijać swoje nienarodzone dzieci. Czy babcie tych dziewczynek ze zdjęcia posunęły by się tak daleko?? „Dokad idziesz Polsko?”

 9. Gość

  7 listopada 2020 11:19

  Dość dyktatury KOBIET. 

  Dość dyktatury KOBIET. 

  KONSTYTUCJA, konstytucja. 

  • Anna

   7 listopada 2020 22:40

   Ty jesteś wszedzie 🙂

   Ty jesteś wszedzie 🙂

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama