Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ranking najlepszych szkół. Tak wypadły licea i technika z powiatu świeckiego

Miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" po raz kolejny opublikował ogólnopolski ranking liceów i techników. Sprawdziliśmy, jak wypadły w nim szkoły z powiatu świeckiego.

Udostępnij
ii-lox

W rankingu "Perspektyw" licea ogólnokształcące oceniono biorąc pod uwagę trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Jakie miejsca w najnowszym, prestiżowym rankingu "Perspektyw" w 2023 r. (dane dotyczą minionego roku szkolnego) zajęły szkoły z powiatu świeckiego?

Reklama
Reklama

I Liceum Ogólnokształcące w Świeciu zajęło 697 miejsce wśród 1000 tego rodzaju szkół, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

To wynik lepszy niż rok wcześniej, kiedy I LO znalazło się na 733 miejscu, ale gorszy niż w roku 2021 (677 lokata) i 2020 (601).

W kategorii techników wysoko sklasyfikowano Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu (II LO, zwane potocznie "białym ogólniakiem").

Reklama
Reklama

O ile w ubiegłym roku Technikum nr 2 było poza pierwszą 500, o tyle w rankingu w 2023 r. mocno awansowało – na 286 miejsce wśród 500 najlepszych techników w Polsce.

Ranking podzielono również na poszczególne województwa. Znalazły się w nim także te szkoły, które nie zmieściły się w krajowej czołówce, ale dobrze wypadły w skali danego  regionu.

W województwie kujawsko-pomorskim, na 57 najlepiej ocenianych liceów, I LO w Świeciu znalazło się na 28 miejscu, a II LO na 56.

Reklama
Reklama

Wśród 73 sklasyfikowanych techników w naszym województwie, prym z 12 lokatą wiedzie Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu.

Na 27 miejscu znalazło się Technikum w Zespole Szkół w Nowem.

Z kolei Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu uplasowało się na 50 pozycji w województwie kujawsko-pomorskim.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
42 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ludzie którzy przychodzą do

Ludzie którzy przychodzą do pracy z po szkołach  do niczego się nie nadają. Większości nawet nie idzie przeszkolić. Chyba że zaproponuje się im w pracy grę na konsoli. Pracodawcy biją brawa poziom nauczania naprawdę wysoki.

Jak samopoczucie nauczycieli?

Jak samopoczucie nauczycieli? Dalej tacy zadufani w sobie? Dalej z dumą będą odbierać nagrody za słabą pracę? 

2023.licea.perspektywy.pl

2023.licea.perspektywy.pl/2023/rankings

Artykuł trochę za ogólny zabrakło np. porównania z liceami z mniejszych miast w województwie jak Świecie, najlepszy Katolik z Chełmna 5 miejsce w woj. i 138 w kraju.

Reklama

Obecnie nie można nawet mówić

Obecnie nie można nawet mówić o poziomie nauczania, nauczyciele bez pasji, szukający ciepłego fotela i wielu dni wolnych od pracy. Zarażają nasze dzieci brakiem celu i pasji. Uczniowie obserwują takie podejście do pracy swoich wykładowców i myślą, że takk jest w każdym zawodzie…że wystarczy być na stanowisku, a jak coś nie pójdzie to wina dzieci, w razie złych wyników wyjdzie dyrektor i powie „taki był rocznik, słabe dzieciaki”. Tak dzieje się w szkołach od wielu lat i nikt nic z tym nie robi. Nie istnieje w ogóle ocena pracy nauczyciela, dobrze uczy czy źle zarabia tyle samo, zaleznia od stopnia. W żadnym innym zawodzie tak nie jest. W każdym innym zawodzie wynik pracy determinuje wynagrodzenie i to czy pracownik utrzyma się na stanowisku, nawet urzędnik jak popełni błąd to nie może wykupić się dziećmi. Potrzebna jest duża reforma całego środowiska. Dyrektorami szkół nie muszą być nauczyciele, wystarcza dobrzy managerowie. Którzy będą oceniani za wynik. Nauczyciel ma uczyć i nauczyć nasze pociechy. Za to mu w końcu wszyscy płacimy z naszych podatków.

W zeszłym roku miałem

W zeszłym roku miałem kandydata do pracy. Znał wzór na obwód ale nie miał pojęcia jak go zastosować. Nie poradził sobie z dopasowaniem wymiaru materiału . Wzór miał wykuty na pamięć tylko że nic po za tym. Każdy pracodawca wie że czym bardziej prestiżowa szkoła tym mniejsze umiejętności manualne.

Wylew hejtu na nauczycieli.

Wylew hejtu na nauczycieli. Chcecie lepszych nauczycieli? Niech ten zawód stanie się dobrze opłacalnym zawodem wtedy na studia nie będą przyjmowali wszystkich tylko tych najlepszych.  Aktualnie brakuje JAKICHKOLWIEK nauczycieli. Najlepsi albo zmienili pracę, albo pracują w placówkach prywatnych, w których dostają wynagrodzenie pozwalające na zakup czegoś więcej niż miska ryżu. Jest wypłata widać efekty. Nauczyciele są mieszani z błotem od wielu lat, proszę się nie dziwić, że ich praca też jest do bani. Należy zacząć od zmiany całego systemu edukacji i szkolnictwa. Zrobić przesiew wśród nauczycieli, podnieść pensje, sprawdzić efekty. Klasy w szkołach są przepełnione (w dużych miastach) 25 dzieci plus dzieci ukraińskie. Brakuje psychologów, terapeutów, pedagogów oraz innych spejalistów. Młode osoby, które chciałyby pracować w szkołach wybierają inne drogi życiowe, ponieważ aktualnie nauczyciel początkujący zarabia odrobinę więcej od najniższej krajowej a w lipcu będzie zarabiał mniej. Zabrać wakacje, ferie itd. niech nauczyciele sprawują opiekę wtedy. Należy pamiętać również o tym aby nauczyciel mógł wybrać urlop kiedy chce, oraz aby mógł sięzwolnić kiedy zechce ponieważ aktualnie nauczyciel może złożyć wypowiedzenie dopiero po zakończeniu bieżącego roku szkolnego. Wprowadzić 40h tydzień pracy. Należy też pamiętać, aby wszystkie zebrania, rady i spotkania odbywały się w tych godzinach np. 7-15, czy 8-16. Następnie podnieść pensje. Proszę nie wieszać wszystkich szmat na nauczycielach, jasne zdarzają się tacy, którzy nie powinni nauczać, ale przez tą całą nienawiść w szkołach zostają tylko tacy.

Reklama

Jacy uczniowie i ich

Jacy uczniowie i ich zaangażowanie takie wyniki. Jeżeli do jednej 24 osobowej klasy chodzą  uczniowie zdolni oraz 5 dzieci z uposledzeniem , którym zgodnie z rozporządzeniem nalezy posięcać uwagę, wspierać , pomagać na lekcji- to jak  rozwijać pasje zdolnych/ Moze ktoś z tych wymadrzających się spróbuje i osiągnie wysokie wyniki. Przykre jest tez to, że naprawdę tylko jednostki mają jakieś zainteresowania……… Pozostałych interesują głupie filmiki na YT. Przerażajace, ale niestety prawdziwe.

jeszcze 10 lat temu jeżeli

jeszcze 10 lat temu jeżeli uczeń wyciągnął telefon na lekcji to był zabrany do końca lekcji, a dzisiaj nauczyciele nagrywają z uczniami tik toki i mają to gdzieś, że uczniowie siedzą z telefonami na lekacjach. Przydałby by się jakieś kontrole lekcji. np pamiętam jak np pani Dyrektor lub vice siadała na tyłach i kontrolowała przebieg lekcji.. wątpie, że dzisiaj dzieją się takie rzeczy

Jak to jest dobrze to ja

Jak to jest dobrze to ja jestem papieżem XDDD 

Reklama

młoda krew się burzy

młoda krew się burzy

Znamy Naszą Przyszłość 

Bym chciał zarabiać tyle co

Bym chciał zarabiać tyle co nauczyciel za połowę moich godzin w tygodniu. Dopóki studia będą dostępne dla każdego poziom nauczania będzie niski. Żal tych dzieciaków. 

Tylu ekspertów, skoro tak

Tylu ekspertów, skoro tak dobrze jest zawodzie nauczyciela to zapraszam! Każdy znajdzie miejsce, zwłaszcza nauczyciele przedmiotów zawodowych. Trzeba tylko pamiętać o uzupełnieniu wykształcenia i ciągłym podnoszeniu kwalifikacji. Nauczyciel może odejść do przysłowiowej Biedronki na kasę ale z kasy nikt nie przydzie do szkoły. 

Proszę sprawdzić struktury wiekowe, już jedziemy na oparach i posiłkujemy się emerytami a za chwilę jak się skończą emeryci to co?

Dziękuję za słowa wsparcia od co niektórych, jak widać propaganda i hejt robią swoje. Ciągłe powtarzanie, że nauczyciele pracują 18 godz.

Reklama

Jaka propaganda to tylko to

Jaka propaganda to tylko to co widać w szkole tyle słów niepotrzebnych

Dużo wody upłynie zanim

Dużo wody upłynie zanim nauczyciel odzyska autorytet

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Strażacy z Osia świętowali wczoraj jubileusz powstania swojej jednostki. Okrągła rocznica ma ścisły związek z wielkim pożarem, który wybuchł przy ul. Młyńskiej w 1903...

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo