Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Rejestr pedofili z powiatu świeckiego. Uwaga, nie wiadomo, gdzie przebywa jeden z nich!

Wśród blisko tysiąca sprawców przespępstw zamieszczonych w tzw. rejestrze pedofili, czterech jest ze Świecia i jeden z Nowego. We wszystkich przypadkach, ofiarami były dzieci z powiatu świeckiego.

Udostępnij
pedofile_0

REKLAMA

Trzech spośród tej piątki nadal siedzi w więzieniu, a dwóch już skończyło odsiadkę. Wiadomo, gdzie przebywa jeden z nich. O drugim, Adamie Pukowniku, który dopuścił się gwałtu na dziecku w Osiu, nie ma żadnych informacji. Po blisko dwóch latach od wyjścia z więzienia nikt nie wie, gdzie się znajduje. I to on może stanowić największe potencjalne zagrożenie.

Osoby znajdujące się w rejestrze, po wyjściu z więzienia powinny być pod stałą kontrolą policji, aby wszyscy wiedzieli, gdzie mieszkają i zachowywali ostrożność. W praktyce bywa różnie. Przy ponad 20 proc. nazwisk jest adnotacja „wezwany do potwierdzenia miejsca pobytu” lub „w trakcie weryfikacji”. To oznacza, że są poza jakimkolwiek nadzorem i nikt nie wie, gdzie się przebywają.
REKLAMA

Krótko cieszył się wolnością inny pedofil, Piotr Koseda. Za gwałt na dziecku w Osłowie (gmina Jeżewo) w sierpniu 2014 r. został skazany na 4,5 roku więzienia. W lutym ubiegłego roku wyszedł z więzienia w Potulicach.

Reklama
Reklama

Kilka dni później okazało się jednak, że zgwałcił on nie jedną, a dwie małoletnie osoby poniżej 15 roku życia. Rodzice drugiego dziecka wtedy tego nie zgłosili, ale kiedy dowiedzieli się, ze pedofil wyszedł na wolność, postanowili powiadomić policję.

Koseda został zatrzymany i po tygodniu znowu trafił za kraty. W grudniu sąd skazał go na 7 lat odsiadki.
REKLAMA


W ubiegłym roku zaktualizowano zdjęcia osób umieszczonych w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, istniejącym od początku 2018 r. Wielu z nich zmieniło się fizycznie po kilkuletnim pobycie za kratkami. Niektórzy wkrótce wyjdą na wolność i ludzie powinni wiedzieć, jak teraz wyglądają pedofile z ich okolicy.

W rejestrze, o dziwo, prawie nie ma księży, mimo że w do tej pory całym kraju skazano ponad 60 duchownych za przestępstwa seksualne.

Reklama
Reklama

Resort sprawiedliwości tłumaczy, że zgodnie z ustawą, w rejestrze znajdują się tylko sprawcy najpoważniejszych czynów, głównie gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. Nie ma więc sprawców molestowania.
REKLAMA

Wszystko tak naprawdę zależy od wyroku sądu. Księdza, który miesiącami więził i gwałcił 13-letnią dziewczynkę, nie skazano za gwałt, ale za seksualne wykorzystanie małoletniej. Dla laika brzmi to tak samo, ale dla prawnika już nie. Nie było więc podstaw do umieszczenia go w rejestrze publicznym.

W wykazie jest jeden duchowny skazany na 5 lat więzienia za trzykrotne zgwałcenie 14-latki.

Reklama
Reklama

Rejestr sprawców przestępstw seksualnych składa się z dwóch części – publicznej i z ograniczonym dostępem. W części publicznej znajdują się przestępcy, których przed 1 października 2017 r. skazano za zgwałcenie dziecka poniżej 15. roku życia lub gwałt ze szczególnym okrucieństwem. Ma do niej dostęp każdy z nas (sprawdź).
REKLAMA

Część z ograniczonym dostępem gromadzi dane znacznie szerszej grupy przestępców. Trafiają tu wszyscy, którzy popełnili jakiekolwiek przestępstwo seksualne wobec dzieci poniżej 15. roku życia. Każdy, kto ma zamiar zatrudnić nową osobę do pracy z dziećmi, ma obowiązek sprawdzić czy nie figuruje ona w rejestrze z dostępem ograniczonym. Dotyczy to m.in. dyrektorów szkół czy organizatorów wypoczynku dla dzieci.
REKLAMA

Rejestr zawiera nazwiska sprawców, ich zdjęcia, miejscowości, w których aktualnie mieszkają, wyroki i artykuły kodeksu karnego, z którego zostali skazani. Każdy z nas może sprawdzić czy w sąsiedztwie nie mieszka przestępca, który dopuścił się gwałtu na dzieciach. Dzięki temu możemy mieć się na baczności i skuteczniej chronić swoje dzieci.

Reklama
Reklama

Adam Pukownik


Miejscowość urodzenia: Świecie
Data urodzenia: 23 lutego 1992 r.
Data popełnienia przestępstwa: 31 sierpnia 2013 r.
Miejsce: Osie
Kara: 5 lat pozbawienia wolności
Miejscowość, w której przebywa: w trakcie weryfikacji

REKLAMA

Reklama
Reklama

Piotr Koseda


Data urodzenia: 10 maja 1981 r.
Miejscowość urodzenia: Świecie
Data popełnienia przestępstwa: 18 sierpnia 2014 r.
Miejsce: Osłowo (gmina Jeżewo)
Kara: 4,5 roku pozbawienia wolności
Miejsce pobytu: Zakład Karny Potulice
Mimo że Koseda w grudniu 2019 r. został ponownie skazany na 7 lat,
jego profil w rejstrze nie został dotąd zaktualizowany.

Jacek Czwórnóg

Reklama
Reklama


Data urodzenia: 13 marca 1991 r.
Miejscowość urodzenia: Świecie
Data popełnienia przestępstwa: 25 sierpnia 2016 r.
Miejsce: Stążki (gmina Świekatowo)
Kara: 6 lat pozbawienia wolności
Miejsce pobytu: Zakład Karny Potulice

REKLAMA

Piotr Frymarski

Reklama
Reklama


Data urodzenia: 9 kwietnia 1975 r.
Miejscowość urodzenia: Nowe
Data popełnienia przestępstwa: maj-czerwiec 2015 r.
Miejsce: Terespol Pomorski (gmina Świecie)
Kara: 5 lat pozbawienia wolności
Miejsce pobytu: Zakład Karny Potulice

Bartłomiej Olchawa


Miejscowość urodzenia: Świecie
Data urodzenia: 14 maja 1992 r.
Data popełnienia przestępstwa: 16 listopada 2010 r.
Miejsce: Jania Góra (gmina Świekatowo)
Kara: 1 rok 4 miesiące pozbawienia wolności
Miejscowość, w której przebywa: Rytel

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA
REKLAMA

Rozwiń swoje pasje! Wybierz swój kierunek! Szkoła Muzyczna w Chełmnie zaprasza!
Zapisz się na rok szkolny 2020/2021 - tutaj

Udostępnij
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Tulipan w łeb… niech leży i

Tulipan w łeb… niech leży i się męczy…każdy pedofil… urwać jaja posypać solą…pod paznokcie wciskać wykałaczke…

Prawdziwe chrześcijańska

Prawdziwe chrześcijańska postawa.

Siedzieli w Potulicach na

Siedzieli w Potulicach na cwelowni tfuu kał im do ryja .

Jakie typy…. Ciekawe ile

Jakie typy…. Ciekawe ile osób po tym artykule pojedzie do miejscowości Rytel szukać tego typa bo ja osobiście rozmyślam nad tym

Reklama

Yebane pasjonaci dzieci,

Yebane pasjonaci dzieci, przymusowa kastracja połączona z wziernikowaniem odbytu. Sukienkowych też dołączyć i nic to nie ma wspólnego z miłosierdziem. Pedofile też byli bez miłosierdzia wobec dzieci.

Takim to polać w oczy sok z

Takim to polać w oczy sok z cytryny i soli i niech patrzą w słońce….

Pukownik cwel  z potulic…

Pukownik cwel  z potulic… Tam go chłopaki wydymali konkretnie frajera dlatego się ukrywa szmata

Nie sąd Cię skażę pedofilu

Nie sąd Cię skażę pedofilu

Reklama

Pomysły na torturki to macie

Pomysły na torturki to macie niezłe, nawet jeżeli chodzi o pedofili

Czytam wasze wpisy i nie

Czytam wasze wpisy i nie wierzę. Oni ponieśli i ponoszą kary 3-4 razy większe kary. Wyroki. Publiczne dane, za które konsekwencje ponosi rodzina. Pisało również o księdzu, ktory przetrzymywał i zgwałcił nieletnią. Co zrobił wymiar sprawiedliwości? Zatuszował sprawę i zboczeniec chodzi na wolności. Pedofile kościelni są pod ochroną wymiaru sprawiedliwości. Prokuratury i sądy tuszuja morderstwa ,gwałty bo sprawiedliwość ma być tak jak rządzący zdecydują. Nawet próbuje się zastraszyć adwokatów. Ktoś z was napisze dlaczego pedofile kościelni chodzą na wolności?

Macie te swoje wolne sady..

Macie te swoje wolne sady…haha I co teraz? Moze idzcie pod sady pokrzyczec wolneeee sadyyy

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Dziś na granicy Sulnówka i Wyrwy koło Świecia doszło do zderzenia rolniczego ciągnika z samochodem osobowym.

Wiadomości

Osiem lat trwały poszukiwania mieszkańca Świecia, za którym wystawiono czerwoną notę Interpolu - międzynarodowy list gończy. W końcu wpadł za oceanem.

Styl życia

Sprawdziliśmy, ile dzieci przyszło na świat w Nowym Szpitalu w Świeciu i jak oceniany jest tutejszy oddział ginekologiczno-położniczy w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku.

Wiadomości

W piątek, podobnie jak w całym kraju, policjanci w powiecie świeckim prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu...

Wiadomości

Na cmentarzu menonicko-ewangelickim w Przechówku trwają prace porządkowe, remontowe i konserwatorskie. Ich zwieńczeniem ma być ustawienie tablicy opisującej historię nekropolii i ludzi, którzy mieszkali...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek popołudniu niedaleko Świecia zderzyły się samochód osobowy i traktor. Policja podała ustalenia na temat okoliczności zdarzenia.

Wiadomości

Mł. asp. Marcin Ignatowski, policjant ruchu drogowego, w dniu wolnym od służby robił zakupy w markecie w Świeciu. Przy okazji zatrzymał sprawcę kradzieży.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Sport

Krzysztof Zieliński zastąpi na stanowisku prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, który żegna się z zasiadaniem we władzach klubu, po tym, jak został zawieszony przez...

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Sport

Wda Świecie potrzebowała tylko jednego punktu, aby znaleźć się w trzeciej lidze. Wygrana z Cuiavią Inowrocław dała klubowi upragniony awans.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osiem lat trwały poszukiwania mieszkańca Świecia, za którym wystawiono czerwoną notę Interpolu - międzynarodowy list gończy. W końcu wpadł za oceanem.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek popołudniu niedaleko Świecia zderzyły się samochód osobowy i traktor. Policja podała ustalenia na temat okoliczności zdarzenia.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Sport

Wda Świecie potrzebowała tylko jednego punktu, aby znaleźć się w trzeciej lidze. Wygrana z Cuiavią Inowrocław dała klubowi upragniony awans.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo