Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Śmiertelny wypadek na ulicy Sienkiewicza

Kierowca volkswagena passata był zakleszczony w pojeździe. Strażacy rozcięli karoserię, aby wydostać go na zewnątrz. Niestety, na pomoc było już za późno.

Udostępnij
112

Artykuł aktualizowany

We wtorek około godz. 22.40 doszło do tragicznego wypadku na ul. Sienkiewicza w Świeciu. Volkswagen passat uderzył w drzewo. Jechał nim sam kierowca.

- Samochód jechał od strony Sulnówka. Mężczyzna był zakleszczony we wraku. Użyto narzędzi hydraulicznych, aby rozciąć karoserię i wyciągnąć go z pojazdu - informuje st. asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Reklama
Reklama

Wcześniej jeden ze strażaków dostał się do wnętrza volkswagena, aby stabilizować odcinek szyjny poszkodowanego.

- Niestety, mężczyzna nie wykazywał już żadnych oznak życia. Zginął na miejscu - wyjaśnia Marcin Klemański.

Jak podają strażacy, mężczyzna miał około 60 lat. Na miejscu nie znaleziono dokumentów, więc na razie trudno podać jego dokładny wiek.

Reklama
Reklama

Przyczyny i okoliczności wypadku ustala policja.

Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Fot. KP PSP w Świeciu

Reklama
Reklama

Fot. OSP Ratownik w Świeciu

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
53 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

No 50 to on nie jechał

No 50 to on nie jechał .Typowo na łuku drogi 

Główne przyczyny:

Główne przyczyny:

Nadmierna prędkość.

Dziękuję.

Zginąć  w wypadku na

Zginąć  w wypadku na Sienkiewicza Porażka

Na pewno winne drzewo bo

Na pewno winne drzewo bo weszło mu pod koła 

Jest okazja powycinajmy

Jest okazja powycinajmy drzewa w promieniu 100 km od dróg … po obu stronach dróg 

LOVE PiS 

LOVE PiS 

Dziadek by miał jeszcze

Dziadek by miał jeszcze jakieś szanse jakby nie trafił na drzewo no ale cóż, zamiast wyciąć, niektórzy mają takie szczeście że na takowe trafią

Podstawowe pytanie brzmi- Kto

Podstawowe pytanie brzmi- Kto w nocy jeździ z taką prędkością? I niech nikt nie mówi że może spieszył się do szpitala.

I z tego powodu syrena

I z tego powodu syrena musiała 3- krotnie budzić całe miasto?

To może jeszcze pola

To może jeszcze pola kauczukiem wylać ?

Ludzie ogarnijcie się, jest

Ludzie ogarnijcie się, jest tragedja  zginą człowiek co nie którym powinno dać do myślenia, jest policja i prokurator niech zbadają sprawę co mówią zdjęcia na pewno przepisowo nie jechał że silnik wszedł na siedzenia a drzewa nie mają tu nic do tego jechał by 50 -60 i jak by uderzył z taką prędkością w drzewo z różnych przyczyn pewnie by wyszedł z tego poprostu tragedia dla rodziny znajomych

Komentarze najlepsze buraki

Komentarze najlepsze buraki świeckie nigdy się nie zmienia zawsze będą burakami 

A właśnie ze drzewa maja dużo

A właśnie ze drzewa maja dużo do tego.zgadzam się z komentarzem powyżej ze wszystkie drzewa przy drodze powinny być wycięte i posadzone nowe dużo dalej od drogi,cokolwiek się dzieje na drodze i jeśli nawet musiałby ktoś uciec w bok to nie ma jak bo oczywiście przywali w drzewo.Drzewa są ważne bardzo ważne ale sadzenie ich tak blisko drogi to porażka 

U nas na miasteczku nie ma

U nas na miasteczku nie ma takich wypadków. Jeździmy zgodnie z przepisami….

Jest wiele więcej miejsc

Jest wiele więcej miejsc gdzie można posadzić drzewa. Na łąkach, polanach ale nie przy drogach. W zderzeniu z drzewem przy 50km/h są małe szanse na przeżycie. A są miejsce gdzie można jechać 90km/h a drzewa stoją też tak blisko drogi. Ci co nie chcą wyciąć tych drzew to niech się uderza w pierś i powiedzą szczerze ile drzew zasadzili na swojej ziemi w przeciągu życia. Te kilka drzew przy drogach kosztuje nas tyle że głowa mała. W sumie na takim odcinku np. do Drzycimia nie zajęłoby 1h powierzchni. Ograniczenie kosztów takich wypadków odbiłoby się dla wszystkich na niższym OC, mniejsze koszty leczenia ludzi, koszty straży pożarnej policji itd…..

Czy żadnemu z was trolujacych

Czy żadnemu z was trolujacych na tym forum nie przyszło na myśl, że ofiara wypadku mogła doznać zawału serca, lub po prostu zasłabnąć. 3.14*rdolcie się gówniarze, którym nie potrzebne są grzebienie do zaczesania swoich łysych dzbanów.

Może ten człowiek zasłabł?

Może ten człowiek zasłabł? Może padły hamulce, a kierowca spanikował? 

Jak można od razu osądzać? I przykre i nieludzkie i straszne. Zero współczucia. 

Jak ja uwielbiam czytać

Jak ja uwielbiam czytać komentarze zaczyna się od totalnego debilizmu i kończy jeszcze gorzej.

Czytam i nie wierzę skąd w

Czytam i nie wierzę skąd w ludkach tyle jadu się uwalnia … nikt nie zna przyczyn  … czy przy okazji jakiegoś ataku nie został przycisniety pedał gazu … jeżdżę dużo, często ludzie różnie się zachowują  na drogach  … Ale tyle jadu pod postem w którym zginął człowiek z naszego regionu  … przykre 

WYCIOMĆ DŻEWA Z DRUG,

WYCIOMĆ DŻEWA Z DRUG, MNIEJSCE DŻEW JES W LESIE

Nie rozumiem, dlaczego pod

Nie rozumiem, dlaczego pod tym artykułem jest włączona możliwość komentowania. Myslę, że administrator strony mógłby uszanować rodzinę zmarłego i zablokować taką możłiwość. 

Czytając te komentarze tracę

Czytając te komentarze tracę wiarę w ludzi

Dla tych ekologów jak sądzili

Dla tych ekologów jak sądzili te drzewa 30 – 40 lat temu co jeździło po drogach? Jakiej szerokości była ta droga? Naprawdę życzę z całego serca żeby Ci pseudo ekolokowie dostali w głowę gałęzią jak będą jechać chociażby na rowerze może wtedy zmądrzeją. 

Możliwość dodawania

Dodawanie komentarzy zablokowane z powodu naruszeń regulaminu. Część komentarzy usunięto.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama