Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Sprawca wypadku, w którym zginęło małżeństwo, siedział już w więzieniu. Teraz znowu trafił za kratki

Świecki sąd postanowił o aresztowaniu 27-latka, który spowodował wypadek w Michalu.

Udostępnij
czolo_19

REKLAMA
Budujemy kolejny blok na osiedlu Nowe Marianki w Świeciu. ZOBACZ FILM. Wizualizacje mieszkań i dodatkowe informacje na Otworzy się w nowym okniewww.apartado.pl



W sobotnie popołudnie (16 stycznia) kierujący volkswagenem golfem 27-latek nie dostosował prędkości do warunków pogodowych. Na łuku drogi zjechał na drugi pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącą z naprzeciwka alfą romeo, którą podróżowali 66-letni kierowca i jego 73-letnia żona.

Kobieta zmarła na miejscu, mężczyzna dwa dni później w szpitalu. Kierowca golfa nie odniósł poważnych obrażeń. Uciekł z miejsca wypadku, ale po jakimś czasie wrócił. Ofiarami byli Krystyna i Jan Chełmowscy z Bratwina (gmina Dragacz). Pani Krystyna była wieloletnim sołtysem wsi i działaczką społeczną.
REKLAMA

Z wstępnych badań wynika, że 27-letni Tomasz K., również mieszkaniec gminy Dragacz, był pod wpływem amfetaminy.

- We wtorek zastosowano wobec niego 3-miesięczny areszt. Prowadzimy śledztwo w tej sprawie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia Janusz Borucki, prokurator rejonowy w Świeciu.

Dla Tomasza K. nie będzie to pierwszy pobyt za kratkami. W ubiegłym roku wyszedł z więzienia, gdzie odbywał wyrok za przestępstwo przeciwko mieniu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (22)

  1. Kierowca

    21 stycznia 2021 10:56

    Dlaczego drogi powiatowe są

    Dlaczego drogi powiatowe są tak fatalnie utrzymywane zima? Nikt nie sypie, nie odśnieża. 

    • też kierowca

      21 stycznia 2021 12:45

      Dlaczego zadajesz tak

      Dlaczego zadajesz tak absurdalne pytania?

    • Noo

      21 stycznia 2021 16:05

      A skąd ta amfa ze śniegu niby

      A skąd ta amfa ze śniegu niby? Dobre… Bałwan i tyle… 

    • Prawdziwy kierowca !

      22 stycznia 2021 07:49

      Kup i załóż opony zimowe. 

      Kup i załóż opony zimowe. 

      Problemem nie są nie odśnieżone drogi, tylko debile którzy nie potrafią jeździć po zaśnieżonych drogach. 

  2. Alfons

    21 stycznia 2021 11:17

    Powiedz to kierowcom w

    Powiedz to kierowcom w Skandynawii na przykład. Wystarczy zdrowy rozsądek i umiejętność wychodzenia z poślizgu. Poza tym nijak twój komentarz nie ma sensu odnośnie do treści artykułu. A co do treści „do 12 lat”… 

  3. Drogi zimą

    21 stycznia 2021 11:38

    Drogi ani nie odświeżone ani

    Drogi ani nie odświeżone ani posypane , nie widać żeby ktokolwiek się tym zainteresowal

    • Narkotest

      21 stycznia 2021 11:44

      Za to kierowca VW miał

      Za to kierowca VW miał posypane zanim wsiadł do auta i zabił dwoje niewinnych ludzi. A z radia pewnie leciało „tylko jedno w głowie mam…” 

      • Drogi zimą

        21 stycznia 2021 12:04

        Nic go nie tłumaczy,

        Nic go nie tłumaczy, odniosłem się do sytuacji na drogach bo jest żenująca

        • Narkotest

          21 stycznia 2021 13:05

          Nie jest żenująca, jest

          Nie jest żenująca, jest zimowa i to w stopniu lekkim. Latem też dochodzi do takich tragedii. Wtedy do kogo pretensje? Ach zapomniałem wtedy winne są drzewa i krzewy ograniczające widoczność i nie pozwalające bezpiecznie uciec w pole przy 150/h na ograniczeniu do 70… Jakby kierowca był trzeźwy i przy powiedzmy 20/h spowodował wypadek, a raczej drobna niewinną stłuczkę, to wtedy przy sprawdzeniu czy zgodnie z przepisami droga została odśnieżona w czasie (drogi odśnieża się zgodnie z priorytetem w określonym czasie), można by się pokusić o pretensje do służb. Już nie wspomnę o odpowiedzialności kierowcy o stanie technicznym auta i posługiwanie się umiejętnością wychodzenia z poślizgu. 

          • Xxx...

            21 stycznia 2021 14:07

            Masz rację w 100%,tylko

            Masz rację w 100%,tylko idioci tego nie rozumieją.

  4. Trzeci oficer

    21 stycznia 2021 12:14

    W latach 80 nikt nie słyszał

    W latach 80 nikt nie słyszał o zimowych oponach dróg nie odśnieżać i jakoś wszyscy dawali radę 

    • Ten co wie

      21 stycznia 2021 12:34

      W latach 80-tych jeździło

      W latach 80-tych jeździło jakies 100 razy mniej samochodów, a zimą pewnie jeszcze mniej. Średnia prędkość też była znacznie niższa, to i wypadków mniej.

      • Xxxx

        21 stycznia 2021 13:17

        Czekam na komentarz typu,

        Czekam na komentarz typu, może i jeżdżę po piwku ale zawsze bezpiecznie. Albo to dobry chłopak był, do kościoła chodził. 

  5. Jan

    21 stycznia 2021 13:03

    Nacpany śmiec zabil dwie

    Nacpany śmiec zabil dwie osoby i wyrok do 12 lat smieszne!! Powinno byc traktowane jako zabojstwo. Zrobil to po narkotykach i swiadomie wsiadl do samochodu. Dożywocie dla scierwa!! 

    • Xxx

      21 stycznia 2021 14:02

      Też tak myślę.

      Też tak myślę.

    • Rrr

      21 stycznia 2021 17:35

      Jak można świadomie wsiąść do

      Jak można świadomie wsiąść do auta po narkotykach? Chyba czegoś nie rozumiesz… 

      • zeta

        21 stycznia 2021 17:59

        chcesz sie napier*** ????

        chcesz sie napier*** ????

      • Gienek

        21 stycznia 2021 18:35

        Tak można tłumaczyć każde

        Tak można tłumaczyć każde przestępstwo w takim razie. Wciągnę krechę, napadne bank a potem powiem że to nieświadomie bo po dragach…

      • Jan

        21 stycznia 2021 18:52

        Czego nie rozumiesz?? A co

        Czego nie rozumiesz?? A co wepchneli go na sile?? 

  6. Król Francji

    22 stycznia 2021 07:22

    tak to już jest z ćpunami.

    tak to już jest z ćpunami. Nikt mu do nosa nie sypał,ale ktoś mu to dziadostwo sprzedał i prokuratura,ustali kto. Sprawa jest rozwojowa i będzie zapewne więcej zatrzymanych. I bardzo dobrze,szkoda tylko tych zacnych ludzi. Współczuję rodzinie tych zamordowanych w biały dzień ludzi.

  7. mirko

    22 stycznia 2021 13:14

    czy ktoś pod wpływem alkoholu

    czy ktoś pod wpływem alkoholu lub narkotyków powodując wypadek powinien być traktowany jak normalny świadomy człowiek, który doprowadzi do nieszczęśliwego wypadku? Dla ćpunów i alkolholików powinnien być dodatkowy bardzo surowy odnośnik, bo jak wiadomo tacy ludzie nawet po odebraniu prawa jazdy nic sobie z tego nie robią dopóki kogoś nie zabiją, a jezeli taki doprowadzi do wypadku to zamiast wezwać służby to jeszcze ucieknie. Jak wyjdzie z więzienia za zabicie dwojga osób to pewnie i tak będzie jeździł, bo niestety na rozsądek już chyba za późno

  8. Rafal

    22 stycznia 2021 17:37

    Dożywocie, ale utrzymanie we

    Dożywocie, ale utrzymanie we własnym zakresie. A nie z podatków. Po narkotykach powinien być traktowany ja morderca, który zabierze szczególnym okrucieństwem. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...