Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Sprostowanie

sprostowanie

Sprostowanie Pani Iwony Vogler - właścicielki psa rasy AKITA

do artykułu opublikowanego w dniu 7 listopada 2022 roku o godz. 17:18 na łaniach portalu extraswiecie.pl zatytułowanego „Policja ukarała właścicieli psa, który pogryzł rękę kobiety ”, którego autorem jest Pan Andrzej Bartniak.

„Policja ukarała właścicieli psa, który pogryzł rękę kobiety"

„Właściciele psa rasy akita, który ugryzł w rękę kobietę oraz poturbował jej kundla, zostali ukarani przez policję mandatem."

„Zwierzę zaczęło szarpać rękę żony mieszkającej w sąsiedztwie. Upadła na ziemię i zasłoniła twarz rękoma. Pies rzucił się też na naszego kundla - relacjonuje pan Krzysztof, który w porę interweniował i przegonił psa.”

W dniu 3 listopada 2022 r., z własnej inicjatywy, zgłosiłam się na Posterunek Policji w Nowem, i poinformowałam o zdarzeniu, po czym funkcjonariusz policji zaproponował mi mandat za wykroczenie z art. 77 par. 1 kodeksu wykroczeń, tj. za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. wwysokości 100 zł., który dobrowolnie przyjęłam, (kopia mandatu do wiadomości redakcji).

Nieprawdą jest, że mój pies rasy Akita poturbował „kundla" Pani Beaty, nie wskazano żadnych obrażeń „kundla". Psy wzajemnie doskoczyły do siebie.

Nie wiadomo, który pies faktycznie pogryzł Panią Beatę, najprawdopodobniej próbując rozdzielić psy doznała uszczerbku, być może był to nasz pies, ale mógł Panią Beatę ugryźć również jej własny pies.

Pan Krzysztof nie przegonił mojego psa, tylko złapał go, rzucił nim i pobił go, o czym świadczy karta informacyjna wizyty w przychodni weterynaryjnej (załączona do wiadomości redakcji) i zachowanie mojego psa bezpośrednio po zdarzeniu, po czym mój pies uciekł przestraszony do domu.

Iwona Vogler

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama