Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Stanął na parapecie z kablem na szyi i chciał wyskoczyć przez okno

Szybka reakcja policjantów uratowała życie 39-letniego mieszkańca Świecia, który próbował popełnić samobójstwo przy ul. Mestwina.

Udostępnij
samobojca

REKLAMA

W sobotę 25 kwietnia oficer dyżurny świeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że jeden z mieszkańców kamienicy przy ul. Mestwina źle się czuje i leży na podłodze.

- Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zobaczyli mężczyznę siedzącego na parapecie, który oświadczył im, że skoczy, jeżeli nie skontaktują się z jego matką – mówi sierżant sztabowy Damian Ejankowski, p.o. rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

Interwencję podjęli sierżant Damian Wohlfeil i starszy posterunkowy Sebastian Bartoś.
REKLAMA


39-latek nie chciał wpuścić funkcjonariuszy do mieszkania. Kiedy powiadomiono ich, że mężczyzna założył sobie przewód elektryczny na szyję i zamierza wyskoczyć z okna, zdecydowali o siłowym wejściu do mieszkania. Strażacy wyważyli drzwi przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Reklama
Reklama

Świecianin stojący na parapecie jeden koniec kabla miał zawiązany wokół szyi, a drugi przymocowany, jak to określa policja „do elementu wewnątrz mieszkania”.

Po „przejęciu” 39-latka i odwiązaniu kabla z jego szyi, przewieziono go do Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA


REKLAMA

Rozwiń swoje pasje! Wybierz swój kierunek! Szkoła Muzyczna w Chełmnie zaprasza!
Zapisz się na rok szkolny 2020/2021 - tutaj

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama