Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Staranował dwa słupy przy przejeździe kolejowym. Policja wyjaśnia, co miał na sumieniu

Do 2 lat więzienia grozi 18-latkowi, który w niedzielę spowodował kolizję w Jeżewie.

Udostępnij
policja-21

O sprawie pisaliśmy wczoraj (patrz artykuł poniżej). Policja informuje o nowych okolicznościach zdarzenia, do którego doszło w ubiegłą niedzielę w Jeżewie.

Około godz. 4.50 rano kierujący volkswagenem golfem 18-letni mieszkaniec powiatu świeckiego staranował przy przejeździe kolejowym na ul. Dworcowej słup sygnalizacji ostrzegawczej i słup oświetleniowy.

Rozbity samochód zatrzymał się na torach. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, skontaktowali się telefonicznie z dyspozytorem PKP, aby wstrzymał ruch kolejowy, a potem ściągnęli samochód z torów. Po sprawdzeniu detektorem prądu, usunięto także poza drogę złamany słup.

- Policjanci pracujący wyczuli od 18-letniego kierowcy volkswagena woń alkoholu. Okazało się, że ma 2,3 promila - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

18-latek został zabrany do szpitala. Prawdopodobnie nie odniósł poważniejszych obrażeń. Może mówić o dużym szczęściu, że w momencie, kiedy znalazł się na torach, nie przejeżdżał akurat pociąg.

- Wkrótce usłyszy zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - wyjaśnia Joanna Tarkowska.

Łączną wartość uszkodzonych słupów i samochodu oszacowano wstępnie na 40 tys. zł.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (7)

 1. Ccc

  5 lipca 2022 11:29

  W każdą niedzielę, wcześnie

  W każdą niedzielę, wcześnie rano jest przynajmniej jeden taki przypadek w powiecie. Zauważyliście?

  • cccc

   5 lipca 2022 11:35

   tak, to dzwony kościelne

   tak, to dzwony kościelne budzą demony w antychrystach. Nawróćcie się! Mógł regularnie dawać 5zł na tacę, nie chciał, to teraz zapłaci 40 000zł z rodzicami…

   • Obywatel

    5 lipca 2022 11:39

    Sam chyba nie wiesz co mówisz

    Sam chyba nie wiesz co mówisz. Chcesz tylko zaistnieć w mediach. 

    • cccc

     5 lipca 2022 11:58

     Dokładnie tak, przejrzałeś

     Dokładnie tak, przejrzałeś mnie, po tych komentarzach liczę na rolę w filmie Vegi. Pitbull – Niebezpieczne Marianki

 2. X

  5 lipca 2022 12:39

  A w innym artykule o tym

  A w innym artykule o tym samym zdarzeniu ktoś pisał że chłopak wpadł w poślizg bo komuś wyleciał olej kujawski,ładna odklejka xd

 3. Xyz

  5 lipca 2022 14:36

  Szkoda, że nikt nienapial o

  Szkoda, że nikt nienapial o skoszony hydrancie i uszkodzeniu pobliskiego ogrodzenia…. 

 4. Galanonim

  6 lipca 2022 16:55

  Kara najwyższa jaka tylko

  Kara najwyższa jaka tylko jest możliwa! co za imbecyl, zawsze jak słyszę o jeździe po alko to wyobrażam sobie ze mógł zabić kogos bliskiego, na szczęście nikomu nic się nie stało. Ale powinien dostac najwyższa karę! 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Reklama