Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Strajkujący nauczyciele dostali po kieszeni. I to mocno

Wysokość potrąceń jest bardzo różna. Zależy od stopnia awansu zawodowego i liczby dni czynnego udziału w strajku. Nie brakuje takich, którzy w tym miesiącu otrzymali przelew niższy nawet o 3 tys. zł. Dla niektórych pedagogów maj będzie miesiącem zaciskania pasa. Zwłaszcza tych, którzy protestowali przez 14 dni.

Udostępnij
strajk-3

Czy nauczyciele mogą mieć poczucie porażki? Z pewnością tak. Badania opinii publicznej, przeprowadzane przez różne ośrodki, jednoznacznie pokazują, że stracili wizerunkowo. Co gorsza, może być im trudno odzyskać zaufanie. To dość przykre, gdy zdamy sobie sprawę, że jednym z mocniej akcentowanych postulatów było podniesienie prestiżu zawodu. Stało się dokładnie na odwrót.
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie

Straty są też finansowe, o czym wielu się już przekonało spoglądają na ostatni przelew od pracodawcy. Zapowiedź, że każdy dzień strajku odbije się na pensji nie była tylko rządowym straszakiem mającym zmusić do ustępstwa.

- Nie sposób podać średniej, bo wysokości potrąceń są bardzo różne - tłumaczy Waldemar Fura, kierownik Ośrodka Oświaty i Wychowania przy UM w Świeciu. - Każdy przypadek rozliczany jest indywidualnie. Jest wiele składowych, które trzeba było wziąć pod uwagę przy wyliczeniu wynagrodzenia za kwiecień. Kwotowo najwięcej stracili nauczyciele dyplomowani, którzy protestowali przez 14 dni. W tym przypadku może to być suma bliska 3 tys. zł.
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie
Otworzy się w nowym oknie

Reklama
Reklama

Według wstępnych szacunków w gminie Świecie strajkujący stracili łącznie około 100 tys. zł.

Decyzję o tym, by w pełnym wymiarze dokonać potrąceń za czas strajku podjął także burmistrz Nowego. - W zasadzie nie miał wyboru - podkreśla Urszula Kempińska-Czerwińska, dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Nowem. - Nie ma żadnych przepisów, które pozawalałyby inaczej potraktować strajkujących. Nikt z nas nie może pozwolić sobie na złamanie dyscypliny finansowej, dlatego wyliczamy cięcia. Wiem, że dla niektórych rodzin będzie to dotkliwa starta. Nie mamy jednak wyboru. Jako urzędnicy musimy trzymać się określonych procedur. Myślę, że nauczyciele przystępując do strajku mieli świadomość konsekwencji finansowych.
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie

Żadnymi konkretnymi kwotami nie chce na razie operować główna księgowa Gminnego Centrum Oświaty w Pruszczu. - Pełną orientację będziemy mieli dopiero we wtorek, gdy dokładnie zestawimy  rachunki - tłumaczy Urszula Szankowska.

Reklama
Reklama

Podobną odpowiedź słyszymy z Powiatowym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym. - Niszą pensję otrzyma około 300 nauczycieli - mówi dyrektor Bożena Szydłowska. Najwięcej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu i Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie
Otworzy się w nowym oknie

 

Udostępnij
50 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nawet o 3 tys. To ile oji

Nawet o 3 tys. To ile oji zarabiaja. Ja bym musiala jeszcze oddac jakby mi wyplate pomniejszyli o 3 tys. Hehe

Z kolei ja chciałabym

Z kolei ja chciałabym zobaczyć te badania opinii publicznej przeprowadzane przez różne ośrodki, które jednoznacznie pokazują, że nauczyciele stracili wizerunkowo. Coś podejrzane mocno zdanie.

Dali się podpuścić lewakom,to

Dali się podpuścić lewakom,to niech teraz nie płacą.A kodziarze śmieją się z nich.Muuuu.

Reklama

Nauczyciele strajkowali tylko

Nauczyciele strajkowali tylko o kasę, uczniów i rodziców mieli w głębokim poważaniu. Teraz płacz że pensje mniejsze? – zgłoście się do Broniarza jego szkoła nie strajkowała a majątek też ma spory to może Wam wyrówna :-))

Dwa tygodnie zaległości to

Dwa tygodnie zaległości to sporo ale co im tam o to że dzieciaki mają zaległości. Mniejszych pensji też się chyba nie spodziewali.

Teraz jeszcze prestiż popsuty. Nie o takim wyniku myśleli nauczyciele.

Zobaczymy jak ciąg dalszy we wrześniu będzie wyglądał.

A ja nie ubolewam nad tym, że

A ja nie ubolewam nad tym, że nie dostałem wypłaty. Nie pracowałem, więc się nie należy. To jest oczywiste. Dziękuję za otwarcie oczu… 18h i nic  więcej.

Reklama

ojej.. ojej.. bardzo mi z

ojej.. ojej.. bardzo mi z tego powodu nie smutno. Tak ich urządziło PO/Kod.. wymyślony strajk przed wyborami żeby PIS straciło % w wyborach… ale jak pisałem już na początku tego protestu, że będzie to strzał w kolano. Nauczyciele chyba uważają się za tych najbardziej inteligentynych w kraju, więc chyba liczyli się z niską wypłatą. PO/Kod za jakiś czas wymyśli inny protest przeciw PIS.

Mam nadzieję, że rada miasta

Mam nadzieję, że rada miasta podejmie uchwałę na rzecz nauczycieli wbrew stanowisku piszących tu osobników wywodzących się z przekupionego przez pislamistów, środowiska 100+.

Ponoć nie wszyscy nauczyciele

Ponoć nie wszyscy nauczyciele strajkowali. Są wśród nich tacy, którzy są zadowoleni z kasy. 

Reklama

Nierobom malo to niech prace

Nierobom malo to niech prace zmienia ja z moich podatkow nierobow nie mam zamiaru utrzymywac zabrac im wszystko i tygodniowo 40 godzin pracy jak normalny pracownik bo to zadna elita tylko nieroby oczywiscie nie wszyscy.

Spokojnie, już wiadomo, że

Spokojnie, już wiadomo, że gmina wyrówna straty.

I bardzo dobrze w dup**h sie

I bardzo dobrze w dup**h sie poprzewracalo. Banda nic wiecej nic nie warta pazerna na kase.

Reklama

Wielu pobiera 500+ nie

Wielu pobiera 500+ nie pracując nigdy (kasa za darmo), z opieki społecznej i wiele innych socjali, a zazdrości pracującym i nienawidzi pracujacych, a dzieki nim macie ten socjal – WSTYD, WSTYD, WSTYD.

Przecież nauczyciel to taki

Przecież nauczyciel to taki sam pasożyt jak nierób który dostaje 500+. I ten i ten opłacany z budżetu więc różnicy żadnej nie ma.

Ludzie Dlaczego w was tyle

Ludzie Dlaczego w was tyle nienawiści tyle zła. Wszystkim bez względu należą się godne zarobki, wszyscy chcą żyć nie martwiąc się o kolejny dzień. Rozejrzyjcie się dookoła – każdy z nas wykonuje swoją pracę najlepiej jak potrafi ale chce zarabiać godnie. Politycy dążą do tego żeby skłócić społeczeństwo sami napychając swoje kieszenie licznymi premiami, śmiejąc się nam wszystkim w twarz. Otwórzcie oczy i zacznijcie myśleć. 

Reklama

Niech się zamienią z Panią na

Niech się zamienią z Panią na kasie w biedronce będą mieli poròwnanie.

Apel od ANONIMA drodzy

Apel od ANONIMA drodzy nauczyciele rezygnujcie z pracy i żyjcie z socjalu, a Anonim będzie płacił wyższe podatki na wasz socjal wyraził na to zgodę pod warunkiem, że pracuje?

 

Może sam będziesz uczył swoje

Może sam będziesz uczył swoje dzieci i opiekował się cały dzień pracując, ale będziesz miał okazję do wykazania się. I przy okazji także byś poprowadził zajęcia gratis w 30 osobowej klasie z miłymi dziećmi, które ciebie z miła chęcią bedą słuchały bo zawsze masz tyle ciekawego do powiedzenia.

Jestem całym sercem za

Jestem całym sercem za nauczycielami z powołania. Tacy jedynie powinni pracować i zarabiać porządne pieniądze. Niestety większość pedagogów prezentujenajniższy poziom- tak wynika z moich doświadczeń i obserwacji. Żeby czytać uczniom na zajeciach podręcznik? Jak się nie chce nawet tego to kazać  streszczać wybrane rozdziały. Przecież to kpina. Za taką pracę żądać jeszcze podwyżki? Spaliłabym się ze wstydu. Drodzy nauczyciele, zanim zaczniecie wymagać od uczniów,  pochylić się nad sobą i zacznijcie wpierw wymagać od siebie.

Pozdrawiam wszystkich nauczycieli z powołania i pasji. Oby było Was więcej i byście nigdy nie musieli strajkować. 

Dostali po kieszeni? Teraz za

Dostali po kieszeni? Teraz za nie konstytucyjne nie dopuszczenie do uczenia powinni dostać po dupie przepraszam. Jak się nie podoba zmień miejsce pracy, rynek czeka na nieudaczników.

3000 za 14 dni  a narzekają

3000 za 14 dni  a narzekają że zarabiają 2500 za cały miesiąc to gdzie tu prawda

Ekspedytor także zmień pracę

Ekspedytor także zmień pracę bo marnujesz w niej czas i (nie pracujesz efektywnie niezgodnie z konstytucją), gdzie nie będą ci płacili za pisanie głupot w czasie pracy (11:39).  Rynek pracy na ciebie czeka. 

yyy ktoś napisał specjalnie o

yyy ktoś napisał specjalnie o 3000 żeby skłócić społeczeństwo a politycy dalej zarabiają od 15.000 – 50.000 minimum – juz nie wspomnę o prezesach państwowych spółek – kłóćmy się dalej między sobą, a politycy z nas śmieją się.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

We wtorek po południu strażacy zakończyli poszukiwania zaginionej kobiety na jeziorze Stelchno.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Prawdopodobnie już jutro będzie można podziwiać gotową, nową dekorację, jaka pojawi się na Dużym Rynku w Świeciu.

Reklama
Reklama

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

W środę w nocy strażacy dostali wezwanie do płonącego samochodu. Na miejscu okazało się jednak, że pożar jest znacznie poważniejszy. Zaczął palić się też...

Wiadomości

Zapowiada się, że będzie to ulubione miejsce zabaw dla najmłodszych z całą masą atrakcji. Na osiedlu Marianki trwa modernizacja placu zabaw w pobliżu orlika...

Wiadomości

Niebawem mieszkańcy gminy Pruszcz będą się cieszyć prawie 4 km nowych gminnych dróg. Tak oczekiwane inwestycje realizowane są w dwóch lokalizacjach.

Extra Nowe

Wiesław Szymański z Nowego zdobył główną nagrodę w kategorii fotografia artystyczna na Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Polska w obiektywie". Piękne, nastrojowe zdjęcia Doliny Wisły wykonał...

Wiadomości

W Nowem odbyło się w czwartek posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Kociewskiego.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

We wtorek po południu strażacy zakończyli poszukiwania zaginionej kobiety na jeziorze Stelchno.

Wiadomości

Prawdopodobnie już jutro będzie można podziwiać gotową, nową dekorację, jaka pojawi się na Dużym Rynku w Świeciu.

Wiadomości

W środę w nocy strażacy dostali wezwanie do płonącego samochodu. Na miejscu okazało się jednak, że pożar jest znacznie poważniejszy. Zaczął palić się też...

Wiadomości

Zapowiada się, że będzie to ulubione miejsce zabaw dla najmłodszych z całą masą atrakcji. Na osiedlu Marianki trwa modernizacja placu zabaw w pobliżu orlika...

Wiadomości

W Nowem odbyło się w czwartek posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Kociewskiego.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo