Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Świadectwo, dyplom i do domu. Nie będzie żadnych akademii

Obostrzenia związane z pandemią wymusiły zupełnie inną organizację zakończeń roku w szkołach i przedszkolach niż do tej pory. Jak to będzie wyglądać?

Udostępnij
zakonczenie-roku-1

REKLAMA

W piątek zakończenie roku szkolnego. Po kilkumiesięcznej przerwie udadzą się do swoich szkół, by odebrać świadectwa, a niektórzy także nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce. Nie ma jednego scenariusza tych uroczystości. Z wyjątkiem tego, że nie mają prawa odbyć się akademie gromadzące większą grupę dzieci, podobne do tych sprzed pandemii. Każda z placówek musiała opracować własną strategię działań.

W Szkole Podstawowej nr 8 w Świeciu dzieci będą odbierać świadectwa przed szkołą.

- Na stronie internetowej dostępny jest harmonogram określający nie tylko godziny wydawania świadectw poszczególnym klasom, ale także wyjścia, przy których będzie się to odbywać - tłumaczy Sylwester Gmys, dyrektor „ósemki”.
REKLAMA

Nauczyciele będą czekać na uczniów ze świadectwami nie tylko przed dwoma głównymi wejściami, ale również tymi prowadzącymi do sali sportowej czy jednym z bocznych, rzadko używanym.

Wyjątek zostanie zrobiony tylko dla ósmoklasistów kończących edukację w podstawówce. Oni zostaną wpuszczeni na moment do środka. Oczywiście nie wszyscy od razu. Aby zachować wymagane odstępy, będą wchodzić na salę gimnastyczną jednym wejściem, a wychodzić drugim.

Harmonogram godzinowy wydawania świadectw można znaleźć także na stronie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowem.
REKLAMA

- W budynku przy ul. Myśliwskiej świadectwa będą wręczane uczniom klas I-V, natomiast starsi uczniowie otrzymają je w budynku szkoły przy ul. Nowej - wyjaśnia Mirela Jankiewicz, dyrektor SP 2 w Nowem.

Więcej niż skromnie wypadają pożegnania najstarszych grup przedszkolaków. Zamiast uroczystej akademii są spotkania z nauczycielami przed budynkiem, gdzie dzieci odbierają pamiątkowe dyplomy i zdjęcia grupowe.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (3)

 1. Anonim

  26 czerwca 2020 10:33

  W Przechowie będzie inaczej.

  W Przechowie będzie inaczej.

 2. Cr

  26 czerwca 2020 10:52

  W Przechowie wszyscy odpalą

  W Przechowie wszyscy odpalą centralne ogrzewanie, napalą oponami i śmieciami i dzieci będą mogły normalnie zakończyć rok szkolny bo ostry cień mgły z kominów wyeliminuje covid.

 3. ....

  26 czerwca 2020 13:49

  Szkoły nie było ale

  Szkoły nie było ale zakończenie  jo…po co ? Jakby nie mogli dać  świadectw jak do szkoły wrócą….ja tam z dziećmi nie byłam 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama